Gradnja lesene garaze za avtomobile

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Torej iz lesene lope smo zaradi nove uredbe prisli na leseno garazo 50m2 ki se smatra kot enostavna gradnja.

Naredili smo plato 50m2 (10m x 5m) 12cm debelo (marka 30 ki ni bil dodatno redcen) in kar bo sprozilo burne debate tukaj na alterju, uporabili smo samo 1 sredinski sloj Q 131 mreze. Zakaj, ker je prislo pri nabavi do napake, prodajalec je lapal o 6 na 5mm na koncu sedaj vidim da imamo notri 5 na 5mm pa se vzorec ni 10 x 10 ampak 10x20 al neki tazga. Torej vrjetno se bo vse skupaj podrlo?

Tampon je zvozen z bagrckom in nato se z zabo. Spodaj pa vecinoma skale.

Stebri bodo 16x16 kaksne lege pa 20x16, oz pac kolkr bo predlagano, mapak do tega se pridemo.

Predno pokazem zrisano sliko kaksna naj bi bila garaza za nadaljne komentarje me zanima kaksna je sploh visina strehe take 50m2 gradnje, 3 ali 3,5m, tega podatka ne najdem igra pa veliko vlogo predno stvar narisem.

Drugo kar me zanima je ali je 50m2 tloris objekta in lahko streha gleda cez objekt na vsaki strani po meter, ali mora teh 50m2 biti tudi streha?
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Ne bom trdilna mislim da je steha zraven...ker po vsej verjetnosti te bojo čopili po sliki iz zraka. A zaradi tega kaj dosti ne izgubljaš...zgolj stebri ob robu cca.20 cm da jih ne zamaka...spredaj in zadaj pa so lahko bokj noter pomaknjeni...ker ne igrajo vloge.

Višina...upoštevati moraš minimalni padec želene kritine...ter kako višino bi rad imel na koncu nadstreška...pri tej dimenziji računaj vsaj 3,2 metra in čez.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ta minimalni padec me tud zanima, ampak kot pravim prvo moram zvedt a je visina 3 ali 3.5 m , v starejsi zakonodaji so garaze omenjene strehe 3.5m. Pravtako me zanima glede zgornjega vprasanja glede kvadrature
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Če je razumeti uredbo , se meri po robu strehe.
Višina: navečja izmerjena višina ; za garaže 3.5m (od terena do vrha slemena).
LP
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Sem preveril in se meri streho, bruto tloris je 50m2 dejanski tloris garaze pa manjsi. Visina je pa 3.5 m. Kar sem se zvedel je pa da nima veze ce pise 50m2 garaza ker je to odvisno od prostorskega akta in je lahko tudi sam 30m2 kot je ze bilo.

Torej zdej moram samo postudirat ali bom naredil streho pol metra cez tloris garaze na vsaki strani al kolk bi bilo potrebno ker 20cm kot je napisal vincet nevem ce bi tolk skrtaru. Tud nevem a je treba se zlebove stet zraven. Pa vrjetno bi bilo se bolje da so stebri nosilni od roba plosce odmaknjeni 50cm.
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jap, meni se pa tudi ne da zajebavat in spraševati kako da ta lesena garaža rabi toliko železa in betona. Len sem danes.