HDMI - VGA adapter in priklop A1 komunikatorja

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Pozdravljeni,
danes so mi prišli priklopit A1 televizijo, nakar ugotovimo, da imam od mrežnega kabla, kjer je/bo vtaknjen modem, do televizorja samo naslednje kable:
koaxialni, SCART, VGA in dva kabla za zvok (belo-rdeč). Da pojasnim - televizija je na sredini dnevne na mini steni, vsi ti kabli gredo pa pod tlaki. Novega ne morem vleči.

Komunikator ima mini DIN in HDMI izhoda.

Vprašanje - kje bo najmanj izgub?
Opcija 1 - pretvornik mini DIN (okrogel) na Scart in preko Scart kabla na TV
Opcija 2 - pretvornik HDMI - VGA in na drugi strani VGA - HDMI v TV. Ali gre v tem primeru tudi zvok preko?

Tretja opcija je sicer, da bi poizkušal izvleči VGA kabel, ki je najdebelejši in na njega navezal UTP kabel in ga potegnil skozi, ampak na prvo žogo se hudič nikamor ne premakne. Razdalja je sicer samo dobre 3 m, ampak ima 2x 90 st. kot in gre očitno težko :oops1:

Kaj mi predlagate?
Hvala!!!
 
Nazadnje urejeno:

miki133

Pripravnik
19. nov 2008
80
40
18
Tole je ena rešitev, ki bo delovala preko koaksialnega kabla:
na eni strani HDMI to SDI
na drugi strani SDI to HDMI
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Hvala. Zakaj pa bi rabil na drugi strani še enega, če gre koaksialc v TV?

Kaj pa tole - sem ravno našel:
 

miki133

Pripravnik
19. nov 2008
80
40
18
Hvala. Zakaj pa bi rabil na drugi strani še enega, če gre koaksialc v TV?

Kaj pa tole - sem ravno našel:
Ta vmesnik pretvori HDMI signal v SDI ( to je profesionalni format v TV tehniki )
običajni TV tega ne znajo predvajati zato se rabi pretvorba nazaj v HDMI .
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Najboljše bo sigurno, če uspeš potegnit UTP. Druače pa lahko z MoCA adapterji spraviš mrežo čez coax.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Teh adapterjev je (na srečo) malo morje :)
Glede na to, da ima komunikator mini din/scart izhod razmišljam, če kupim samo adapter mini-din / navaden scart in obojestranski ženski scart ter poskusim s priklopom na TV preko scarta. Ali bo kvaliteta slike v tem primeru slabša, kot pri ostalih kombinacijah konverzij?
 
Nazadnje urejeno:

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Sam že dve leti uporabljam Belkin Powerline Networking Adapter za TV, računalnik in elektrarno (vse preko istega). Nikoli nobenih težav. Sem pa prevezal v omarici faze, da imam oba adapterja na isti fazi.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Scart ne pride v poštev za HD, razen če bi tako naprava, kot TV podpirala HD preko scart. Torej bo slika slabše kvalitete. Prav tako, ne vem če deluje na tej mali škatlici od A1 - pri sosedu sem poskušal priklopiti prek scarta, ni šlo, pa so na A1 dejali, da v primeru priklopa prek scart, pošljejo drug komunikator. Zakaj ima tisti mini din priključek, ne vem. Niti kabla ne dobiš zraven.
Jaz bi iskal rešitve v tem vrstnem redu:
- UTP kabel (moral boš izvleči vse kable ter nato napeljati tiste, ki jih želiš),
- powerline adapter,
- LAN preko coax,
- SDI preko coax,
- "buy a new house" - tako so v 90-ih v avdio reviji, kot zadnjo možnost svetovali pri nasvetih za izboljšavo zvoka, če vse prej našteto ni delovalo.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Elektro set od A1 oz Amisa imam za dva TVja v različnih nadstropjih in oba delujeta b.p., full HD. Popolnoma plug&play, brez kakršnihkoli nastavitev.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Da zaključim tole temo - iz A1 so mi prijazno poslali mini DIN/Scart kabel s katerim zadeva normalno deluje, tudi kvaliteta slike se mi zdi praktično enaka :)

Sicer sem imel še eno idejo - tako samo teoretično me zanima - če bi recimo VGA kabel prerezal in na žice stisnil RJ45 priključek na obeh straneh - bi iz tega nastal UTP kabel ali ne?