Gradnja hiše

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.271
1.945
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
poštenega in zanesljivega obrtnika ni, to je mit
grin1.gif

Zase govor cepc
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.271
1.945
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Pazi, saj je že to greh, da se na telefon javlja med tem ko dela na tvojem objektu. Hkrati pa je uber neresen, ker ga je enkrat klical, pa se mu ni javil.

Ne - ni problem, ker se na telefon javlja - problem je, ker je bil “non-stop” na telefonu in ker je mene prestavil, da je reševal svoji dve reklamciji. In kot omejeno - tudi pri meni ni naredil “čisto” -‘“popravljal” bom na svoje stroške in s mojstrom, ki ga bom sam izbral.

To so pa šalabajzerji. Takih maš juhuhu veliko. Jaz včasih pridem na kakšen objekt pa gledam kaj so delali pred mano. Pa sej ne morš verjet kaj eni ustvarjajo. Dobr da jim sploh kdo kaj plača.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.097
113
39
MB
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Pazi, saj je že to greh, da se na telefon javlja med tem ko dela na tvojem objektu. Hkrati pa je uber neresen, ker ga je enkrat klical, pa se mu ni javil.

Ne - ni problem, ker se na telefon javlja - problem je, ker je bil “non-stop” na telefonu in ker je mene prestavil, da je reševal svoji dve reklamciji. In kot omejeno - tudi pri meni ni naredil “čisto” -‘“popravljal” bom na svoje stroške in s mojstrom, ki ga bom sam izbral.

To so pa šalabajzerji. Takih maš juhuhu veliko. Jaz včasih pridem na kakšen objekt pa gledam kaj so delali pred mano. Pa sej ne morš verjet kaj eni ustvarjajo. Dobr da jim sploh kdo kaj plača.

meni praviš cepec, pol pa priznaš, da je večina nesposobnih šalabajzerjev
smile-1.gif


you go girl!
roza.gif
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Je pa tako, da sam še nisem videl mojstra, ki pride pa da ne bi jamral kako je en pred njim slabo naredu in kolk se mora zdej on matrat zaradi tega. Sem že mel takega, ki je nevedoč sam na sebe bentil predem sem mu povedal, da je to on delal.
smile-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
Je pa tako, da sam še nisem videl mojstra, ki pride pa da ne bi jamral kako je en pred njim slabo naredu in kolk se mora zdej on matrat zaradi tega. Sem že mel takega, ki je nevedoč sam na sebe bentil predem sem mu povedal, da je to on delal.
smile-1.gif

Pa to je standard. Tako kot se je potrebno navaditi na nejavljanje na telefon in na priganjanje...
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.271
1.945
113
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
Je pa tako, da sam še nisem videl mojstra, ki pride pa da ne bi jamral kako je en pred njim slabo naredu in kolk se mora zdej on matrat zaradi tega. Sem že mel takega, ki je nevedoč sam na sebe bentil predem sem mu povedal, da je to on delal.
smile-1.gif

Sej ni to vedno kje je tud super narejeno. Včasih je pa bohpomagej.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.271
1.945
113
Ko vidiš tole te kar malo srat prime. Alumplast mojstri v vsej svoji veličini
smile-1.gif
. Pol pa zrihti da bo delalo....

 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Kako gre že tista: "krivom kurcu i dlaka smeta". Pri meni je imel samo eden en malega za povedat. Pa je od vseh se še najslabše odrezal. Ni bil moja prva izbira, ampak nisem imela luksuza čakati na izbranega. Ne rečem, da je bil za en drek, ampak bi se dalo bolje tudi za moj uč...

Kakorkoli, a ste vi vsi merkali da se nobeden ni z nikomur srečal? Bog ne daj da bi si kako besedo izmenjali?

Vsak ki je prišel na objekt je točno dobil navodila kaj kam in kako in je seveda, ker je vedel to, tako tudi naredil. Vsakega naslednjega sem tudi vprašala, če je Ok prejšnji za seboj pustil, če ne bo predhodnik prišel popraviti kot bo popravljal on, če bo kaj narobe. Nobeden ni imel čez nobenga nič za povedat (razen omenjenega, ki je seveda imel ene dve pripombi, ki se ga nista prav nič tikali). Pa nisem hotela biti telefoncek. Ne vem, meni je bilo normalno, da sta bila štromar in strojnik oba v kurilnici pa sta se zmenila kaj bo kje, da bosta neki skupi sestavila da bo imel vsak prostor svoje postaviti. Pa da en reče drugemu, če mi kej uničiš, dej me poklic da to zrihtam kuj, ne pol, k bo že vse čez, zdele je hitro in poceni... Pa da štromar ometarja prosi, kako naj mu označi doze. Pa da parketar usklajuje z malarjem pa keramicarjem kje bo kdo začel in kako bodo šli, da ne se bodo motili... To ni običajno?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.097
113
39
MB
niti ne, ker že enega težko spraviš na lokacijo ob dogovorjenem času, kaj šele več teh
grin1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Jabe.... vse lepo in prav. Ampak verjetno če imaš objekt, kjer je veliko obdelovalnih površin posledično tudi evrov. Ali drugače povedano "dober posel".
Tako da na žalost ni običajno. Bi bilo pa pošteno!!
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.165
2.354
113
v lokalni ostariji
seveda so slabi izvajalci slaba izvedba...

če pa je v večini primerov edini pogoj CENA. za kolko se to naredi. in ker se špara se nekje nategne. fakt. ne gre drugače.

ali se nategne na količini ali na kvaliteti (npr pri tamponu brez utrjevanja po plasteh samo na koncu malo z valjarjem čez pa adijo)...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.981
9.097
113
39
MB
vidiš to pa je to balkansko razmišljanje (sploh ni omejeno na gradbince oz obrtnike da ne bo pomote)

da se izvajalec čuti dolžnega da sprejme posel, pa si potem pač "nakrade" da se mu izzide, če je cena prenizka pač rečeš ne hvala, za tak denar ne bomo naredili ker se za tak denar ne da naredit dobro, konec koncev s tem sebi delaš slabo referenco, pa tud ljudem bo počasi kliknilo da ni realno da dobi neko storitev ali izdelek od podjetja ki mu nudi garancijo za enako ceno kot zmuštra sam s prijatli pa gajbo piva ... ampak to ne bo iz danes na jutri, sploh pa ne ob predpostavki da se 99 % izvajalcev odloči za ono prvo opcijo
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
okol materiala se ne bi smelo "šušmarit". Sem bolj mislil na nekatere izvajalce, ki bi računali toliko, da bi v enem tednu zaslužili vsaj za mesec dobrega življenja (dopusta)
Sem videl izdelavo fasade.
1. izvajalec: 3 delavci.... delali 1,5 meseca
2. izbvajalec: 7,8 delavcev delali 1 teden
cena pri prvem... dokaj višja
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.165
2.354
113
v lokalni ostariji
tomi, se strinjam. jaz se pač tega ne grem... sej eni izvajalci namerno "pozabijo" marsikaj napisat. pač toliko se je mantra ponovila da je samo cena cena cena pomembna da vsi samo to gledajo...

resno pa razmipljam, da bi vsako ponudbo ki jo pošljem zaračunal.