Gramofon

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.771
262
83
Največja slovenska vas
Iščem gramofon. Bolj kot ne za nabirat prah (okras), včasih bi si pa tut kako ploščo zasukal gor. Ima kdo izkušnje? Gledam po bolhi, pa je zelo širok razpon cen... Na kaj je treba biti pozoren? Pred časom so ga imeli v hofrju/lidlu.... Ga je kdo kupil?
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
ok, iz prve roke :D iz podobnih razlogov sem nabavil gramofon pred mesecem - tegale:
klikenzi
iskal pa sem:
- da ni predrag
- da ne zgleda vesoljski
- da se ga da nekam uštekat

Zvok je pač primeren tem šuško, mogoče je samo malo prelahko ohišje, ker ga včasih ko nahitro odprem oni pleksi, celega privzdignem. Za štart sem ga uštekal na USB na pc, ker so bili to edini spodobni zvočniki blizu omarce... omogoča tud presnemavanje v mp3, če se komu to zdi smiselno. Ma sicer neki predojačevalec, nima pa svojega zvočnika, tako da ga je smiselno nekam priklopit...
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Pazite se cenenih zadev s keramičnimi glavami, ker si boste vse plošče zelo hitro uničili ! Preverite, da ima gramofon vsaj MM odjemni sistem, ki dela na ploščah bistveno manj škode kot keramični...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
Sicer stara tema a so tudi gramofoni v povprečju stari :)

Po 30ih letih (in spletu takih in onakih okoliščin) sem tudi jaz prišel do gramofona (40 let stara Miida), ki se mi je zdel že toliko na nivoju, da sem si ga prinesel v dnevno sobo (prej vstopni model Technicsa imel v delavnici). Naročeno imam se novo kartušo, pa da vidimo kako bo 'Ta riti piti polka'.

Za zdaj rentam plošče pri hčeri :fredi:.
 

Priponke

  • 20230901_164549.jpg
    20230901_164549.jpg
    3,3 MB · Ogledi: 91
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman