Hrvaški ENC

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Vbistvu sploh ni tako slaba reč, ker je glavnina avtocest pod HAC-om.

Na istrski ipsilon pa lahko plačaš z ENC, če greš na eni od postaj vpisat svojo kreditno kartico pod številko ENC-ja. Takrat ti trgajo znesek direktno s kartice in se ne dotikajo zneska, ki ga imaš na ENC, lahko pa se odločiš za takoimenovano pretplatu, kjer voziš po istrskem ipsilonu skoraj pol ceneje, vendar ti znesek zapade v 90 dneh. Sicer piše vse o tem na straneh Bina - istra avtocest in pa nekaj tudi na HAC-u.

Na HAC-u znesek ne zapade nikoli, nimaš pa sedaj več akcije, da bi dobil ENC za 1 kuno. Hja, za polnjenje preko sms verjetno res rabiš telefon s hrvaško kartico tega nisem preverjal, ker imam hrvaško kartico, vem pa, da se da polniti z sms ukaznim nizom, gre pa tudi preko spletne strani, kjer le vpišeš številko kupljenega bona in ti napolni račun.

Polnjenje s kreditnimi karticami prav tako gre preko spletne strani, povsem isto kot če kaj kupiš v spletni trgovini.
Na polnjenje dobiš trenutno 21,74 % popusta, tako da za 100 kun dejansko plačaš 78,26 kune.

Pri zagrebu, kjer se ponavadi najbolj zabije imaš tudi Fast ENC stezo, preverjeno deluje ok
smile-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Še zrihtal. Naprava je od http://www.arz.hr/ in ne od HAC
aplauz.gif
, tako da sem moral na arz stran.
Edino ne razumem najbolje, zakaj mi kaže, da imam gor 1000 enot (upam, da so to kune)
sprasujem se.gif
Skeširal sem pa 500 kun. Bua... Bo treba sprobat kako dela...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
1000 kun imaš le prve pol ure, tudi jaz sem se čudil...do naslednje cestniske, kjer je že prav kazalo. Tudi na hac se vse najde če je volja.
 
Nazadnje urejeno:

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
meni osebno je to višek. dva računa na eni ENC.
ABC je bil boljši od tega ENCota in sVinjet
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Samo majo pa res čudno to na Hrvaškem urejeno... Če vzameš pri ARZ je popust na cestnino 10%, pri HAC pa 21.78%
tongue-1.gif
Hočeš reč, da sem bil na suho nategnjen
grims-1.gif
?
Predvidevam sicer, da zgolj to jasno ne piše, piše pa na njihovi strani, da imaš iste cene kot pred podražitvijo, če imaš ENC, dodatno pa še 10% popusta. Torej to znese isto kot pri HAC, tako da upam, da nisem bil na suho nategnjen
wink-1.gif
.

PS: A če nočeš za zagrabi ENC je dovolj, da v alu folijo zaviješ zadevo?
PS2: Kakšen predlog kako rešit uporabo v večih avtih, razen tega, da ročno držiš na steklu, ko šibaš mimo? ABS je imel to fajn rešeno, tukaj so pa res rahlo ''nerodni''.
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Samo majo pa res čudno to na Hrvaškem urejeno... Če vzameš pri ARZ je popust na cestnino 10%, pri HAC pa 21.78%
tongue-1.gif

Imam ENC od ARZ že par let, pa so mi sedaj ob potražitvi dodatno samodejno naložili razliko med 10% popustom, ki sem ga dobil še januarja in sedanjim popustom 25% na stanje, ki sem ga imel na dan podražitve/uveljavitve novega popusta. Pošteno.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Vseznalci, kaj kupit za redne poti proti poreču, torej za hrvaški Y če prav razumem.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Tako je bilo meni povedano, da Alu folija blokira signal.

Za uporabo v več avtomobilih, bi se naj dalo kupiti le nosilce, nisem pa tega preverjal, potem pa ENC le prestavljaš po nosilcih.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Nimam nič določen kdaj ga rabim,pač mel bi ga, da ni treba vsakic čakat v vrsti. Nalozil bi gor recimo 500 kun,pa imel to za nevem leto al pa dve, odvisno kok se bo vozilo. Pomembno mi je da se ne zbriše vse skup po x mesecih.


Zakaj prašaš?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ne vem kaj softi klamfta, ker je bilo na prejšnji strani parkrat napisano, da je ENC s naloženimi kunami na Y neuporaben ampak je potrebno vpisat kreditno kartico v ENC in ti zneske sproti iz nje jemljejo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
ENC kupim na cestnini in jim povem št kartice ali kako?

Je možno ENC dobiti brezplačno ?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Številko kreditne za Y moraš dati vpisati na eni od postaj Y, na spletni strani vse piše kje lahko. Enc pa se je dal dobiti za 1 kuno do 30 junija, zdaj ali ga kupiš po polni ceni ali pa čakaš naslednjo akcijo. Jih je pa za eno kuno prodajal HAC.
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Nalozil bi gor recimo 500 kun,pa imel to za nevem leto al pa dve, odvisno kok se bo vozilo.

Na istarskem Y se ti ne odšteva, za njih moraš ENC registrirat in dat kreditno kartico, potem ti beleži vožnje po Y in jih plačaš preko kreditne kartice.
Pri njih je ena država dva sistema, mal nerodno, ampak čakat v vrsti pa ni treba (če ti "pametnjakoviči" ne zapeljejo na ENC pa ga nimajo.)
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Se da to kupit tudi rabljene? Ali je vezano na osebo?

Ce prav vidim, stane nov 122 kun ?