Hitrost pade na manj kot 1Mbit/s

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Se mogoče komu sanja v čem bi lahko bil problem v tej situaciji:

Imam ruter, ki se povezuje z netom s hitrostjo 8/1. Nanj so priključeni 4-je računalniki, od tega 3-je brezžično. Na vseh računalnikih je hitrost primerna povezavi, razen na najnovejšem, ki uporablja usb linksys wireless adapter. Ko vspostavim povezavo je hitrost normalna, po nekaj minutah (opažam predvsem pri snemanju torrentov) pa pade na manj kot 1/Mbit na sekundo.

Nimam več idej kaj lahko spremenim. Recimo nekaj dni nazaj ko sem na routerju spremenil kanal povezave, je povezava čudežno delovala normalno cel dan in sem že mislil da je bila težava v tem, vendar ga je danes spet začel "srati". V tem času ko temu računalniku povezava deluje slabo, seveda vsem ostalim računalnikom povezava deluje normalno.
Vsi računalniki uporabljajo windows visto.

Kakšna ideja?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja ta PC na isti oddaljenost (in ovire) kot drugi brezžični ?

Probaj drugi OS (s CD-ja, linuxov je polno na mreži, Windows pa tak-tak...)

Druge ideje:
- novejši (starejši) gonilnik za WLAN adapter.
- drug WLAN adapter
- drug torrent program (oziroma trenutnega malo omeji; Windows TCP stack se rad "zmede" pod obremenitvijo)
 
Nazadnje urejeno:

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
ta pc je najbližje routerju. (le 5m)

-probal sem že starejši/novejši gonilnik
-drugi wlan nimam možnosti probati
-drug torrent pa lahko še probam

Čeprav ravno sedaj snemam preko torrentov in že kakšne 2 uri deluje normalno.
Mogoče probam še kakšen linux, vendar mislim da sem ravno za moj adapter bral da ne obstaja driverjev za linux.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
ravno ko sem napisal prejšni post sem šel pogledat hitrost in vidim da je spet padla. ko testiram na speedtest.t-2.net mi pokaže 700kbit/s
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaj pravi DuMeter ? (graf v Task Manager-ju je tudi dober; a se tam tudi vidi, da je prenos padel ?)

Ustaviš vse torrente (zapri program), pa še kar počasneje dela ?
Oziroma: kaj narediš, da spet laufa na polno ? Povazava na novo ? Reboot ?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
tudi po občutku se že vidi da je padla hitrost tudi ko ugasnem torrent. Ping naraste tudi čez 400ms (normalno imam 15ms).

Normalno začne delovati če prekinem povezavo z routerjem ter ponovno vzpostavim.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Sedaj sem poskusil prenesti datoteko preko mreže na ta računalnik in je hitrost v tem primeru normalna.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Samo še to...
Viruse, trojance in ostalo zalego izključujem saj se je to dogajalo od 1. minute ko je bil sistem naložen.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Huh...

Lahko probaš novejši FW gor dat, če še ni , zadnja verzija je 3.02.03

Ali pa probaš kaki drugi firmware. Prej preveri, kateri verzijo ruterja imaš. Poglej to sliko za orientacijo (pozicija reset tipke). Ker niso vse verzije enako podprte s strani 3rd party firmware-ov.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Imam že zadnjo verzijo.

Glede drugega firmware-a... v skrajni sili bom še to poskusil