Hladilnik - A je to ?

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Isto kot pri nas Gorenje.
Vsaki pralni stroj je priklical serviserja.
Zadnji pa dela BP že 10 let.
Po takojšnji menjavi programatorja po nakupu.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
To vinsko vitrino kasirajo malo preveč (+1300€), vse ima svojo mejo, zraven tega pa na račun buteljk izgubiš še polovico kapacitete skrinje. Bo verjetno padel kar ta model spomladi:


Seveda ne za tak denar.
 
ima kateri od teh ljudskih hladilnikov prikaz temperature v hladilniku ?

hja odvisno v katerih cenovnih razredih gledaš. ja se dobijo, dobi se tud kak lg, samsung, whirlpool grupa s temi heci. To je tko kt če bi vprašu a se dobi dacia navigacijo al pa diški..seveda se. ..sam če kupiš dacio še ne pomeni da si kupu infinitiya...
ne gledat sam na tkae bombončke, poglejte id mašine, kaj nudi, kalk zahteva itd.... ta pa liebherr vse povozi

mimogrede tisto s termometrom...boljši tipi hladilnikov prikazujejo temp tud v raznih nultih, fresh itd conah....tko da če čte konkurirat premium brandom pač 2 termometra...enga v ladlc s sadjem in zelenjavo, enga pa na polico zravn jajc
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Vsak malar ima svoje oči.
Gaggenau je top znamka in cena gre v višave.

Jasno da je top znamka, ampak ne govorim o top znamki, top znamka je tudi Ferrari ampak je bistveno slabše skupaj sestavljen kot kak BMW, Mercedes, Audi... govorim o tem da je tehnika zlajenja pri Libherju signurno boljša od Boscha.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Oz. da se bolj primerno izrazim, ko tak plačaš in to kaj dobiš za ta denar, v primeru da si pripravljen drago plačati je pri Liebherrju sigurno boljše razmerje. Sta pa Gaggenau ter Miele edina kjer se ti kombinirani hladilniki povzpnejo do 10.000EUR+ koliko sem gledal na hitro s tem da Miele dela samo ohišja, celoten sistem ter tehnologija notri je Liebherrjeva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan
Oz. da se bolj primerno izrazim, ko tak plačaš in to kaj dobiš za ta denar, v primeru da si pripravljen drago plačati je pri Liebherrju sigurno boljše razmerje. Sta pa Gaggenau ter Miele edina kjer se ti kombinirani hladilniki povzpnejo do 10.000EUR+ koliko sem gledal na hitro s tem da Miele dela samo ohišja, celoten sistem ter tehnologija notri je Liebherrjeva.


poglej na opremacenter smegove hladilnike....po 13 jurčkov brez problema
hladilnik v obliki fiata 5 do 6k €
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Zakaj bi dal za hladilnik v obliki fiata 6k, če pa noben fiat ni tolko vreden?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ksz... da bom pojasnil, zakaj Liebherr oz. da me ne boste imeli za snoba :

Zato, ker je edini na našem tržišču, ki je tudi volumsko resnično dober. Ko sem kupoval zamrzovalno omaro, je bil edino ta primerno velik oz. vsi ostali po višini za vsaj 10 cm nižji. Ko sem kupoval hladilnik za v kuhinjo, je bilo isto. Ta proizvajalec ima enostavno, zelo dobre gabarite, vsi ostali imajo prostornine krepko manjše.

Šele potem sem šel gledat njegovo opremo, ki je pa zopet fascinantna (seveda v sokoraku s ceno, toda .. :D ) . Liebherr ima zares volumsko dobro ponudbo. Pri hladilniku se pa vsak centimeter pozna.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa bi me že zaradi prejšnje izkušnje glede zanič servisa moralo odvrnit - pa me ni. Ker enostavno mnogo več nudi.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Glede gabaritov, smo tudi pri nas pred 10 let kupili libherr ker je bil edini visok 200 pa da je imel spodobne specifikacije (hi end). No sedaj je pa na njegovem mestu bosch ki je visok 210 pa še 70 širine, kar je še bolj super (razen to da gre na knap skozi vrata, par cm več v katerokoli dimenzijo pa ga ne spraviš v kuhinjo).

