Habanero feferoni

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
kot sem napsial. ne delaj se pametne, če nimaš znanja , ne prebereš / ne razumeš prebranega kar kdo napiše
načeloma se strinjam, da je kis konzervans , da je velika količina sladkorja , soli konzervans. gre pa brez tega
delamo sokove, marmelade , kompote, vlagamo zelenjavo brez velikih količin teh sestavin ( max 10 % sladkorja , ponavadi pa brez )
do sedaj ( in tako delmo že xx let) se še ni nič pokvarilo, seveda pa je take zadeve po odprtju potrebno hraniti v hladilniku in jih porabiti v dveh do štirih tednih
si že kdaj slišala za pasterizacijo ?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Kis se doda da spremenis pH omake in zraven se sol in sladkor tako imam jest in nekih okusov po kisu ni v bistvu jih sploh ni, se zdalec ne kot tabasco.
Taka omaka je pri meni v hladilniku natanko 1 leto.
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113

sicer pa, kako se lahko omaka iz habanerotov pokvari. Saj s habaneroti uničujemo bakterije
smile-1.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Pri mojih omakah je par kapljic balzamičnega kisa na cca 5 l celotne omake. Res pa dodam še limetin sok, sladkorja nič. Kar se pa dela tiče je pa tako, dalje kuhaš boljše je. Jaz se sicer ne ukvarjam s čiščenjem semen, ampak samo porežem peclje oz. zgornji del čilija. Potem pa dodajam paradižnik in nekaj korenja ter ostale sestavine. Res pa vse skupaj s pasirko prepasiram in izločim cele dele.
izdelek je odličen, zadnja letina je bila tako dobra, da sem naredil ene 7l omake.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Kakorkoli že... Men se ne da googlat kaj je prav in kaj ne, ker tega ne bom rabil.

Nekaj svežih fotk. Neobarvani habaneroti, precej obarvanih dorset nag&co.





 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
Ima morda kdo sarit gat ... včasih so bili takšni, zdaj so pa ful manjši (nimam pojma zakaj)
confused-1.gif


Of0uly.jpg
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Zanimiva sorta, zgleda lepo na tej sliki! Spominja pa na meduzo, ki ima bolj belo/rumene plodove, isto obrnjene navzgor. Kaj točno pa te zanima glede sorte? Zakaj ni večji grm? Na to pa vpliva precej faktorjev. Kvaliteta semen, redno zalivanje, vreme in temperature, gnojenje, kak je zemlja dobro zaštihana pred sajenjem in ziher še kaj.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Če uporabljaš svoja semena so lahko ratali kakšni križanci. Ne vem pa kaj je manjše. Ali cela rastlina ali samo čiliji.
Sam sem imel Sarit Gat kake tri leta nazaj in so bili podobni tvojim iz slike. Jih pa potem nisem več sadil.
 

westie

Fizikalc
3. jun 2008
1.753
0
36
112
verjetno so se križali z ostalimi
frown-1.gif
samo čiliji so manjši

potrebovala bi semena, če ima kdo na zalogi
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
..zadnji.....

letos sem nekaj habanerotov sam skalil....
cheer.gif

10 sem jih dal ven v zemljo....vseh deset je "zmrznilo" in se ne premaknejo
confused-1.gif

pet sem jih pustil doma na balkonu....razturajo
cheer.gif


ampak bolj kot to.....slučajno sem videl da jih prodajajo tudi v Merkurju....v teglcu in ogromni so, polni cvetov in plodov
cool-1.gif
...
velik teglc + ogromen čili + zemlja + bambusova palica = 7 EUR
shocked-1.gif


a imajo take v Merkurju vsako leto?.....sploh se nebi več zajebaval sam.....
cool-1.gif
 

Salamanco

Pripravnik
14. maj 2014
75
1
8
Štajerska
Hja, odvisno od vašega motiva za gojenje čilijev. Če sta vam dovolj dva, trije teglci, samo da vam brez vsake zafrkavancije nekaj zraste in na koncu obrodi tudi kaj pekočega, potem je to res najbolje že pripravljeno kupiti v Merkurju, Kaliji, Bauhausu... Meni osebno je največji čar v sejanju, presajanju sejančkov, mučenju okoli tega kako na štiri okna spraviti lončke s 100 flancami, zalivanju, gnojenju in končnemu zasajanju. V glavnem sem od sredine januarja pa do sredine maja z njimi zaposlen bolj, kot da bi hodil na šiht...
 

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik kwa1 pravi:
..zadnji.....

letos sem nekaj habanerotov sam skalil....
cheer.gif

10 sem jih dal ven v zemljo....vseh deset je "zmrznilo" in se ne premaknejo
confused-1.gif

pet sem jih pustil doma na balkonu....razturajo
cheer.gif


ampak bolj kot to.....slučajno sem videl da jih prodajajo tudi v Merkurju....v teglcu in ogromni so, polni cvetov in plodov
cool-1.gif
...
velik teglc + ogromen čili + zemlja + bambusova palica = 7 EUR
shocked-1.gif


a imajo take v Merkurju vsako leto?.....sploh se nebi več zajebaval sam.....
cool-1.gif

Imeli so lani in letos; letos malo manjšo izbiro kot lani. Lahko pa, da sem bil prepozen.

Kupil sem 3 sadike jalapeno,... 2 sta ok, 1 je crknila.

Njihovi cepljeni paradajzi so topšit; od iste firme so čili sadike.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Bodi pameten pa daj recept za obstojno omako. Do dakrat pa se odstrani, ker samo nabijaš ...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Kolk casa so rabili vasi feferoni od tega ko ste jih posadili v zemljo na vrt in do koncnih sadezev in v kaksnih pogojih, mate steklenjak, zalivate vsak dan, zivite v toplih regijah itd.
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
lahko bi naredili kak meet pa da malo izmenjamo in poizkusimo feferončke
smile-1.gif

Seveda kaka šnita klobase zraven mora bit
smile-1.gif