Hamburger ?

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Kje se da kupiti kvalitetne mesne polpete za burger?
Lokacija Dolenjska in Bela krajina. Za kvalitetne polpete sem se pripravljen zapeljati tudi v metropolo
Meni so vsec Spar angus polpeti. Dobis jih pri mesarju. Grobo mleto in nic zamrznjeno. Verjetno bodo alter gurmani predlagali se kaj drugega, boljsega.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Jaz sem nekajkrat vzel v Sparu angus zamrznjene. Črna škatla. Je kar vredu zadeva. V lokalnem šparu ravno nimajo pri mesarju nič pametnega. Največkrat kar vzamem meso in ga zmeljem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.346
8.709
113
Kje se da kupiti kvalitetne mesne polpete za burger?
Lokacija Dolenjska in Bela krajina. Za kvalitetne polpete sem se pripravljen zapeljati tudi v metropolo
Vzameš goveji vrat, rečeš, naj ti vrže skoz mašino in to je to. Predno gre na
žar gor sol in poper in to je cela umetnost. Pa žar mora bit na temperaturi.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Da malo obudimo temo:

Včeraj probal po priporočilu prijatelja, oz. sva šla skupaj v Frenkie burger (Škofja Loka pri Merkurju na parkirišču).

Naročila sva en Frenkie burger, ter piščančjo tortiljo, oboje noro dobro, tudi velikost je na nivoju.

Če bo kdo po Škofji Loki in si zaželi burgerja ali tortilje definitivno najboljša izbira.
 

gasper

Zelenc'
4. jan 2019
22
1
3
Jaz imam do pleskavic odpor, odkar je model pred mano potunkal plesko v ono vodo v kateri je cel dan kuhal šit hrenovke. Od takrat dalje pleske ne jem na veselicah in koncertih in podobnih gnečah. Dober hamburger ali pleska se od povprečne razlikuje kot ljubica od žene :)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Jaz imam do pleskavic odpor, odkar je model pred mano potunkal plesko v ono vodo v kateri je cel dan kuhal šit hrenovke. Od takrat dalje pleske ne jem na veselicah in koncertih in podobnih gnečah. Dober hamburger ali pleska se od povprečne razlikuje kot ljubica od žene :)

To govoris za Frenki-ja ali na splosno?

Kajti, kakor sem jaz videl vse sproti pripravlja...
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Jaz sem bil pa zaenkrat zelo navdušen nad dburgerjem v BTC-ju. Bil sem 3x in vsakič je bilo odlično :cool: Morm še enkrat it tega Frenkija probat, sam mi je mal iz poti :)
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Hotel Pod Roglo

Hotel se nahaja, nikol ne boste uganili, pod Roglo, ko prideš že skor v Zreče, na kontra strani je pa velik parking, tko da s tem ne bo problema.

Hotel je čist ok, spodaj pa ima restavracijo, urejeno v alpsko-germanskem slogu, "notbomonafukalvseživo" stil, ampak sploh ne moti, v take objekte to kar paše. Za druge jedi ne bi vedel, kako in kaj. Pri sosedih, kamor pač mal škiliš, kaj naročjo, je zgledal v redu, jedilnik je bil pa klasičen. Šnicli, lignji, pice, steaki in kao novost tudi burgerji.

Niso sicer poceni ( 7 eur plus ), ampak sploh niso švoh! V globalu so tri sorte, klasika, s slanino in dvojni. Najbrž se lahko še kaj spakuješ, kaj bi in ne bi, mi smo probali vse tri takšne, kot so na meniju. Kelner vpraša, kako naj bodo spečeni, kar je sicer nujno, ni pa tko še zdaleč ne povsod. Bunsi so ok, skoraj na malo manjši strani, polpete pa konkretne in lepo medium pečene, tko da je dubler čist odveč. V dvojnem je tudi tartufata, ki je že sama po seb bolj jeba, tu pa je prevladala celotni okus, tko da jo črtajte. Ampak all in all, zelo pozitivna izkušnja.

Kar se tiče pira, ga pa ata sami cmarijo v kjudru, Kovaško pivo se mu reče in je pač še en v liniji popolnoma brezveznih lagerjev/pilsov. Je pa poceni in najbrž se ga da nasekat z njim, tko da evo, dva plusa. Drugih pa ni.

Skratka, ko se nasmučate na Rogli, ne požrite gor hotdoga, ampak se spustite dol v dolino do tegale hotelčka, se čist splača.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in brane_new