Neke razlike med zunanjo in notranjo prostornostjo ni več, ker je tehnologija okoli tega na meji (izolacija pa zaradi "ekologije" več ali manj točno do mikrona ustrezna za določeno "EKO normo" in imajo posledično vsi enako). Recimo včasih je bilo samoumevno oz. celo luksuz da si imela dva kompresorja za kombinirane naprave, vsaj tavelike, danes je samo še en kompresor in to samo zaradi izkoristka volumna (cena dveh kompresorjev ni problem, bolj je problem ker vzame potem tistih 10l volumna in folk to danes kupuje).

Skratka trg hladilnih naprav je danes že totalno prilagodljiv in dobiš vseh vrst mere v vseh oblikah. Sej recimo isti fenomen se že vidi tudi pri tako konzervativni stvari kot so pralnih strojih, včasih so bili vsi iste dimenzije danes si pa že kdo upa ponudit na račun "volumna" tudi kaj kar je višje in/ali širše. Ko bo trg to sprejel bo pač samoumevno, da je pralni stroj lahko širok tudi 70cm pa višji za 5cm.
 
Glede gabaritov, smo tudi pri nas pred 10 let kupili libherr ker je bil edini visok 200 pa da je imel spodobne specifikacije (hi end). No sedaj je pa na njegovem mestu bosch ki je visok 210 pa še 70 širine, kar je še bolj super (razen to da gre na knap skozi vrata, par cm več v katerokoli dimenzijo pa ga ne spraviš v kuhinjo).

Neke razlike med zunanjo in notranjo prostornostjo ni več, ker je tehnologija okoli tega na meji (izolacija pa zaradi "ekologije" več ali manj točno do mikrona ustrezna za določeno "EKO normo" in imajo posledično vsi enako). Recimo včasih je bilo samoumevno oz. celo luksuz da si imela dva kompresorja za kombinirane naprave, vsaj tavelike, danes je samo še en kompresor in to samo zaradi izkoristka volumna (cena dveh kompresorjev ni problem, bolj je problem ker vzame potem tistih 10l volumna in folk to danes kupuje).

Skratka trg hladilnih naprav je danes že totalno prilagodljiv in dobiš vseh vrst mere v vseh oblikah. Sej recimo isti fenomen se že vidi tudi pri tako konzervativni stvari kot so pralnih strojih, včasih so bili vsi iste dimenzije danes si pa že kdo upa ponudit na račun "volumna" tudi kaj kar je višje in/ali širše. Ko bo trg to sprejel bo pač samoumevno, da je pralni stroj lahko širok tudi 70cm pa višji za 5cm.


bom recimo samo na boldano majčkn dopolnil..danes imaš invertne kompresorje ki zmorejo iztisniti več kt njihovi klasični bratje. Ker so bolj učinkoviti je že tu opcija da lahk z enim nadomestiš 2 , ostalo pa kot si napisal..volumen, no pa še cena. pa tud poraba pride pri inverterjih nižja, kar je spet plus za stranko
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
Sedaj še normalnega hladilnika ni možno kupiti, brez enega kupa nepotrebne "eko" elektronike.
Hladilnik mora imeti kompresor, termostat (mehanski) in ustrezno izolacijo. Nič več za to osnovno funkcijo hlajenja.
Takšnega sem prodal zaradi selitve in še danes dela. Gorenjev. Žena pravi da je sedaj star skoraj več kot trideset let.... Prejšnjo sosedo sem srečal, in pravi da še dela.
Danes prvo kaj odpove je elektronski termostat v povezavi s prikazovalnikom temperature montiran na vrata zunaj. Nam je hitro pokazal "napako 404".
Na srečo je prikazovalnik bil ločen od kompresorja, tako da je hladilnik normalno delal.
Demz, ko žena kupuje hladilnik, nikoli ne sprašuje koliko litrov ima prostornine.
Podobno kot Američan pri nakupu avta, nikoli ne gleda koliko "konjev" ima, ker zna, da jih ima zadosti. :evil:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bmk, jaz kupim in privlečem domov, sedaj pa naj čara. Jaz sem svoj del pogodbe opravil :evil: .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Podobne teme