Hladilnik z velikim zamrzovalnikom spodaj

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
Imate kak nasvet katere hladilnike z velikim zamrzovalnikom spodaj naj gledam. Zamrzovalnik naj bi bil vsaj 80 litrski. Vidim da se dobijo večji od 100 litrov.
Kakšne so prednosti in slabosti dveh kompresorjev...
Gorenje RK 6337
Candy CDM 3665
ELECTROLUX ERB34003W
Če bi bila višina pod 180 bi bilo super. MW bi šla lahko na hladilnik, kater pa ni treba da je ogromen
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.380
236
63
Kras
www.mtl.si
Skoraj malce off topic.
Če ti prostor dovoljuje vsekakor pojdi na višino 205 cm. Ne veš koliko to pomeni, dokler nimaš. Midva sva vzela sicer Electrolux, v igri je bil tudi Gorenje, ampak je bil cenovno, predvsem pa po porabi popolnoma nekonkurenčen, čeprav je bil v začetku v prednosti. Če pogledaš tudi tista dva na tvojih linkih (poraba 274 (Electrolux A+
cool-1.gif
. Še enkrat bi se tako odločila.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Mamo gorenjevega takega, samo da rdečega. Preveč je zmrzovalnega dela in skorajda premalo hladilnika. Če mamo naprimer bday žur, pa da še pride not torta, ko zavzame dosti placa, smo že na knap, pa tlačimo noter.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
To ni "kritična" prednost, ker ima termostat v hladilnem delu. Prednost kot prvo je neodvisnost obeh delov (daš v zmrzovalnik 3kg mesa, ti odtali vse ostalo v zmrzovalniku, ker je termostat v hladilniku), drugo pa je postavitev - če ga postaviš v zelo hladen prostor, bo redko zalaufal, ker bo hladilni del dovolj hladen (še enkrat - termostat je v hladilniku), medtem ko se bo zmrzovalni del že skoraj tajal. Sam imam varianto z enim kompreosrjem, pa ni težav. Ker je vseskozi na toplem - v kuhinji, z drugo točko ni težav (btw - iz navodil je najnižja dovoljena temperatura okolice 18 stopinj), z prvo točko pa tudi ne, ker vem za težavo in se tega izogibam. Imam skrinjo v kleti. Če pa že nanese, pa namenoma pustim cca 15 minut odprta vrata hladilnika, da kompresor laufa. To pa je cca 1x letno, ker imam posebej za take namene skrinjo. Za stanovanje, kjer so taki "šoki" pogosti, bi priporočil 2 kompresorja, drugače pa ni potrebe.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
Zaenkrat nama bolj koristi velik zamrzovalnik ker se bova posluževala kolin in ne bi rada po vsako kg mesa k staršem hodila....

Poraba elektrike zna pa res biti zanimiva.
Aja hladilnik bo najbrž ves čas na temperaturi 21-25 C
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.379
213
63
Jaz sem problem s prostorom rešil tako, da imam 2 hladilnika Gorenje RK 6357E (malo višji od prvega s tvoje liste, sicer pa enak dizajn) drug ob drugem (eden ima leva, drugi desna vrata) - dejansko vsak misli, da je v kuhinji eden king-size hladilnik.
smile-1.gif


LP,

Milan
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.380
236
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zaenkrat nama bolj koristi velik zamrzovalnik ker se bova posluževala kolin in ne bi rada po vsako kg mesa k staršem hodila....
Hehe, nekaj podobnega imam tudi jaz. Zamrzovalnik z dvema normalnima in enim polovičnim predalom (za njim sta namreč kompresorja) zaenkrat več kot zadostuje. Je pa res, da ne jemo mesa vsak dan 3x.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jst pa razmisljam da bi si omislil "ameriski" hladilnik in na tak nacin resim tezave, ker imajo zmrzovalni deli 160-200l pa hladilniki okol 300l. Mislim da bi mi to moralo zadostovati.
smile-1.gif
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Jst pa razmisljam da bi si omislil "ameriski" hladilnik in na tak nacin resim tezave, ker imajo zmrzovalni deli 160-200l pa hladilniki okol 300l. Mislim da bi mi to moralo zadostovati.
smile-1.gif

Sam sem se odločil za ameriški "french door" hladilnik, ki ima troje vrat. Spodaj je čez celo širino zamrzovalni del, zgornji dve tretjini pa sta po celi širni navadni hladilnik, ki ima dvoje vrat:

http://us.lge.com/products/mod...MX21981ST.jhtml

imajo ga tudi v Bofu:

http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=BA570392-9655-7CA7-7CF9-C763B65D2FFE&linkid=15

Je drag, je ga gotovo najbolj uporaben, saj ni problem vanj spraviti torte, narezka, odojčka
hysterical-1.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sem videl na tak nacin ja, sam Bosch. Sicer pa, a so ti razni "no-name" (LG, Haier, Daewoo, Sharp, Samsung) primerljivi z zvenecimi evropskimi imeni na podrocju bele tehnike?
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Ta LG je 2000 eur, jaz sem ga dobil za 1800. Ni poceni. Glede kvalitete pa nimam pomislekov.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Doma je foter tudi sanjal tak hladilnik, pogoj je bil tudi točenje filtrirane hladne vode ampak...

