Grainfather

Alessela

Zelenc'
23. feb 2016
19
1
1
Jaz pa hopspider včasih uporabim tudi na izhodni strani pipe, ko ga obesim na fermentor in že ohlajeno pivino precedim skozi. Tole takrat, ko delam "flame out" hmeljenje. Imam občutek (res samo občutek, ne morem reči da v okusu zaznam razliko), da več dobim iz hmelja. Pa če se zabaše, je enostavno stresti ven, lažje kot bazooka filter z žlico "praskat", če se zabaše.

Kar pa hmelja v boilu dodajam, pa ne kompliciram, vse v hop spider.
 

Giorgino

Zelenc'
20. jul 2017
13
0
1
Mislim da bo kar. Zaenkrat me motita 2 stvari. Zamaknjeno zapiralo cevi za obtočno črpalko(kar zihr ni težava na vseh sistemih), ter samo 2 nastavitvi obtočne cevi(dejansko so 3, ampak sta dve praktično identični). In če imas uštimano daljšo verzijo (povezani cevi), gornje "cedilo" ne gre preko povezave in ne moreš stisniti žita pri odcejanju. Tukaj zihr zgubiš kakšen % efektivnosti. Sicer bi se tudi to dalo rešiti tako, da pri odcejanju gornjo cev odstraniš, ma je zadeva vroča, ter je vse limasto od sladu.
Drugače sem pa zadovoljen

bi lahko kdo na kratko pokomentiral kako se na daljši rok obnesejo tile "kitajci", ker v primerjavi s 50-litrskim Braumeistrom, je glih ene 2k EUR razlike.
 

header

Fizikalc
28. okt 2013
543
32
28
Drug mesec bo eno leto odkar uporabljam Gutenbrew in zaenkrat lahko rečem, da sem zadovoljen.
Stvar deluje bp.
 

Alessela

Zelenc'
23. feb 2016
19
1
1
Dodam lahko še to, da so z drugo generacijo kontrolerja odpravili slabost, ki sem jo navedel v enem prejšnjih postov:
"Pri auto programu je slabost, da je potrebno nastavitve vsakič znova vnesti, kar ti pri vsaki kuhi vzame vsaj minuto, raje dve."

Tole je sedaj rešeno, enostavno pritisneš "pause" tipko, spremeniš kar želiš (temepraturo, moč, trajanje) in ponoven pritisk na "pause" tipko vrne napravo v delovni režim.
 

daslimfish

Pripravnik
7. dec 2018
51
4
8
Prebral sem tole celo temo pregledal vse videje, pa sem še kr v precepu kaj zbrat 50L gutenbrew ali GF. Ima mogoče, kdo še kakšno informacijo, ki bi pomagala tehnico obrniti v eno ali drugo stran?

Nekako se bolj nagibam k GutenB, ker poleti, ko so kaki pikniki res lahko zvariš 40L, kar pride prav, sicer bi načeloma delal 5gal bache.
Cena mi tudi bolj ustreza Guten, pa še chiller že mam od njih.
Pa whirpool nastavek mi je všeč.
Me pa mal skrbi tale malt pipe oz ta cev na sredini, da ne bo glih nerodno za 5gal bache.
Pa da pumpa nima filtra, ker bi načeloma v fermentor prečrpaval (se mi zdi).
 
Nazadnje urejeno:

joorn

Pripravnik
15. feb 2015
168
2
18
Prebral sem tole celo temo pregledal vse videje, pa sem še kr v precepu kaj zbrat 50L gutenbrew ali GF. Ima mogoče, kdo še kakšno informacijo, ki bi pomagala tehnico obrniti v eno ali drugo stran?

Nekako se bolj nagibam k GutenB, ker poleti, ko so kaki pikniki res lahko zvariš 40L, kar pride prav, sicer bi načeloma delal 5gal bache.
Cena mi tudi bolj ustreza Guten, pa še chiller že mam od njih.
Pa whirpool nastavek mi je všeč.
Me pa mal skrbi tale malt pipe oz ta cev na sredini, da ne bo glih nerodno za 5gal bache.
Pa da pumpa nima filtra, ker bi načeloma v fermentor prečrpaval (se mi zdi).
Večje je boljše. Drugače naj te pumpa ne skrbi preveč ,ker imaš možnost prečrpavati tudi preko pipe na katero daš filter. Sam pretakam preko pumpe v kotel za vretje . Vsedline mi za enkrat ne delajo težav pa hladim z plate chilerjem.
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Preveri koliko ja najmanjša količina zrna za 5gal batch-e. Sicer ti pa garantiram da ne boš delal polovičnih, ker časa ti vzame isto, za pol manj piva...???
Jaz vidim minus, da v fermentor ne moreš pretakat drugače kot čez pipo (poln lonec dvignit na višino), če nimaš dodatne pumpe.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Jaz zato kuham na mizi.:aplauz:

Me pa mal skrbi tale malt pipe oz ta cev na sredini, da ne bo glih nerodno za 5gal bache.
Glih prav je za tako količino. Z manjšo gre z okoli 18l vode in 5kg sladu, z večjo okoli 20l in 6kg. Če ju sestaviš skupaj 35l+ ter slad(koliko še nisem probal).
Preostanek tekočine dobiš ko izpiraš
 

daslimfish

Pripravnik
7. dec 2018
51
4
8
Glede na to da uporabljata isto pumpo Guten in GF, ali lahko uporabiš filter od GF in ga daš na pumpo od Guten, to bi rešilo prečerpavanje v fermentor???
 

tomoob

Pripravnik
24. mar 2016
129
3
18
Kako se vam zdi novi guten 65L model? Kakšen izkoristek ima in ali dejansko res lahko skuhaš 65L pivine s tem?

Lp
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Vsekakor je 3000W premalo za 60L. Že manjši s 3000W se s 40L dobro namuči pri segrevanju in vretju.