Hitrost prenosa podatkov SIOL/TS

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
imam sledečo težavo: pri TS imam naročeno optiko 20/20 in do pred kratkim mi je vse delovalo ok, zadnje dneve pa opažam težave. Ko grem na preverbo hitrosti speedtest.net, mi kaže hitrost normalno, težava pa se pojavlja pri torrentih. Če zaženem program, mi gre prenos normalno okoli 2MB (no ja lahko bi bilo malo bolje, ampak je tudi 2MB vredu, če primerjam, kaj sem imel prej
evil.gif
) po parih sekundah (tam 10-15s) pa hitrost pade na 10%). Poskusil sem z različnimi torrent stranmi, vsi torrenti so imeli veliko seederjev.

Poskusil sem tudi z različnimi programi, različnimi računalniki, resetu modema... Dodatnega routerja ne uporabljam, imam samo opremo od TS.

Kje bi bil lahko problem?
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Kot sem rekel je težko težava v seederjih, saj se gre za več različnih trackerjev ter torrentov, kjer je 500+ seederjev (novi filmi pač :D )

Hitrost sem preveril tudi na teh paketkih z linka, pa je vse ok.

Kolega mi je omenil, da so mi mogoče omejil hitrost zaradi "prevelike obremenitve" linije zaradi mojega down/uploada. Po domače povedano, da sem označen za torrentarja
evil.gif
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Hitrost ti verjetno pade ko je disk prenasičen in ne dohaja zapisovanja
wink-1.gif

Poglej če ti to javlja v utorrentu...

V tem primeru povečaj nastavljeno vrednost za disk cache oz. predpomnilnik...
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Imaš mogoče cfosspeed inštaliran?

hmm zakaj bi rabil kak program?

kot sem dejal, vse je delalo bp par dni nazaj, sedaj pa ne dela več, nič nisem spreminjal nastavitev programov in opreme
frown-1.gif
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Kot je rekel Jiggler mogoče je res disk? Maš mogoče še kakšen računalnik doma ali samo enega da bi poskusil čeprav dvomim da, bi samo 2Mb/s disk zapisaval, razen če je res nasičen.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Citat:
Uporabnik mckmck pravi:
Kot je rekel Jiggler mogoče je res disk? Maš mogoče še kakšen računalnik doma ali samo enega da bi poskusil čeprav dvomim da, bi samo 2Mb/s disk zapisaval, razen če je res nasičen.

Na navadnem HDDju pri več hkratnih operacijah glava ful skače. In takrat hitrost drastično pade.
Pomaga lahko povečevanje disk cache, defrag diska ali nakup SSD
grin1.gif
 

chancey

Pripravnik
26. apr 2010
457
2
18
Sem sedaj vse še enkrat preveril in priklopil laptop od moje dečve.

Krivda je očitno v disku, bo pa potrebno zamenjat kar celo škatlo, ker je nov disk vreden verjetno 5x več kot celoten PC
evil.gif