Habanero feferoni

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
6.3.2016




21.3. datum presajanja



1.4.



Presajanje je bilo uspešno
grin1.gif
Ta bel posip pa je diatomejska zemlja, ki je baje dobra pri pobijanju škodljivcev. Rdečipajki.press
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Mislim, da ima Utiševalec kar prav. Tudi sam sem imel podobne probleme. Odkar sem si zrihtal umetno luč je kot doping. Mirno lahko sejem kak mesec kasneje, ker to res kar ponori potem.
 

Salamanco

Pripravnik
14. maj 2014
75
1
8
Štajerska
He, he, he, lamparija res dela "čudeže" - še posebej, če se da dosti denarja za njo! Uporabniki potem vsi srečni vsak na novo zrasli listek pripišejo lučem kot njihovo izključno zaslugo. Smo pač taki, da si želimo porabljena sredstva nekako opravičiti pa čeprav zgolj sami pred sabo (kar je tudi najbolj pogosto).
Žal je resnica okoli luči dosti bolj klavrna. So zgolj neke vrste drag "instant" (pri čilijih!) za brezplačno naravno svetlobo.
Naj kot primer navedem svoj način gojenja: s setvijo začnem v januarju; po vzklitju so sejančki pod lučjo (vklopljena zgolj zjutraj in zvečer, da se za nekaj ur "podaljša dan") v kombinaciji z naravno svetlobo vse dotlej, dokler ne poženejo prvi par stalnih lističev (navadno okoli en teden); nato gredo na okenske police kjer dobijo samo naravno svetlobo. Ko poženejo dva do tri pare stalnih lističev jih iz setvenih lončkov presadim v šest do devet decilitrske kontejnerje in po okoli mesecu dni potem izgledajo takole (oni spredaj so mlajši):


Danes so seveda vsi vsaj dvakrat večji...
grims-1.gif



LP
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Salamanco pravi:
Hmmm... Vse to je zgolj ugibanje, ker je premalo podatkov. @pumaX, bi nam napisali o kateri sorti "zaostalih" čilijev je tukaj govora, v kako velikih lončkih (prostornina) jih imate posajene in kako pogosto zalivate - skrbite, da je substrat stalno rahlo vlažen in da se ne izsuši?

LP

Tako, pa sem ugotovila VZROK slabe rasti (oziroma kar skoraj 2 meseca NE rasti).

V dobri veri sem sejala čilije v ŠOTNE lončke. Vsako seme v svoj lonček.
Kar se je izkazalo za popolnoma napačno, kajti voda iz šotnih lončkov izpari tako hitro, da rastlina dejansko dobi premalo vlage (šotni lončki so bili cca 5x5 cm in globoki 6 cm).

14 dni nazaj sem nekaj teh malih rastlinic presadila kar v velike lonce, 4 litrske. In glej ga zlomka: v 14.ih dneh so zrasli cca 3x !!
cheer.gif


Gre se pa za čisto različne čilije in vsi so se v šotnih lončkih obnašali enako: Moruga scorpion, en klasični Indijski čili (seme prišlo direkt od tam), Fireflame, Anaheim, Habanero red, Birds eye, Cayenne,...
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Salamanco pravi:
He, he, he, lamparija res dela "čudeže" - še posebej, če se da dosti denarja za njo! Uporabniki potem vsi srečni vsak na novo zrasli listek pripišejo lučem kot njihovo izključno zaslugo. Smo pač taki, da si želimo porabljena sredstva nekako opravičiti pa čeprav zgolj sami pred sabo (kar je tudi najbolj pogosto).
Žal je resnica okoli luči dosti bolj klavrna. So zgolj neke vrste drag "instant" (pri čilijih!) za brezplačno naravno svetlobo.
Naj kot primer navedem svoj način gojenja: s setvijo začnem v januarju; po vzklitju so sejančki pod lučjo (vklopljena zgolj zjutraj in zvečer, da se za nekaj ur "podaljša dan") v kombinaciji z naravno svetlobo vse dotlej, dokler ne poženejo prvi par stalnih lističev (navadno okoli en teden); nato gredo na okenske police kjer dobijo samo naravno svetlobo. Ko poženejo dva do tri pare stalnih lističev jih iz setvenih lončkov presadim v šest do devet decilitrske kontejnerje in po okoli mesecu dni potem izgledajo takole (oni spredaj so mlajši):


Danes so seveda vsi vsaj dvakrat večji...
grims-1.gif



LP

Zelo lepo urejeno vse skupaj
zmaga.gif


Potem jih presadite v večje lonce, ali na vrt?
Kajti jaz sem jih kar v teh fazi sedaj (ko imajo cca 2 para pravih listov) presadila v večje lonce, v katerih bodo na balkonu - in jih ne bom več preajala.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Kaj zdej ste ze dali fefice na vrt? Jest se kaksne teden pocakam da ojacajo ker nimam tolk sonca,
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Jaz pa 2 meseca nazaj. Ene 3 tedne je bilo hibernacije zaradi snega in mraza v začetku maja, zdaj pa spet lepo rastejo.

5.4.


29.4.


3.6.


 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.483
6.580
113
ksz...

Ve kdo če se dajo pri nas kupit v trgovini kakšne frišne jalapeno paprike? tam cca 10cm?
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
letos res nimam sreče....

ve kdo kaj je narobe s telimi... listi postajajo vedno bolj beli...



 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ksz

Jest mam pa na enih kot da gnijejo zile. Enkrat sm jih pustu zunaj cez noc k je bilo 10stopinj, nekak od takrat se mi zdi da sem to zasledu.
2436336-2016-06-0417.18.24.jpg
 

Priponke

  • 2436336-2016-06-0417.18.24.jpg
    2436336-2016-06-0417.18.24.jpg
    207,7 KB · Ogledi: 278

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
hvala doc. bom skočil pogledat
je možno, da jje tele zgoraj "opeklo" sonce...
sem jih dal zadnjič, ko je najbolj pripekalo ven... pa direkt na sonce