Hrvaška postavlja ograjo na Bosanski meji

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A mi lahko nekdo razloži, kaka je ograja v skladu s Šengenskimi pravili na meji med članico EU, ki ni v Šengenu in nečlanico EU?

Ne zanima me fizična oblika (3m višine s špici na vrhu) ampak ta formulacija "v skaldu s Šengenskimi pravili".
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zakaj grki ne gredo te ograje postavit? Pa bolgari, ko so se že tako matrali da so prišli v EU.

EU je navadna prostitutka. Njen edini motiv je trgovina brez meja, ko jo pa zunanji prefukajo, je pa vse narobe. To je prostitutka s sifilisom, ali kako?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še enkrat kaka so Šengenska pravila med EU in ne EU državo? :oops1:

Razumem, da so Šengenska pravila med A in SLO.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz razumem, da bi morala biti pravila med EU in Hrvaško. Ker je šengenska meja tu.
Šengenska pravila med A in Slo pa - jih ne bi smelo biti več, vsaj 10 let ( od kdaj smo že v območju Šengenskega sporazuma?)
 
  • Všeč mi je
Reactions: skala

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Slovenije v €U nobeden več ne jemlje resno. Kot da jo ni. Uspeh klovna serpentinška.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
https://www.24ur.com/novice/svet/hrvaska-na-mejnih-prehodih-z-bih-postavlja-kovinske-ograje.html - Na hrvaškem notranjem ministrstvu so poudarili, da so ograje v skladu s schengenskimi pravili.

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/hrvaska-na-prehodih-z-bih-om-postavlja-premicne-ograje/491722 - Hrvaška policija v boju proti nezakonitim prehodom meje vlaga tako v tehnične ovire kot tudi v število policistov na meji, je dejal notranji minister Davor Božinović in pojasnil, da gre za ukrepe v skladu s schengenskimi pravili.

https://nova24tv.si/svet/migracije-...-ograjo-na-meji-z-bih-postavlja-tudi-hrvaska/ - Poudarili so, da so ograje v skladu s schengenskimi pravili.


Da bo politično uravnoteženo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

V glavnem - zame super. :cheer:
Samo tisti koridor po avtocesti na vzhod mi naj omogočijo, ostalo pa zaplankat. Čas bi že bil.

Še bolj bi pa bil čas za zaplankat Kolpo in Sotlo, tako kot je Ježek predlagal.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Hrvaška je 1.7.2013 podpisala šengenski sporazum, trenutno mislim da ima status priprave na vstop.
Očitno so se odločili da bodo bolj resno varovali zunanje meje šengenskega območja. Verjetno se vsi strinjamo, da je to pozitivno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: YaMiha
I

Izbrisan uporabnik #9334

Slovenija npr. ni zavarovala zunanjih meja.
V bistvu je to osnovna naloga kpl. unije in ne samo naša. EU je navadna kurba, prostitutka! Komaj čaka, kdaj jo bo kdo nategnil. :zavijazocmi:
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
Slovenija je mejo zavarovala bolj, kot jo bo do hrvati kadarkoli.
Imajo mejo z Bosno, ki je ne bo možno nikoli zadovoljivo nadzorovati.
Upajmo, da hrvati ne bodo nikoli odgovorni za zunanjo šengensko mejo, tega si nihče normalen ne sme želeti.

LP
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Cerar bi pa rad varoval Italijansko mejo. To je fenomenalni umski domet levičarjev.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
Pravzaprav ni edini.
Tudi Avstrijci jo varujejo. Italija je ravno tako vstopna država za migrante. In tudi v Italiji se izgubi sled za njimi ....

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Za pravilno razumevanje bi bilo primerno uvesti nazaj oni stari izraz - EGS, torej Evropska gospodarska skupnost. Ta izraz je mnogo bolj primeren, kot pa neka "Unija ". Torej vsaka državica pazi na svoje ozemlje kot je tudi zgodovinsko - ne pa da bi se kar zanašali na unijo kot čudež. Smo ga že kar nekajkrat imeli priložnost videti in vsakič je bila blamaža.

Unija, ja, bla bla bla. Kot bi se babe pogovarjale,na sredi ulice, ko se ravno k nevihti pripravlja :nigladek:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
...ksz...

Ali lahko lepo prosim nekdo sporoči Hrvatom, da je njihovo početje povsem brezpredmetno saj je bojda ni ograje, ki je dovolj velika masa ljudi ne more prečkati v kolikor se tako odločijo (ali kako že gre ta ekstremni levičar openborders matra) in ti migranti zadnjih let delujejo kar zelo odločeni tako da bo ta ograja zelo zelo verjetno povsem brez haska. Škoda denarja, truda in časa torej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Hrvaška je 1.7.2013 podpisala šengenski sporazum, trenutno mislim da ima status priprave na vstop.
Očitno so se odločili da bodo bolj resno varovali zunanje meje šengenskega območja. Verjetno se vsi strinjamo, da je to pozitivno.
Ampak potem ne bo postranskega zaslužka ker ne boš mela na meji nobenega za usmerjat :p
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
No ja za zaslužek res ne vem...priznam..za usmerjanje na meji si pa 1x sama javno pisala oz se pohvalila tu gor...

Lahko oa da si takrat to že zbrisala....