Hofer kamera software

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Imam nekje doma... ga pa itak sploh nisem nikoli rabil
smile-1.gif
... Ce se spomnim, bom popoldan doma pobrskal ...

Tukaj je na voljo novejsi firmware >> http://www.traveler-service.de/cms/index.php?id=586
 

janezek1

Pripravnik
3. sep 2007
74
0
6
štajerska
Takole je, če hočeš aktivirati WiFi rabiš ta program, ki je zraven. Sam sem to pri sebi naredil zadeva lepo dela, CD pa sem se bojim s škatlo vred "recikliral".
Prosil me je kolega, ki še ni usposobil kamere, sedaj pa bi jo. (mali otroci so krivi, da on nima CD-ja in še vedno neaktivno kamero :) ). Torej, če imaš ti bom (bo) zelo hvaležen. Hvala.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
V bistvu CDja ne rabis... rabis pa malo znanja o omrezjih
smile-1.gif
... Kamero najprej priklopis preko LAN kaba... in se nanjo povezes preko brskalnika ter ji nastavis IP ... Kateri IP ima kamera pa moras pogledati na routerju oz. na DHCP strezniku (ki je ponavadi v routerju, lahko imas pa tudi drugace reseno...) ... Ko enkrat nastavis WiFi vmesnik (podatke za login,...) se na kamero lahko povezes tudi preko WiFi omrezja ...
 

TubalCain

Zelenc'
20. jun 2013
2
0
1
Pozdravljeni.

Da ne bom nove teme odpiral se bom tu pojavil z težavo:

Včeraj sem nabavil maginon IPC-1- Lepo dela na mojem lokalnem omrežju. Čim pa hočem dostopit do kamere preko kateri koli android programa ne gre. No z tistim, ki je za to kamero sicer pridem do nje, če izberem opcijo manual. Preko DDNS pa nikakor ne gre. Na supracam.net sem se prijavil in vidim svoj trenutni IP in tu se mi ustavi.

Doma imam sledeče omrežje: siol router modem in naprej imam linksys router. Poskusil sem direktno na siol router modem, a je isto kot ponavadi... preko lokalne mreže gre, čepa se želim sliko iz DDNS, pa ne.

Moram priznati, da tele router zdeve mi ne grejo in me zanima, če bi mi kdo svetoval kaj naj v linsys naredim. V njem sem v rubriki apliccation&gaming nastavil ip kamere, ki jo vidi priložen softver in kot port sem nastavil 80, kot je privzet... Od tu naprej pa ne znam več.

V naprej se zahvaljujem za odgovore.
 

TubalCain

Zelenc'
20. jun 2013
2
0
1
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Verjetno imaš dinamični ip...za take zadeve je nujno imeti statiko.

Ja imaam dinamični IP. Zato pa se uprablja DDNS server... samo pač imam premalo znanja, da bi še po routerju nastavil zadeve.
 

janezek1

Pripravnik
3. sep 2007
74
0
6
štajerska
Jaz imam nastavljeno tako:
- Router statični IP (z DDNS nimam izkušenj)
- IP kamera statičen IP (znotraj lokalnega omrežja)
- na routerju forwardiran TCP port od kamere na IP od kamere (port 80 se mi ne zdi najboljši za kamero, mogoče 8080)
- na telefonu uporabljam IP Cam View (znamka Dericam, model Dericam M801W, to priporoča razvijalec programa)

Na tak način deluje OK. Aja pa če hočeš dostopat od zunaj, moraš vpisat IP plus port ( xxx.xxx.xxx.xxx:8080).
Morda ti kaj pomaga.
LP
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Navodila za uporabo Maginon IPC-1 BDA SLO.pdf Velikost: 1273 KB

Več kot je opisano o nastavitvah kamere že v zgornjem linku in povzetek v spodnjem res ne more dati nihče, opisano je do najmanjše podrobnosti.
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst imam sicer eno drugo kamerco, ampak vidim, da so itak vse iste.
Nikakor mi je ne uspe nastavit na wifi.
Preko kabla takoj najdem in vidim ip, preko wifi pa ne.

Na ruterju je pod dhcp samo preko kabla.
na web vmesniku sem tudi nastavil da se na wifi poveže...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Verjamem da v teh nvodilih ki je v prenosu za Maginom ----http://www.supra-elektronik.com/typo3/index.php?id=125&L=22---najdeš zelo lepo opisan postopek za Wi Fi .poiskusi morda bo šlo-
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Sem rešil. Na routerju pod IP & MAC Binding sem mogu mac adreso zamenjat, ker je bila še od lan povezave.