Help, zmešnjava

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
V januarju sem prodala svojo nexio enemu, ki jo je nato prodal baje naprej. kupila sem si drug avto in prenesla iz nexie zavarovanje, cestnina pa je ostala od prejšnje lastnice. no zdaj se bo mojemu avtu zavarovanje izteklo. zadevo sem si včeraj šla uredit, se pravi porihtala sem si zavarovanje. imam tudi odločbo, da ne rabim plačat cestni sklad od Direkcije za ceste, ki pa je vsebovala podatke še o nexii. Prosila sem če posredujejo podatke o drugem vozilu na Direkcijo, tako, da lahko dobim novo odločbo. Nakar mi gospa na okencu prijazno pove: "A ne veste, da te odločbe ne morete uvlejavljati za 2 avta. pa jaz pravim, da imam samo en avto. potem pa gospa obrne monitor in na njem vidim, da sem še vedno lastnica daewoo nexie
confused-1.gif

ko sem vpašala, kaj lahko storim je rekla, da moram imeti ali prometno ali pa reg. tablice od nexie, če hočem avto odjaviti.

prosim vas, če ima kdo kakršnokoli idejo, da mi jo napiše....
17758-icon_confused.gif


kako se lahko nekdo vozi z nexio, ki je na moje ime, polico zavarovanja za isti avto je pa na drugo ime (baje je tisti, kateremu sem jaz prodala avto poleg stal in videl, da je ta drugi lastnik dal zavarovati avto nase, saj je moral prvemu dati tudi kopijo police)
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
pokliči tistega , ki si mu prodala avto,...se dogovorita...tablic ti nebo vrnil ker ostanejo na avtu ( kokr je meni znano) če bo mutil..se obrni na policijo s kupoprodajno pogodbo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
on mora samo avto prijavit na svoje ime... ce te ga ne naredi je kao avto še vedno nate pisan.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Kako si sploh prenesla zavarovanje od Nexie na svoj avto, saj dokler novi lastnik Nexie ne registrira avta na svoje ime ti ne moreš uveljavljati zavarovanja pri novem avtu?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Kako si sploh prenesla zavarovanje od Nexie na svoj avto, saj dokler novi lastnik Nexie ne registrira avta na svoje ime ti ne moreš uveljavljati zavarovanja pri novem avtu?

saj mogoce pa ni prenesla zavarovanja, oz. samo misli da ga je ....
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
V vsakem primeru poklicat lastnika in se probat lepo zmenit če pa ne gre pa policijo klicat.
Tudi če nimaš kupoprodajne pogodbe jo ma pa kupec. Če ti je noče dat pa povej policiji da so ti avto vkradli pa jo bo hitro pokazal.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če si prenesla iz Nexie zavarovanje, si morala zavarovalnici pokazati kopijo odjavljenega prometnega dovoljenja od Nexie, ker drugače ti ne bi naredili zavarovanja na novem avtomobilu, edino, če bi ga čist na novo delala.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Če si prenesla iz Nexie zavarovanje, si morala zavarovalnici pokazati kopijo odjavljenega prometnega dovoljenja od Nexie, ker drugače ti ne bi naredili zavarovanja na novem avtomobilu, edino, če bi ga čist na novo delala.
Vse kar potrebuješ je kopija nove zavarovalne police in ne kopijo nove prometne.
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Če je ona na papirju še lastnica, a si lahko naredi duplikat prometne in vozilo enostavno odjavi iz prometa?
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
mam izvod kp ampak ni overjena....ta člivek je pa neki abdulah oz. nekaj takega ima prebivališče v mb ampak ga ni mogoče dobiti.

res ne vem če ne bom šla na policijo


tisto z duplikatom prometne je pa zanimivo....mogoče pa bi lahko tak avto odjavila....ampak a ne rabim v tem primeru prinest tudi reg. tablice??
confused-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če prenašaš zavarovanje iz prejšnjega avtomobila na nov avto, moraš odjavit prejšnji avtomobil in pokazat zavarovalnici kopijo odjavljenega prometnega dovoljenja, kaj tu ni jasno??
Mtl: jaz nisem napisal kopijo novega prometnega, ampak kopijo odjavljenega!
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, če odjaviš avto, moraš prinesti registerske, da jih dajo v uničenje
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
jaz za prenos zavarovanja nisem rabila potrdila o odjavi ampak samo kopijo zavarovalne police na ime 'novega lastnika'
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, ja zastopm, jst sm pa rabu kopijo odjavljenega prometnega, ker je stari avto pri meni doma ostal, pa novega sem pri isti zavarovalnici zavaroval, zato sem rabil le kopijo odjavljenega.
Torej ma tip avto nase zavarovan, lastnik pa si še vedno ti. Pejd na policijo in podaj prijavo, da bo zabeleženo in v slučaju kakih pizdarij ne boš ti nič odgovarjala, ker bo na policiji prijava.
 
Nazadnje urejeno: