Hofer kamera software

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
KSZ.

(če še nisi našel odgovora, statičen IP lahko nastaviš na kameri v network tako da onemogočiš "Use DHCP")

Da malce obudim temo ker se ravno igram s tole kamerco kupljeno v Hoferju za 50EUR.

Za gledanje slike na kameri je bil že dan link do android programa, tisto kar se vidi na web vmesniku je totalna žalost proti temu kar kamera omogoča. Dejansko kamera streama video in avdio v več načinih tako da če rabite gledat stream dirketno odprite s priljubljenim video programom (recimo VLC) spodnje naslove.

Za zvok in video v low FPS (slika ima med 0-5 do 1 FPS):
http://uporabnik:geslo@ip_kamere:port/videostream.asf

Brez zvoka vendar na max FPS (okoli 15fps na 640 in okoli 25fps na 320):
http://uporabnik:geslo@ip_kamere:port/video.cgi

Komade se na kamero lahko uporabi direktne klice preko HTTPja, kamera vrne "ok" ko dobi komando.

Komande osnovne:
http://uporabnik:geslo@ip_kamere:port/decoder_control.cgi?command=X

.. X zamenjajte s številko:
4 - left
6 - right
2 - down
0 - up
93 - down right
92 - down left
90 - up left
91 - up right
94 - dig ON
95 - dig OFF
.. če slučajno zrcalite sliko se komande za smeri obrnejo glede na zrcaljenje.


Komande s parametri:
http://uporabnik:geslo@ip_kamere:port/camera_control.cgi?param=X&value=Y

.. X zamenjate s številko in Y z vrednostjo v oklepaju.
0 - resolucija (4 = 176x, 8 = 320, 16 = 352, 32 = 640)
1 - svetlost (0-255)
2 - kontrast (0-6)
5 - flip (0 = normalno, 3 = vse obrnjeno)

Če kdo hoče vedet še kakšne specialne komande, ki sem jih izpustil naj pa pove kaj želi, načeloma se vse klice da izsledit.

Za svoje potrebe sem ugotovil da je "motion detection" na kameri zanič ker pač samo primerja slike in že malo vetra ali pa sprememba svetlobe sproži alarm. Ima pa kamera na zadnji strani vhod za alarm, ki se ga da enostavno vezat na PIR senzor. Rabi se senzor s preklopnim vhodom (odprt signal / sklenjena linija, vseeno v kateri obliki ker se da na kameri nastavit hi ali low stanje za alarm). Še enkrat PIR senzor naj ima preklopni vhod in ne vezat 230V ki ga daje senzor za luč za luči!!! Senzor se veže na vhoda 3 in 4 (sta označena).

Digitalni izhod na kameri daje ven 5V (izhod 1 je GND in 2 je +5V). Sicer je primarno namenjen preklopu releja ampak kamera se napaja z 2A polnilcem in sam imam na taki konfiguraciji priključeno XM-L LEDico na 1A driverju in dela BP. Verjetno bi se dalo z večjo amperažo na polnilcu furat tudi višje tokove. Aja preklopni časi dig izhoda so precej hitri, nisem meril ampak bp na daljavo menjam programe na LED driverju.

Precej uporabna zadeva je tudi da ob sprožitvi alarma lahko kamerca pošlje HTTP zahtevek na poljuben URL. To pomeni da nisi več omejen na kamerin SW ob alarmu (ki sicer zna poslat 6 slikic na mail ali jih uploadat na FTP, ampak tole je precej neuporabno). Meni recimo ob alarmu kliče en link na domačem serverju na linku pa se potem najprej spoži snemanje 1min video streama na disk, istočasno se pošlje pa še e-mail s podatki o dogodku.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
kaj pa vpišem pod geslo če ga nimam naštimanega?
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ustvari si še enega uporabnika pa mu daj eno X geslo!
evil.gif


V VLCju uporabiš vse enako samo "polje" za geslo naj ne bo vpisano:
http://uporabnik:mad:ip_kamere:port/video.cgi

Opcija v kakšnem drugem progamu je pa tudi:
http://uporabnik@ip_kamere:port/video.cgi

Aja sem pozabil omenit, mislim da tudi v navodilih ne piše (bral sem jih po slikicah). Kamera ima ročni FOKUSIRNI obroček, tako da z obračanjem le-tega lahko nastavljate fokus (ostrino) slike glede na oddaljenost. Ima pa ta obroček zelo kratek "hod" in je potrebno nastavljat po mm če želimo perfektno ostrino.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
imaš icp-10ac? kako je treba pravilno napisat url je nekako jasno

jaz sem probal z vlcjem, media playerjem classicom, windows media playerjem... rezultat je statičen prvi frame, potem pa konec predvajanja

edit: uspelo mi je prepričat mpc, da je odprl stream! vlc še vendo pokaže samo prvo sliko...
 
Nazadnje urejeno:

cypena

Zelenc'
28. nov 2014
9
0
1
Lep pozdrav. Imam to ip (maginon ipc-1a) kamero, vendar pri nakupu nisem dobil priloženega cdja s programjem... Zanima me, če mi ga lahko kdo nekam naloži, da bi ga potem jaz lahko snel iz spleta?
Sem ga že precej iskal pa ga nisem našel...
Hvala za pomoč
 
Nazadnje urejeno:

cypena

Zelenc'
28. nov 2014
9
0
1
Hmm, to je firmware, za nadgraditev strojne opreme kamere, in to sem videl...
Kar jaz iščem je pa CD, kateri je bil ob nakupu priložen kameri (maginon ipc-1a) in na katerem je Supra IPCam in ne vem kaj še.
V glavnem, potreboval bi originalni program za kamero in tega ne najdem. Ga je že enkrat na tem forumu nekdo uploadal, samo tisti link ne dela več.
Dosedaj sem imel ISpy namesto njega pa mi dela neke probleme in bi rad z originalnim probal.
 
Nazadnje urejeno:

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Kot rečeno, mam jaz teh original cdjev kar nekaj doma, če želiš mi pošlji ZS z naslovom, pa ti ga z veseljem pošljem, uploada pa trenutno ne morem naredit, ker me CDROM nekaj zajebava :].
 

cypena

Zelenc'
28. nov 2014
9
0
1
WeWatchingYou, najlepša hvala za upload in pomoč.
GSMobil, tudi tebi hvala. Zdaj trenutno vlečem z linka od WWY in bom probal, če mi bo uspelo namontirat. Če mi ne bo, te pa kontaktiram za fizični cd.
Pa lep dan vsem
 

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
305
6
18
Škofja Loka
Mene pa zanima, a je opcija da bi se iz te kamere snemal na trdi disk? Da bi enkrat na dan pogledal in potem zbrisal.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
hoferjeva je ponavadi 90€?

jaz tisto čakam. upam, da je za kaj in da dejansko baterija zdrži kakih 14 z zaznavanjem gibanja (kar sicer dvomim, da bo šlo).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
Zdrži. Je pa tako ni ravno pro roba, ampak za svoj denar ponuja to kar pričakuješ.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
ne rabim kvalitete za v družinski album ali naslovnico national geographica

važno da prepoznam zmikavte, ki si radi pri drugih nabirajo ozimnico
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
To bo šlo, ampak imej vmislih, da lahko potem izgine tudi kamera. Jaz sem imel nazdor za skriti na nasad na parceli, da bi ujel zalivalca. Pa sem potem kar naredil posek pa smo se ga 2x vispali pa je tudi bilo.