Najprej prečekiram v živo ameriški stil, nato še french door.....groza! Tako nepraktičnih/dragih jajc pa še nisem zasledil v svetu bele tehnike. Čungalunga proizvajalci pa tudi zgleda ne vedo, kaj je to izolacija, ker ma EU konkurenca 3x tanjše stene za isti ener. razred.
stupid-1.gif


Zdaj bomo vzeli največjega Bosch ali Siemens (ker dobimo popust), drugače bi gledal še Liebherr, ampak je zgleda zanje Slovenija čisti tretjerazredni trg in nam furajo zastarele modele, tehnično in verjetno tudi kakovostno na nižji ravni kot v severnih državah.

Če že velik hladilnik, potem nekaj pristno ameriškega npr. GE.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Bil razačaran tudi nad EU izdelki ja...to za side by side.

French door sem pa gledal več Sharp modelov in LGjeve....moraš preverit v živo.

Težave v mojih očeh...

- Res visoka cena, vsaj za boljše modele
- Debelina sprednjih vrat in posledično stezanje globoko v hladilnik z eno roko, do željene hrane. Spodnje police so meni ubistvu neuporabne v ameriškem. Ne vem zakaj bi kdo kupil hladilnik v katerega se je treba skorajda matrat da prideš do hrane. Te težave se da omilit, če hladilnik še podložiš za 10-20cm recimo....sploh če ni res tavisoki.
- globina in širina poličk v ameriškem težko dostopne in majhnih dimenzij
- v zamrzovalnem delu iste težave, kam z francosko štručko ali pa celo obično pico, opcijski ledomat pa tudi požre konkretno prostora
- Slabo oz. za ceno zelo slabo odpiranje zapiranje, pri french door še večji problem, ker se morajo vrata stikat skupi in se guma konkretno zatika, kar je meni....tečno.
- pri french door, odpreš recimo desna vrata hladilnika, vidiš da tam ni željenega, medtem dobesedno pade iz hladilnika ohlajen zrak, tako da nič ne privarčuješ stem da ma dvoje vrat, ker je prostor znotraj združen, nato je treba odpred še levi del, da dobiš željeno.
- pri french door so pogosto v spodni zamrzovalni del vgrajena vodila in košara....super praktično vendar ogromen waste of space za nekaj, kar se ne odpira tako pogosto.
- Pri obeh različicah vsaj kar sem jaz gledal ne ponujajo nobenih posebnih tehnologij! Cena 2k€+ pa ne dobiš niti nulte cone in podobnih novitet.

Pojdite pogledat v živo in primerjajte s kakim Liebherrom, pa boste občutili razliko v kvaliteti. Tudi ostali so napredovali in stanjšali stene (bolj kompaktna izolacija) in tako pridobili na prostoru znotraj, sisteme za odpiranje pa tudi skopirali od Liebherrja tko da...

Jaz sem bil na začetku po brskanju na internetu prav navdušen nad frenchdoor....ko sem pa zadevo 5min gledal v živo me je pa povsem minilo, kaj šele ce malce pogleda človek na pricetag.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Ja, veliko boljeje kupiti 2m visok hladilnik. Notranjega roba zgornjih dveh polic ne doseže skoraj nihče, še posebno ženska.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Na omenjenem robu imajo 2m hladilniki vgrajeno ventilacijo in polica ni tako zelo globoka.

Seveda je treba vpoštevat tudi velikost ženske pri 2m hladilniku, sam obstajajo tud 185, kateri so pa že zlo kulturni tudi za ženske.

Moja je sicer dokaj visoka....bi pa tud mela najhuj stroj od hladilnika.
grin1.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Na zgornjih dveh policah se ti hladi pivo, ki ga lahko dosezes samo ti. Zena pa naj spodaj operira
aplauz.gif
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.379
213
63
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Ja, veliko boljeje kupiti 2m visok hladilnik. Notranjega roba zgornjih dveh polic ne doseže skoraj nihče, še posebno ženska.

Pa še vedno se to lažje doseže, kot zgornja polica v elementu na 230cm višine.
Sicer pa se dobijo priročne zložljive lestve, ki se skrijejo v podnožje 60cm kuhinjskega elementa - zelo simpatična zadeva, uporabna in vedno pri roki.

LP,

Milan