Halkidiki 2013 & 2014

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Valhalla daj kake slikce
smile-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Bom pripravil in dodal nekaj slik ter pazil, da ne bodo iste kot od Slicka
grin1.gif


Tule vam kažem še pot od Dojrana do Ammoulianija, ki smo jo mi ubrali v obe smeri. Pokrajina je izjemno lepa, zato smo šli tudi pri povratku čez. Ter malce se dvigneš na en prelaz, da je bolj zanimivo.

Od ulice Maršala Tita do pristanišča.

Začetek te poti je od apartmaja gospoda Saša.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Opomba k vsem slikam. Letos smo šli prvič po mnogih letih roadtripov na penzion paket, saj sva šla s petmesečnikom in sem bil v stalni pripravljenosti za obrnit nazaj. No, pa se je zaspanček vmes le smejal, tak de si je tudi fotr lahko mal duška dal in v miru spil kakšen deci vipavčka. Poleg tega se je v toplem morju kopal vsak dan in razen intervalov, ki jih imajo tamali, je bilo vse perfektno. Komaj čakam, da malo odraste, da bo še kakšen zraven in da se vrnemo na tale lepi otoček.

Španska borka v Dojranu:



Stari Dojran, ulica Maršala Tita:





Na poti med Dojranom in Ammoulianijem:





Alikes gužva, baza in ostalo:








Požar na celini je trajal ene dva dni, Canadierji so imeli precej za opraviti:




Pojedine, na balkanskih pojedinah smo vsi na sliki, jedli smo iz žara pleskavice, kure, šopske, lepinje, v Grčiji pa grške in Gyrose, če koga zanima
nahrung002.gif
:



Tele ne poznam, je bela riba, malo več kosti ima, okus zelo podoben Brancinu:



Ušata, črnorepka, jami, jami:



Lepa vas Ammouliani:








Kolesarjenje:











Toliko od nas za update, leto 2015
nahrung002.gif
 

fuby

Zelenc'
2. jul 2015
3
0
1
Pozdravljeni,
super napisano mi gremo 9.7 z avtom kampirat na sitonijo imam 3 otroke od 1,5 do 6 let, kateri kamp priporočate.
Hvala za odgovore
 

fuby

Zelenc'
2. jul 2015
3
0
1
Pozdrav
še nekaj, kuhali bi na indukcijo a to gre zaradi moči elektrike.
hvala lp
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
V največkrat omenjenem Armenististu v tej temi smo bili pred petimi leti in elektrike nismo vzeli, saj je bila za veliko doplačilo, kakšnih 4, 5€ le 900W možno uporabljati - neuporabno. Več podrobnosti za željeni kamp pa ponavadi piše na njihovem web site-u.

No, sem sproti poiskal: http://www.armenistis.com.gr/i...107&lang=en

880W za 3,80€ na dan.

Za primer Alikes zgoraj, neomejen štrom za 1€ na noč.
 

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
Živjo,

Ali mogoče lahko kdo kaj napiše kakšne so možnosti najema kakšnega motornega čolna, gumice, gliserja,...?
Okvirne cene?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Ja
grin1.gif
v Alikesu sem se prav čudil. Na plaži je bilo možno najeti vse te zadeve, recimo, da sem gledal čoln okoli 5m, ker imam izpit in je bila cena res dobra. Ne spomnim se točno ali je bilo okoli 40€ za najem od 10h do 18h, nekaj takšnega + bencin. Zastonj, če mene vprašaš.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
Me veseli, da vam je bilo všeč, se moram v Alikesu počasi zmenit za kakšen popust zaradi dobre reklame.
cool-1.gif

Mi smo bili letos bolj italijansko usmerjeni (reportaža še pride), drugo leto pa spet potiho računam na raziskovanje Grčije, predvsem pa računam na to, da se bodo Srbi držali rokov za dokončanje avtoceste. Vožnja čez celo Italijo je ob primerljivi kilometrini prava milina v primerjavi z vožnjo do Grčije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

fuby

Zelenc'
2. jul 2015
3
0
1
Pozdravljeni
smo v kampu alikes in je vse super nikakršne guzve plaza super, elektrika nora, senca na parceli uživamo napolno....

Lp
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Ne bi preveč računal na to. Sem ravno frišno prišel od spodaj, pa razen dela AC pred MK mejo ni nič na novo sproščenega v promet.
Dela se sicer, ampak močno dvomim, da bo drugo leto kaj odprto.
So tako srbi kot hrvati ci..gani v pravem pomenu besede, saj ne obveščajo o zastojih po radiju. Vsaj jaz nisem na nobeni njihovi postaji nič ujel in me je pot v GR letos koštala dodatnih 6 ur zabitih v zastojih. Cool.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kakih 50 km pred trajektom na Amouliani se s hribov spustite do morja v mestecu Stratoni. Nič posebnega, razen da je tam v bližini največji rudnik zlata v Grčiji v upravljanju Kanadčanov in dve leti nazaj so imeli ornk "revolucijo" domačini zaradi nameravane širitve rudnika na področje Aristotelove domovine (ja tam nekje v "brdih" je bil rojen). Potem je k sreči cena zlata padla in so se Kanadčani malo "umirili".
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
ksz

Smo šli spet v kontrolo Ammoulianija in tam taborili 14 noči. Tokrat z dvema, prvi 2 leti in pol, druga 7 mesecev. Ostalo pa vse isto, mogoče le malo ceneje
nahrung002.gif


Čist taboljš, le malo vroče nam je bilo in smo malo skrajšali.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
Potem smo se pa ravno zgrešili, mi smo na Ammouliani prišli 8.7. in ostali en teden.

