Honda Accord 2.2 i-CTDi (l03-06)

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.732
420
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
ni bolj bednega kot to
smile-1.gif
Pa to ma večinoma švabskih avtov.

2009-audi-a4-allroad-qua.jpg

To je ravno najboljše. Bedno je obrnljivo obvolansko stikalo iz leta 90 pri japoncih v letu 2010.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.833
2.377
113
Pomurje
S čim vse se ne ukvarjate.

Koga briga šalter, če vse postori avtomatika. Luči, brisalci, klima vse imam na auto in se s tem sploh ne ukvarjam.

Accord je po mojem dobra izbira, čeprav parim v domačem kraju dizel čudno "poje".

lp
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sem pogledla slike.

glede luči. k crkne ročka stane vsak drek an njen več. ampak to ne crkuje, ker ne uporabljaš. vsaj ne dnevno.

zdej pa glede armaturk.
honda levo spodaj. isti knofi, blende k v civicu 90 letnik. to mi je za kozlat. takoj za tem k vidim iste rocke za brisalce v omegi, vectri in corsi.
potem sredinski del. reza za zrak mi je neugodno postavljena. sam ma sredinski usmerjeni eno v drugo in potem ne piha spredaj, ampak vlece nazaj. kle se mi zdi, d ato en bi slo. radio je katastrofa. pepelniki, predalcki..totalno neuporabno kadar je menjalnik v polozaju 'naprej', kar je v 1-3-5. če nima 6 prestave je to..vedno.
knofi klime so mal nedosegljivi zarad tiste stene. čemu to služi re sne vem..da če se kaj polije ostane tam, da ti čik ne odleti ven..čemu..
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
v audiju mi pa ni všeč tisti predalček, luknja na dnu sredinskega dela. zgled ak pepelnik, torej je pepelnik uporaben kadar avto ni v lihi brzini. gor pa ne morž vržt papirčkov (cestnina, apkrirnina..

pa tv..in dvojne elce ročke.

uglavnem še ena jajca.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik softi pravi:
sem pogledla slike.

glede luči. k crkne ročka stane vsak drek an njen več. ampak to ne crkuje, ker ne uporabljaš. vsaj ne dnevno.

zdej pa glede armaturk.
honda levo spodaj. isti knofi, blende k v civicu 90 letnik. to mi je za kozlat. takoj za tem k vidim iste rocke za brisalce v omegi, vectri in corsi.
potem sredinski del. reza za zrak mi je neugodno postavljena. sam ma sredinski usmerjeni eno v drugo in potem ne piha spredaj, ampak vlece nazaj. kle se mi zdi, d ato en bi slo. radio je katastrofa. pepelniki, predalcki..totalno neuporabno kadar je menjalnik v polozaju 'naprej', kar je v 1-3-5. če nima 6 prestave je to..vedno.
knofi klime so mal nedosegljivi zarad tiste stene. čemu to služi re sne vem..da če se kaj polije ostane tam, da ti čik ne odleti ven..čemu..

Najprej je potrebno v avto sesti in se z njim prevoziti čim več. Potem pa se lahko sodi o ergonomiji, dosegljivosti ter o predalih in njihovi uporabnosti. In Accord ima odlično ergonomijo, dosegljivost gumbov ter njihovo preglednost. In več predalov kot konkurenca. Ter gumbi so super ker so zelo pregledni in na pravem mestu in ne neki mali knofki, ki jih je potrebno iskati.

In klima deluje zelo dobro. Radio je tudi v redu, vsaj tisti ki ima za sabo 10 zvočnikov.

Še enkrat povdarjam, preizkusi in ne gledat slik.

Npr. Audi ima precej manj pregledne gumbe klimarizacije.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sem rekel..gledam slike.

in po slikah sodeč mi je tema. tudi audi ni boljsi.
se sliko 5 in e klase..

a ma kje hond apredalcek za drobiz, listke.. to mi je vsec pri enoprostorcih..meces, meces, dokelr no 50€ not.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Preštej predale pri Hondi! Boš presenečen. In slike zelo varajo, sploh zaradi zornih kotov in napačnega 3D učinka.
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Don_kugla o katerem Passatu to govoriš? Namreč imel sem 7-8 let nazaj Passata letnik 1997. Nisem imel pri 35x.xxxkm občutka da kaj razpada? Razen ogoljuenega volana seveda. Pa ne dam roke v ogenj da avtomobil ni imel še več km saj ga je prejšnji lastnik uvozil iz DE.

Lp
Točno o tem passatu govorim. Imel kolega letnik 97 tdi,prevoženih 215000,avto razpadel od znotraj. Še eneha poznam z enako zgodbo,tudi malo preku 200. Seveda je veliko primerkov takšnih ki jih srečaš na sejmu,ampak tak ne garantiram koliko imajo km za sabo
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.199
2.286
113
Don_kungla ti garantiram da sta tvoja prijatelja samo sanjala o 200.000km in o njima želenih 115.000 (ali koliko sta avtomobila imela takrat) ko sta avto uvozila iz Nemčije ali Belgije.
grin1.gif
Verjemi da ima ta Passat dobre materiale od znotraj. Pravzaprav mislim da če nisi prasec od človeka v 200.000km ne moreš uničit nobenega avtomobila od znotraj do takšne mere da bi kaj "razpadalo".
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
se ne strinjam

cela vw flota, mogoče hajder mobil, pa kak 18 se ne lupijo, pa tuareg in q7..ostalo se vse lupi k jabolka..mal se zatika, ampak olušpiš pa.

