Honda Accord 2.2 i-CTDi (l03-06)

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Ko sem se odločal med 320i in Accordom, je padel slednji, iz večih razlogov in kljub temu, da sem si dolgo želel trojko (čeprav nikdar v njej sedel).
Po ogledih me je pri bmw najoblj zmotilo:
-grda, siva, kvadratna notranjost (+večina imela oguljeno plastiko okrog ročne)
-obstajali so popolnama oguljeni primerki, npr brez delijive zadnje klopi, prazen volan, ročne šipe (mislim wtf)
-hudo malo bencinarjev na trgu (ca 8% vseh, v DE je 50:50)

V glavnem Accord je v mojem primeru imel same prednosti, razen teh detajlov:
-6 cilintrov, RWD
-natančnost krmiljenja (tule pa rwd dela svoje)
-"brand name"

Glede na to, da smo pa vsi offtopic in da je avtor vprašal v honda forumu, je tole zrelo za zaklep.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
No BMW se začne (oz. je vreden svojega imena) komaj od serije 5 naprej, ni treba biti strokovnjak da ugotoviš da so trojke bile od znotraj vedno "boge". Sploh E46 je kot iz 2 svetovne vojne.... Tudi BMW 5 ni od znotraj biser če že ravno nima full opreme ampak vseeno dost boljše...
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
To ni važno, kje se po tvojem začne, važno je, kaj daje na trg.
Všeč mi je sistem honde, da že osnovni model accorda ima kar nekaj (nujnih) zadev, ki jih nekateri nemci računajo. Razumem, da VW ali Renault lahko prodaja oguljene polote ali kaj podobnega, samo sveti trojici pa tega res ni potrebno (sramotit lastno znamko).
Še dobro, da ne prodajajo bmw7 z ročnim dvigovanjem stekel
smile-1.gif
Ali pač?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Verjemi ginekolog da o tem presojajo ljudje ki so najbrž bolj pametni in plačani kot midva in prodaja jim očitno gre dovolj dobro in najbrž se zavedajo da bo njihov ciljni kupec kupil vseeeno BMW ali AUDI kljub temu da v osnovi ni nekaj kosov dodatne opreme. Honda pa se najbrž zaveda da bi ob enaki politik ki jo ima po tvojem "sveta trojica" propadla in so morda zato prisiljeni šopat not dodatno opremo. Konec koncev smo ugotovili da so naštete tri znamke preimium znamke in kdor si jih hoče privoščit naj pač plača. Zdaj pa ali je to oprema ali so to izredni servisi ni pomembno. Tako pač je in ti kakor tudi tvoji Honda-somišljeniki tega ne boste spremenili. Dvomim da bo zaradi vaših ugotovitev šel eden AG Audi spreminjat svojo strategijo?
smile-1.gif
Ali pač?

PS:. Jaz pravim vsakemu svoje!
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Strategijo bodo spreminjali, ko jih bo trg prisili. Eko, mene so že odvrnili od nakupa, ker jim je bilo predrago dat podrljiv sedež serijsko. Še par mio takih, pa bodo brez strank
wink-1.gif

Je pa seveda res, da sem kupoval rabljeno kočijo. Pri novi bi lahko naklikal vse živo od opreme, s pogojem en klik po 500€ :D
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Saj pravim povsod v življenju na vseh področjih imaš range, klase, razrede torej za tiste ki imajo denar za tiste ki ga nimajo ter za tiste ki so nekje vmes. Kot kot sem napisal, vsakemu svoje. Audiju dol visi če boš ti kupil 3 leta starega Audija ali ne, če ga ne boš ti ga bo pa nekdo drug
smile-1.gif