Letos smo odkrivali še neodkrito:
- obisk Neos Marmarasa
- kamp Armenistis par km naprej je veliko boljša izbira.
- kamp Thalatta, zelo urejen kamp, primerljiv z Armenistisom, minus je plaža, obrnjena precej na odprto, zato so velikokrat zelo visoki valovi. V tem primeru se je treba zapeljati kak km naprej v vasico Kalamitsi, kjer je plaža malo pod drugim kotom in zato zaščitena pred valovi
- plaže na polotoku Kriaritsi, meni je v spominu ostala predvsem Tigania
- plaža v Toroniju. Kjer se barva spremeni iz turkizne v modro, je spodaj ponavadi trava. No, tukaj se tam dno začne noro strmo spuščati, od daleč izgleda kot brezno. Ko greš prvič blizu z masko, izgleda kar malo spooky, potem pa se navadiš ideje.
shocked-1.gif

- na Ammoulianiju smo si za en dan izposodili čoln in raziskovali plaže okoli Drenie. Priporočam. Najem čolna za cel dan (30KM motor) je prišel skupaj s porabljenim gorivom 86 EUR. Pa še kot zanimivost - v Grčiji za vožnjo čolna z motorjem do 30KM ne potrebuješ izpita.

Cene so več ali manj res stalno iste, ljudje prijazni, imam le občutek, da na Sitoniji letos v primerjavi s prejšnjimi leti količinsko prednjačijo Bolgari (prej so bili Srbi).

Slik ne bom dodajal, ker bo ponudnik itak v roku leta ali dveh spremenil link do slike, ki ga tukaj ne bom mogel več popraviti.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Slick pravi:

- kamp Thalatta, zelo urejen kamp, primerljiv z Armenistisom, minus je plaža, obrnjena precej na odprto, zato so velikokrat zelo visoki valovi. V tem primeru se je treba zapeljati kak km naprej v vasico Kalamitsi, kjer je plaža malo pod drugim kotom in zato zaščitena pred valovi

Bili tam
cheer.gif
, imaš morda mariborsko registracijo? Jaz NM.

Zjutraj ko se je ravno danilo, sem bil na plaži in opazoval čudovit pogled na Atos - pa se mi ni ljubilo iti nazaj po fotoaparat
crazy1.gif
.
Me že 14 dni grize ...
crazy1.gif
(priložnost izgubljena, ne vrne se nobena! )
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
Neee, pristni Žabar, LJ tablice, sparkirani smo bili takoj zraven WCja nad trgovino.
Jutranje žal nimam, je pa tale večerna. Mogoče bo malo manj grizlo...
smile-1.gif

20170704202638richtonehd.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mi pa na taprvem za restavracijo, na K11 in K12. Smo jim dokazali, da se da tam tudi s kamperjem
smile-1.gif


Mater, prizor na Atos je nekaj čudovitega. Tisti ki sem ga doživljal ob zori (02 - 03 julij?), pa sploh. In moja lenoba
bonk.gif
.

Kasneje smo šli na Ourinauopoli (saj ne vem če sem prav napisal) in šli z ladjo mimo samostanov. Sploh nisem vedel, da to obstaja! Kamp je lušten, predvsem zaradi ljudi (gostiteljev). Srečali nizozemko ki je bila nekoč poročena z grkom in se potem nekako ni izšlo - toda v grčijo hodi z avtodomom vsako leto za vsaj 2 meseca. Čarobna dežela!
Prvič smo bili v celinski Grčiji (prej nekajkrat na otokih) in sem odkrito presenečen. Pričakoval sem kamenje in grmičevje, vsekakor divjino, toda - VSE obdelano, njive, travniki, nasadi, ...
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.243
185
63
Aha, smo vas videli, dobro ste ga sparkirali. Ampak ste bili tako mirni in zatopljeni vsak v svojo stvar (ne spomnim se več, kaj), da nismo hoteli potem nič motiti in ogovarjati.
V Ouranoupoli nismo šli, tudi okrog tretjega prsta se še nismo vozili. Meni je Halkidiki super, dovolj dosegljiv, naraven, z vrhunskimi plažami in na koncu še relativno poceni. Enkrat bi se rad spet peljal tudi do Peloponeza, tam sem enkrat že bil in bil nad njim prav tako več kot navdušen.
Zapufani... Zjebe jih sistem. Ogromna javna uprava, trošenje več kot zaslužiš (ogromne pokojnine, visoke plače, bonusi, veliko ljudi pri koritih, kar podraži vsak projekt, delo na črno, poslovanje brez računov, posledično manj pobranega davka, itd). Mali ljudje vedno poskrbijo za stvari, še posebej na deželi oz. izven velikih mest.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jap, tako nekako - tudi mi delamo v isti smeri, če nismo že tam
crazy1.gif
.

Škoda da se nismo povohali, ok, pa drugič. Sedaj delamo plane za drugo leto, ideja je Atika, otroci bi pa šli na Lefkado (
confused-1.gif
, ob ledeno mrzlem piru iz Soče.