Hofer kamera software

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
No to pa je nekaj novega. Kje pa je? nikjer namreč ni nič označeno da ima mikrofon. Ima samo izhod za zvočnik, če prav zastopim.

deluje pa samo preko zgoraj omenjenega programa?
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Ali je ta kamera glede pozicije nastavljiva t.j. ima motor za remote rotiranje?
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
vogel: fora je, da smo mi namestili prvo verzijo programa, ki še ni imel zvoka in glede na to, da so v Hoferju rekli, da zvoka ne podpira, smo na to pozabili, potem pa šok. Dam na nek telefon novo verzijo, se povežem na kamero in glej ga zlomka, tam je bla ikona za vklop zvoka in kar naenkrat slišim pogovor na drugi strani
smile-1.gif
. Zvok podpira, ima vgrajen mikrofon. Drugače pa preko VLCja na winsih zvok dela, na Androidu pa tudi, preko njihovega programa: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.supra_elektronik.ipcviewer&hl=sl
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Evo sprobal preko njihovega programa ( ki mi je btw čisto antipatičen - drugače uporabljam Ip Cam Viewer)in deluje. V zvoku je sicer precej šumenja.

Sem pa ugotovil, da se ne morem povezati na kamero z nobenim ptogramom ce nisem na domacem wifiju, kjubtemu da vpisem dns od supracam. Deluje sicer iz drugega wifija samo preko spletnega brskalnika in spupracam dnsja. Preko telefona in nameskih programov je no-go...
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
ksz: moje izkušnje z DVR: največji problem povzročajo porti oz. neodpiranje le teh... primer: v lokalni mreži mi računačnik A ne najde DVR, ko je povezan od zunaj pa takoj... problem je v odpiranju portov znotraj mreže v routerju samem...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
vogel: kameri dodeli statični IP naslov ter port, nato pa v domačem routerju nastavi port forwarding na ta IP od kamere. Pa bo delalo od zunaj.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
To imam sicer že narejeno. Če npr iz službe dostopam preko xxxxx.supravam.net, se mi lepo poveže na kamero. Samo noče pa se povezati preko 3g omrežja npr.

Primer: Preko telefona in iz službenega wifija lepo odpre supracam.net, prav tako tudi iz računalnika
Primer2: Preko telefona in 3G omrežja, ne odpre supracam.net in napiše "The connection was refused by the host!"

Tako da tudi v nameskih appih ne deluje...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Čudno tole ja, pri nas lepo delajo kamere tudi preko mobilnega omrežja. Kaj pa če namesto xxx.supracam.net vpišeš direktno IP kamere in port (primer: 86.22.236.15:81) tudi ne dela?
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Na kateri port pa imas kamero nastavljeno? Mozno, da ti mobilni operater tisti port blokira. Se mi zdi, da Mobitel blokira port 81, ker meni na tega tudi ne poveze.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Citat:
Uporabnik Flash pravi:
Na kateri port pa imas kamero nastavljeno? Mozno, da ti mobilni operater tisti port blokira. Se mi zdi, da Mobitel blokira port 81, ker meni na tega tudi ne poveze.
Mi imamo operaterja Mobitel, porte na kamerah pa od 81 naprej, pa dela.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Porti so 88 ter 8788 (pač kar eni). Sem pa ravnokar probal iz ženinega Samsung Galaxy S2, pa ji dela na 3G omrežju (Mobitel), meni pa na Samsung Nexus S (SiMobil) ne deluje in izpiše prej omenjen error. Torej, ali je kaj z telefonom, ali pa Simobil kaj blokira...

P.S.: mogoče še podvprašanje. Videl sem, da obstaja novejši FW kamere. Se kaj spremeni po nadgradnji - v čem je izboljšan FW (da vem, ali se sploh še s tem hecat, ali ne)...
 
Nazadnje urejeno:

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
Citat:
Uporabnik Flash pravi:
Na kateri port pa imas kamero nastavljeno? Mozno, da ti mobilni operater tisti port blokira. Se mi zdi, da Mobitel blokira port 81, ker meni na tega tudi ne poveze.
Mi imamo operaterja Mobitel, porte na kamerah pa od 81 naprej, pa dela.

Sem se enkrat stestiral in zgleda, da mi samo na telefonu noce povezat, z racunalnikom pa gre. Hmm, cudno...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Porti so 88 ter 8788 (pač kar eni). Sem pa ravnokar probal iz ženinega Samsung Galaxy S2, pa ji dela na 3G omrežju (Mobitel), meni pa na Samsung Nexus S (SiMobil) ne deluje in izpiše prej omenjen error. Torej, ali je kaj z telefonom, ali pa Simobil kaj blokira...

kot so ti že rekli, operater ima zaprte porte. Ni druge kot, da sprobavaš
uf-1.gif
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
A mi lahko kdo pove, kako se na routerju nastavi porte za forwarding (vidim nekaj UDP, TCP....) Nič se mi ne sanja?