Gradnja mansardnega stanovanja - katero podjetje?

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Prvo kot prvo si sam zriši, kaj bi rad imel, kje naj bi potekale inštalacije itd. Npr. PVC cev 110 mm za odtok ne moreš speljati v kanalizacijo kjerkoli skozi spodnje nadstropje. (Davno nazaj sem to delal.) Če boš za vsako pičkarijo iskal dovoljenje, te bo bolela glava. Že za zamenjavo oken naj bi imel varnostni načrt. Kaj šele za zamenjavo kritine. Ne poznam nobenega, ki b ga dal delat za individualno bajto.

Vsekakor priporočam, da za mojstre, ki jih boš imel, prej povprašaš znance, prijatelje, žlahto, sodelavce... Ni treba, da so ravno lokalci, dandanes delajo v malo širšem delokrogu, 100km za večino ni problema. Sam nisem dal delat po 20 predračunov za omete, tlake, fasado itn, ampak sem pridobel mnenja in poklical po 2 za vsako stvar. Zakaj bi zajebaval privatnike, katerim sploh ne mislim dat delat? Pa nimam malo teh stvari.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Hvala za nasvet patriot. Ne, saj zato tudi govorim bolj o podjetjih na splošno, da ne bi preveč maltretiral privatnike, predračune pa bom rabil v končni fazi tud zarad kredita.

Za inštalicije mi je večinoma jasno, pač praktično isto kot v spodnjem nadstropju, ne mislim preveč komplicirat. Morda se mi zna zakomplicirat elektrika, ker se lahko zgodi, da je v spodnjih etažah že dotrajana, pa bo treba zamenjati vse po celi hiši ipd. ampak to bomo šele videli, ko si bomo skupaj malo ogledali vse.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Predzadnji s seznama so delali pri meni dve leti nazaj in glede na izkušnje z nekaterimi drugimi so naredili ok, z nekaj manjšimi reklamacijami, ampak načeloma sem bil zadovoljen....verjetno bolj zaradi dobrega nadzornika kot kvalitete izvajalcev. Sicer pa, najprej rabiš vedet kaj boš sploh delal in potem dober popis del. Da boš vsaj približno vedel pri čem si (obseg del in cene).

Delali pa so tole: Adaptacija mansarde
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
jaz bi ti svetoval da se malo sam spraviš v akcijo koordinatorja inorganizatorja in za določene zadeve iščeš svoje izvajalce...iz vsake branže najboljše, kar jemoč dobiti.

Sicer veliko več zajebancije a zan biti končen rezultat boljši.


Takoda sinajprej narediš plan del, ki so potrebna, potem greš pa v akcijo iskanja izvajalcev. Najbolše iskat kar v domačem okolju (sosedi, znanci da greš dejansko pogeldat in se pozanimat kako je bilo narejeno).
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
gledam kaki deleži podstrešja v večstanovanjski hiši nam pripadajo, kaka je razlika med tema dvema stvarema ?

1. vrsta pravice: 105 - solastnina na splošnih skupnih delih stavbe v etažni lastnini
delež: 193/1000
2. vrsta pravice: 107 - lastnina na posebnem skupnem delu stavbe v etažni lastnini
delež: 9/40

glede na to da sta vpisani na isti del stavbe
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
no če bo še kdo mel probleme 105 je dejanska skupna raba, 107 pa zemljiška parcela na kateri stoji stavba
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Projektantov ti ne upam svetovati ker jih ne poznam. Za firme pa je problem najbrž. Za velike ribe (ala lesnina Inzeniring) si premajhen, majhnih pa ne poznam. Boš moral ja mejlat lokalnim gradbenim podjetjem. Ne bo pa ta inžiniring poceni. 10-20% bo najbrž zraven.
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
NekdoK ,
izvajalce poišči posamezno. Je ceneje. Zažje se boš pogovarjal.
Tistega (izvajalca/podjetje), ki sem imel možnost videt na delu, nimaš napisanega.
Arhitekta oz. biro s katerim sem imel dobro izkušnjo : Tria Studio (ne vem kraj; morda Mengeš ali Trzin)

LP