to je men največja sramota med vsemi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.199
2.286
113
Heh lej vse kar se lupi je plastika pri odpiranju za okna, tisto je bolezen vseh VW prav tako Audijev. Torej če z ostrimi nohti drkaš gor se začne lupit. To pa zato ker ni gladka plastika temveč je neke vrste nalita guma oz. podobna zmes. Na določenih modelih facelift je to popravljeno. Npr. moja bivša A6 letnik 2000 je imela gladke gumbe in šalterje (se ni nič lupilo), facelift od 2002 dalje pa je zopet imel tisto gumo ki sicer zgleda bolj "edel" saj je mat ampak se začne s časoma lupit če dost z nohti gor tolčeš. Ok pustimo zdaj to, dejstvo je v tem da zaradi par tipk ki se lupijo ne moreš govorit o tem da je cel avtomobil gor vtrgan...

No to še.. Tudi nove šestice od 2004 dalje imajo to gumo ki se "lušči" od 2006 naprej ko je bila neka prenova kao facelift pa je zopet gladka plastika... Tako da nonostop to nekaj menjujejo.
 
Nazadnje urejeno:

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Jaz pa ti garantiram,da so bili km na obeh realni!
Ravno za to sem izpostavil samo DVA!
grin1.gif

So nekateri,nekateri pa razpadajo večja številka je na drugi strani
zmaga.gif
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pa xenon!
Nobene potrebe, Accord ima tudi navadne luči dobre.
Sem pa pozabil na senzor za dež.
Aja, Accordi (pa še kaka druga Honda) nimajo dnevnih luči ... Vsaj tistih par ne, ki sem jih vozil. Je treba stalno prižigat in ugašat (in potem pozabiš in se voziš brez in po možnosti fašaš kazen). Sramotno - in zame zadosten razlog, da ga ne bi (oz. nisem) kupil.

Da se popolnoma enostavno rešiti za tiste ki želijo dnevne luči. Sem preveril in zgleda celo, da je zelo namensko tako narejeno, da lahko narediš hitro dnevne luči. Morda celo obstaja zatemnitveni delček, ker ima puščen utor.

Tako, da je tvoja bojazen odveč, naslednjič pa malo bolj odpri oči ko pelješ tak avto.
Za softversko rešitev pa bi bilo potrebno na servis vprašat.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.199
2.286
113
Don_kugla, če avtomobil relativno hitro doseže 200.000km mora biti od znotraj res lep, če pa ti v obdobju 15ih let dosežeš 200.000km pa logično da je zjahan.... Ali pa če 200.000km narediš izven avtocest, torej mesto ter okolica...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.573
9.254
113
Imel že par avtomobilov z 200+ tisoč km, noben se ni lupil. Edino na Laguni se je poznalo nekaj prask, vendar je avto imela pred mano svinja.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.199
2.286
113
Ma problem je v tem da vsi uvažate oz. kupujete od hendlerjev zelo zbite avtomobile. Potem pa vsi jamrajo kakšni so avti pri 160-200.000. Vse crkuje, vse se lupi, skratka zanič. Še enkrat dragi znalci, pri 200.000km mora bit avtomobil od znotraj res lep če ga ni imela svinja predhodno v lasti.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.997
1.115
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pa xenon!
Nobene potrebe, Accord ima tudi navadne luči dobre.
Sem pa pozabil na senzor za dež.
Aja, Accordi (pa še kaka druga Honda) nimajo dnevnih luči ... Vsaj tistih par ne, ki sem jih vozil. Je treba stalno prižigat in ugašat (in potem pozabiš in se voziš brez in po možnosti fašaš kazen). Sramotno - in zame zadosten razlog, da ga ne bi (oz. nisem) kupil.

Da se popolnoma enostavno rešiti za tiste ki želijo dnevne luči. Sem preveril in zgleda celo, da je zelo namensko tako narejeno, da lahko narediš hitro dnevne luči. Morda celo obstaja zatemnitveni delček, ker ima puščen utor.

Tako, da je tvoja bojazen odveč, naslednjič pa malo bolj odpri oči ko pelješ tak avto.
Za softversko rešitev pa bi bilo potrebno na servis vprašat.

Ja seveda, zdaj bom pa še iskal in iskal, kje je kaka špranja da noter nekaj porinem da bodo dnevne luči ratale, namesto da bi v tovarni dali to opcijo (oz. da jo zastopnik porihta). Sramota je to, nič drugega.

Pa hvala za info, vsaj pri naslednjih bo prišlo prav.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Malenkost.

Ne ni sramota tovarne niti uvoznika.
Morda drugi tako želiji, čeprav tebi ni všeč. Si kdaj pomislil na to ? Prav tako je ta rešitev možna kjerkoli in kadarkoli brez računalnika. Kar je tudi boljše. Komu drugemu bi prav tako lahko bilo všeč in ostale opcije mu ne bodo-tiste ki so tebi všeč.

Strinjam pa se, da bi lahko uvoznik dal to opcijo na izbiro, ne nazadnje bi jih stalo praktično nič in bi porabili praktično nič časa. Vendar to je pa debata o uvozniku, to je pa druga zgodba. Tudi vsak serviser lahko to porihta.

Ne nazadnje tudi pri vas lahko marsikaj spregledate zaradi naglice ali nebranja navodil.
Zaradi tega pri enakem avtu niste znali brskati in nastavljati po računalniku.