HA in Grafana?

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Ali je trivialno ali ne je relativno... če si malo domač v teh zadevah, je trivialno.
Sem pogledal pa ni ravno izi... Je pa potem še fora, da ni dovolj da ti samo podatke skonveritraš v neko x mariadb bazo...
Struktura baze mora biti točno taka kot jo HA pričakuje do zadnjega "bita". Torej bi moral najprej HA zagnat, da ti v mariadb naredi točno take tabele kot jih rabi za delovanje, potem pa te tabele nafilat iz SQLite baze in upat da ko bodo ti podatki enkrat noter, da bo HA lahko normalno dofilal te mariadb tabele in da ne bo kakšnih errojev ker sekvence/identitiji ne bodo štimale ali pa kaki ključi ali collation/encoding itd...
IMHO preveč rizkantno in ni vredno truda... Ampak vsak po svoje. Če se bo kdo tega lotil naj poroča, če mu je uspelo...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Sem pogledal pa ni ravno izi... Je pa potem še fora, da ni dovolj da ti samo podatke skonveritraš v neko x mariadb bazo...
Struktura baze mora biti točno taka kot jo HA pričakuje do zadnjega "bita". Torej bi moral najprej HA zagnat, da ti v mariadb naredi točno take tabele kot jih rabi za delovanje, potem pa te tabele nafilat iz SQLite baze in upat da ko bodo ti podatki enkrat noter, da bo HA lahko normalno dofilal te mariadb tabele in da ne bo kakšnih errojev ker sekvence/identitiji ne bodo štimale ali pa kaki ključi ali collation/encoding itd...
IMHO preveč rizkantno in ni vredno truda... Ampak vsak po svoje. Če se bo kdo tega lotil naj poroča, če mu je uspelo...
Vsekakor se mora struktura ujemati. Ampak, ce ima HA podporo za Maria (ali katero drugo), strukturo ze ima in je potrebno le se prenesti podatke.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Po tednu uporabe HA z bazo na Synologiju lahko rečem, da je experiment propadel...
Moj Synology je namreč precej star + nanj se ves čas snemajo posnetki iz 5 kamer + torrenti itd...
In ko se je malo nabralo podatkov je začela zadeva delat izjemno počasi. Da mi je pokazalo graf za zadnja dva dni sem čakal tudi po več minut...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Po tednu uporabe HA z bazo na Synologiju lahko rečem, da je experiment propadel...
Moj Synology je namreč precej star + nanj se ves čas snemajo posnetki iz 5 kamer + torrenti itd...
In ko se je malo nabralo podatkov je začela zadeva delat izjemno počasi. Da mi je pokazalo graf za zadnja dva dni sem čakal tudi po več minut...
To je govora o MySQL/MariaDB? Jaz imam vse skupaj na 9 let starem HP Microserverju in MariaDB dela čist ok, samo jo je treba malo tunati (povečati memory, alignati pagesize z diskom - jaz imam ZFS).
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
To je govora o MySQL/MariaDB? Jaz imam vse skupaj na 9 let starem HP Microserverju in MariaDB dela čist ok, samo jo je treba malo tunati (povečati memory, alignati pagesize z diskom - jaz imam ZFS).
Ja MariaDB na Synology DS214se.
Ta NAS je star skoraj 8 let in z vsakim updejtom je postal počasnješi.
To, da ima noter nek noname single core procesor s 800MHz in 256MB DDR3 rama tudi ne pomaga...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Poleg tega bo že nasploh baza precej hitrejša na SSDju, sploh če nimaš kakšnega cachinga oziroma premalo rama, da bi tam lahko karkoli resno cacheiral.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Poleg tega bo že nasploh baza precej hitrejša na SSDju, sploh če nimaš kakšnega cachinga oziroma premalo rama, da bi tam lahko karkoli resno cacheiral.
Ja PI4 s 4GB rama in SSD dela kot šus... Edino kar me moti je da ne morem z Grafano brati podatkov iz SQLite baze ki jo po defaultu uporablja HA. (Ozr ne vem, če se da ali ne...)
Bom si malo bolj podrobno pogledal InfluxDB, da bi vzporedno filal še to na isti SSD...
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej lahko inštaliraš MariaDB/MySQL tudi na Pi, razen če si že bolj na tesno z resursi. Ali pa kar InfluxDB ja, nevem pa če je pri HA dovolj na en konec, da ne bi rabil dvojno shranjevat vseh metrik.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Sej lahko inštaliraš MariaDB/MySQL tudi na Pi, razen če si že bolj na tesno z resursi. Ali pa kar InfluxDB ja, nevem pa če je pri HA dovolj na en konec, da ne bi rabil dvojno shranjevat vseh metrik.
Aha to to nisem vedel, da se da. Pri InbluxDB pa pri vseh tutorial piše, da je to vzporedna baza torej se podatki podvajajo...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ja MariaDB na Synology DS214se.
Ta NAS je star skoraj 8 let in z vsakim updejtom je postal počasnješi.
To, da ima noter nek noname single core procesor s 800MHz in 256MB DDR3 rama tudi ne pomaga...
Ok, to pa je druga zgodba. Jaz imam sicer nek Atom-like pasivno hlajen dual-core AMD (x86), ampak imam 6GB RAM-a in sem ga bazi dodelil mislim da celo 2GB.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Ja MariaDB na Synology DS214se.
Ta NAS je star skoraj 8 let in z vsakim updejtom je postal počasnješi.
To, da ima noter nek noname single core procesor s 800MHz in 256MB DDR3 rama tudi ne pomaga...
Meni dela ds918+ (Rabi Haswell arhitekturo) bp na starem Asus i5-4760k 8Gb Ram.......HP 7100MT ima ds3615xs na i3-550 8Gb Ram........za 1x si pokrit do dsm 6.2.3 update3.......dsm7.x.x. še niso uspeli shekat :)

www.xpenology.com

TL.DR.: how to: https://www.reddit.com/r/Xpenology/comments/khe6wx
Synology stuff: https://mariushosting.com/?s=mariadb

Imaš zgoraj tudi IP blocklisto......uporabno......ker nimam zadnjega updejt...recimo ;)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N