Hladilnik - A je to ?

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Po moji odisejadi z hladilnikom od Gorenja (kjer za pol leta star hladilnik ni bilo več delov). In vračilu denarja.

Sem se odločil za Samsunga. V ponedeljek mi ga dostavijo.
V torek ga priklopim in se takoj začne oglašat kot pnevmatsko kladivo in smrdet po skurjeni elektroniki/plastiki.
Seveda takoj izklopim in pokličem Samsung podporo.
Kjer mi povedo da je hladilnik glasnejši prvi dan po vklopu potem pa naj bi bil tišji. In mi svetovali naj ga vklopim nazaj.
Ponoči sem ga izklopil ker se ga čuje čez dvojna zaprta vrata.
Danes je Sreda in ni bolje.

Zanima me če ima kdo iste probleme z temi Hladilniki ?

Aja v trgovini mi niso hoteli priklopiti nobenega....
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
...se tudi jaz sprašujem, če so novejši glasnejši. Imel Privilega (Gorenje, retro izgled), ki ga nisem zaznal. sedaj imam Liebherr, pa je konkretno glasen, + vklaplja se vsako uro za min. 15 minut...
Kako pa je z modeli z inverterjem,če ga kdo ima, je to kaj tišje?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Po moji odisejadi z hladilnikom od Gorenja (kjer za pol leta star hladilnik ni bilo več delov). In vračilu denarja.

Sem se odločil za Samsunga. V ponedeljek mi ga dostavijo.
V torek ga priklopim in se takoj začne oglašat kot pnevmatsko kladivo in smrdet po skurjeni elektroniki/plastiki.
Seveda takoj izklopim in pokličem Samsung podporo.
Kjer mi povedo da je hladilnik glasnejši prvi dan po vklopu potem pa naj bi bil tišji. In mi svetovali naj ga vklopim nazaj.
Ponoči sem ga izklopil ker se ga čuje čez dvojna zaprta vrata.
Danes je Sreda in ni bolje.

Zanima me če ima kdo iste probleme z temi Hladilniki ?

Aja v trgovini mi niso hoteli priklopiti nobenega....

si imel hladilnik vsaj par ur v njegovem naravnem polozaju? se pravi navpicno?

sodelavec je skuril 3 hladilnike, ker ga je zagnal takoj ko ga je pripeljal domov v prtljazniku. mazanje, pa komprimiranje olja namesto plina ...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
si imel hladilnik vsaj par ur v njegovem naravnem polozaju? se pravi navpicno?

sodelavec je skuril 3 hladilnike, ker ga je zagnal takoj ko ga je pripeljal domov v prtljazniku. mazanje, pa komprimiranje olja namesto plina ...
Prosim da si še enkrat prebereš kar sem napisal.
Predvsem 2 in 3 vrstico.

Hvala.

Lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
499
172
43
Imam doma in na vikendu samsungov inverter hladilnik (nekaj takega ). Nista najbolj tiha, ampak v primerjavi z bekom istega letnika precej tišja. Nisem imel problemov oz. se ne spomnim, da bi bila prve dni bolj glasna. Edino en je pa res zelo moteče brnel dokler nismo nogic nastavili ravno prav, da je nehal. Poka vsake toliko pri odtaljevanju, ampak daleč od pnevmatskega kladiva.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Hladilnik je na ravnem, saj drugače misliš da je potres...
Smrad po zažgani plastiki prihaja verjetno od kompresorja glede na to koliko plastike je tam gor.
Pnevmatsko kladivo je tudi od kompresorja. Včasih je hitrejše, včasih počasnejše. Verjetno tistih njihovih
7 stopenj "inverter".
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Ne ni nobenega stiroporja.
Sem zmeril hrup z app na telefonu pa pravi da je cca 75-80 db...
Ne vem koliko so kaj te naprave točne ?

Aja hladilnik je prazen, ampak v zmrzovalnem delu so vsi predali zaledeneli ?? No Frost na dopustu.
Saj vem da je Gorenje delal samo par mesecev samo o ledu ni bilo ne duha ne sluha...
 
Nazadnje urejeno:
  • Wow
Reactions: BornSkeptic

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Sem nabavil pred dvema tednoma Liebherr-ja vgradnega. Ga skoraj ne slišim, proti prejšnjemu Elektrolux-u je skoraj neslišen.
Reklamiraj, ker 75-80 db je absolutno preveč.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Bom uveljavljal stvarno napako.

Dodatne stvari, ki ne delajo.

- Alarm za odprta vrata
- Alarm za previsoko temperaturo

Stranice se segrevajo (po mojem termometru do 40 ) ?
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
jaz sem bil letos na dopustu presenečen kako je bil glasen novi BEKO no frost :bonk:Nisem se ne vem kako poglabljal, ampak ventilator je bil glasen ko :evil:
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.192
3.353
113
Jaz imam par mesecev novega prostostoječega gorenje. Dela tako potihem, da ga dostikrat ne slišim delat. Kadar so stranice tople vem da dela. Vsako uro se vklopi za ene deset minut.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Jaz imam par mesecev novega prostostoječega gorenje. Dela tako potihem, da ga dostikrat ne slišim delat. Kadar so stranice tople vem da dela. Vsako uro se vklopi za ene deset minut.
Tudi moj Gorenje je bil precej tih. Najbolj tiho je bil po par mesecih delovanja, sem pa zato bil ob kakšnih 250-300€ izdelkov v zamrzovalniku.

Tale Samsungec pa se je zdaj zelo umiril, samo še 60db mu namerim. No je pa temperatura v Hladilniku prijetnih 18 in 6 v zamrzovalniku.
 

Podobne teme