Hrvaška postavlja ograjo na Bosanski meji

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.890
5.452
113
Za udejstvovanje na meji sem te bral tu gor...ne vem oa v kateri temi...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.610
14.306
113
Za udejstvovanje na meji sem te bral tu gor...ne vem oa v kateri temi...

V temi o migrantih v Sloveniji. Pisala je, da je delila sendviče pa to oz. to je meni ostalo v spominu, usmerjanje pa verjetno hitro pride zraven v igro, ko se ukvarjaš z "ubogimi revnimi begunci, ki si zgolj in samo rešujejo svoje golo življenje". Empatija zna dejansko bit kar zaj3bana reč, kar poglej tist primer s cigani in izsiljevanjem bančne uslužbenke.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Ontopic: Hrvaška je podpisala šengenski sporazum in je kot taka zavezana k izvajanju pravil ki spadajo zraven, ni pa Hrvaška (še) članica šengenskega območja (enako kot ne Romunija in Bolgarija ter Ciper).

Mi smo recimo šengenski sporazum podpisali 2003, v območje smo vstopili (oz. so nas "prikjučili") pa šele 2008.

Tako da napisnao v novicah je pravilno, tudi Hrvaška ima obveznosti iz sporazuma in ga je dolžna upoštevat v določenih točkah, čeprav nima uradne zunanje meje šengenskega območja na meji z BIH.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.610
14.306
113
Daj spokajte v svoj peskovnik!

Če imaš kaj o konkretni ograji povedat povej, če ne pa si ga drkaj na bajeslovna bitja iz slovenskega ljudskega izročila drugje.

Povedal sem nekaj zelo konkretnega na temo tega topica, najprej nekaj čisto neposredno povezanega, nato pa še nekaj posredno povezanega.
Bajeslovna bitja me pa ne vzburjajo, prosim ne sklepaj po sebi kar se takih fetišev tiče, lahko zelo hitro brcneš v temo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Utisevalec ja če gledamo s stališča varovanja bodoče zunanje meje šengenskega območja, potem je tvoja razlaga smiselna in "članki" logični.

Jaz sem razmišljal v smeri, da nima zunanja meja EU karkoli s šengensko mejo, ima pa s šengenskim območjem.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Utisevalec ja če gledamo s stališča varovanja bodoče zunanje meje šengenskega območja, potem je tvoja razlaga smiselna in "članki" logični.

Jaz sem razmišljal v smeri, da nima zunanja meja EU karkoli s šengensko mejo, ima pa s šengenskim območjem.

Sej recimo v šengenu so tudi države ki niso v EU (Švica, Norveška, Islandija, ...), tako da težko zunjo mejo EU sploh direktno povezuješ s šengenom. Recimo meja Rusija-Norveška je zunanja meja šengena pa ni nobena država v EU, dejansko je območje okoli te meje celo vnešeno v šengenski sporazum kot (ena od izjem) kjer so dovoljeni "prosti prehodi" (brez vize) za lokalno prebivalstvo na obeh straneh meje (to kar smo mi imeli s prepustnicami z IT in A v jugi in kasneje "v šengenu").
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Najbolj smiselno bi bilo blokirati mejo med bosno in srbijo saj ti afro ˛& Co ilegalci ravno v srbijo pridejo brez težav kjer jih prevzamejo tihotapske tolpe in potem črta proti €U.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pridejo pa čez Grčijo, Bolgarijo, Albanijo? Zakaj ne bi raje tam delali red?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.301
5.830
113
pri taščici
Kje se lahko s kolesom pelješ preko Sotle ?

LP
Na jezu nad podcetrkom recimo. Evo ti dokaz. Zjutraj ob 8h me ni noben vprašal kaj delam, nikjer ni bilo nikogar, spodaj je nekdo trn namakal na hrvaški strani.... Razen če je bil tisti kak spijon.
Me bo kak policaj jagal za ilegalen prehod meje?
 

Priponke

  • Screenshot_2019-06-12-21-46-00-683_cc.relive.reliveapp.png
    Screenshot_2019-06-12-21-46-00-683_cc.relive.reliveapp.png
    134,1 KB · Ogledi: 193
Nazadnje urejeno: