Težava pri povezavi na internet

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Ponudnik je Amis, modem/router Speed touch...
Priključeni so trije računalniki. Danes sem malo brisal prah, pa sem prestavil tudi računalnike. In zdaj se laptop noče več priključiti na internet. Pojavi se napis: Windows - System error: There is an IP address conflict with another system on the network.
Na ostalih dveh računalnikih povezava dela normalno. Resetiral sem že vse, a stalno javlja to napako. Kdo ve zakaj se gre?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
Očitno je prenosnik dobil IP, ki je že zaseden.

V oknih lahko probaš sprostiti povezavo:
ipconfig / release in še
ipconfig /renew

Imaš na ruterju nastavljen dhcp? Ali imaš laptop nastavljen na fixed ip?
 

Filter

Pripravnik
30. mar 2009
73
0
6
www.spletnapot.com
Si mogoce ze poskusil na vsakem racunalniku posebej nastavit ip-je? kot ze zgoraj omenja blazko
624596-ip.gif
 

Priponke

  • 624596-ip.gif
    624596-ip.gif
    50,3 KB · Ogledi: 245

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaj če uporabiš druge vtičnice ?
Če so nastavitve prej delale, jih jaz ne bi kot prvo šel spreminjati.

Razen tega toplo priporočam avtomatske in potem nimaš brigo z njimi.
 

Filter

Pripravnik
30. mar 2009
73
0
6
www.spletnapot.com
Kaj pa ce imas ostala racunalnika ugasnjena in prizges samo pc kjer pravis da ti net ne dela? se kar javlja napako?

Jaz bi prvo probal tole, v ene 95% ti bo resl ta problem

1. ipconfig / release
ipconfig /renew

če še ne dela gres magar na drug pc, kjer dela internet

2. start->run-> cmd
napises: ipconfig /all
se ti izpise ip adress,subnet mask, default gateway in dns

gres na pc kjer NE dela net in Start->control panel->network connections (kaze slika na prejsnem postu)
in lepo vpises vse podatke ki si jih dobil z "ipconfig /all". Vendar pazi da pri ip adress zamenjas zadnji parameter. npr 192.168.0.102 spremenis v 192.168.0.105
ce imas tri racunalnike in imas dva prizgana ter povezana na net, imata tako ali tako verjetno zadnji parameter 101 in 102. Lahko pa preveris ali pac ugasnes tretji pc.

To ti vzame vse skupaj dve minutke, pa ce resi zadevo super, drugace pa isces dalje kje je problem.


Sploh pa si je najbolje na vsakem racunalniku tako nastavit ip-je. Tako ti ip-je za vsak pc ne dodeljuje router ampak ti sam in ti ne treba skrbet za take konflikte. Nimas pa sploh nobene brige dokler ne menjas routerja ali pa hoces na net brez routerja. Pa se potem samo vse skupaj spet das na avtomatično.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Filter pravi:
1. ipconfig / release
ipconfig /renew
To se da tudi narediti z desnim klikom na ikono mreže sodaj desno in izborom točke "Repair".
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Zgleda da je bil kakšen bug v modemu / routerju.
Ko sem na vsakem računalniku posebej preveril IP, je bil na vseh različen, na spletnem IP naslovu routerja pa sta imela dva računalnika enaka IP naslova. Tudi hard reset routerja ni pomagal. Potem sem iz routerja izklopil vse 4 kable računalnikov, ugasnil router in ga ponovno prižgal, spet priklopil kable in zdaj deluje vse v redu.