Gorenje

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
pri nas je support v 3pm, in zaradi tega se izogibam....no pa smo nazaj pri grelcu, ga nesem nazaj ni pravi, tista guma ki bi naj primla v boben (ni primla), je cisto micken drugacna od starega grelca... popizdis. Na koncu bom pristal pri novem miletu...pa tako se izogibam zdaj stroška 1,5k€.... ce ga lahko za 30€ rešim....žena pritiska...grelec bom dobil pa magar iz uk.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Torej govoriva o isti stvari. Drži?

Ne. Ti trdiš, da mora direktor vedet vse najmanjše podrobnosti in da ekonomist ne more bit dober direktor, jaz pa, da to sploh ne drži.
Se pa strinjam, da če si 10x prevezan, to pa je stvar direktorja, ker očitno ni ustrezno organiziral poslovnih procesov.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
3. Lani kupil za starše enega najcenejših Gorenje. Bedaki za Slovenijo ne dajo tablice s slovenskimi napisi, temveč angleškimi (cotton ...). Ne mi o nekem nacionalnem interesu glede Gorenja... Prepričan sem, da na nemškem ali ruskem tržišču ne prodajajo naprav z generičnimi napisi. Pri nas pa lahko, ker mislijo, da smo jim tako ali tako lojalni. Zaradi tega bi lahko kupil Beko.

V osnovi je tudi tam Cotton, so pa imele dolocene firme nalepke ki si jih prelepil celotno fronto. Sicer pa zadnjih 10 let redkokje pise cotton in podobno, kolikor opazam so vecinoma le simboli.
Sigurno pa ima Clio iz revoza na armaturi vse v kleni slovenscini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: escada66
I

Izbrisan uporabnik #9334

Še pred okoli 15 leti nazaj sem imel pripetijo z uvozom ene manjše, toda ne ravno običajne mašince. Varstvo potrošnikov itd.

Torej, distributerju sem rekel : "Dobavi, sicer bom šel sam iskat v Nemčijo".
On pravi : "Toda - ta roba ni dobavljiva za Slo, Mg, Cro ... balkan itd."
Jaz pravim : " Pripelji, ali se pa pojdi solit."

Ker - v ozadju je pa matična firma vztrajala, naj mašinco kupim preko distributerja. Če pa ne bo šlo ... "nas pa še enkrat pokličite".

Potem je prišel paket, istočasno pa zaskrbljen klic od distributerja :

- " Kaj bo ta zadeva šla na polico?"
- " Na polico :sprasujemse: ? Ja, tudi na polici bo, toda bolj malo. V glavnem bo v rokah."
- " Mislim na trgovsko polico."
- " Kakšno trgovsko polico, človek božji ! Mi bi radi delali ! "

Šlo je za osnoven princip pri prodaji, kjer moraš kupcu skupaj z blagom izdati tudi veljavni prevod navodil o varni uporabi v SLOVENSKEM jeziku. !!!

In to je tudi prav ! V velikosti najmanj 11 pikslov, da zna tudi penzionist prebrati brez leče. Ne pa v 3,76 pikslih resolucije, kjer rabiš zraven apple z vrhunsko kamero, da si približaš zadevo.

Kaj govorim - zakonodaja je totalno luknjasta, država z inšpekcijami jo pa tako izkorišča, da je narod prestrašen. Nihče ne ve več, kaj je prav in kaj ne.

Kaznovalna politika.

Smo pri Gorenju, OK. Toda vsa ta kalvarija točno to povzema. Na vrhu imamo par grabežljivih hijen ki bi še staro mamo prodale, za par cekinov :obesise: .
 
Nazadnje uredil moderator:

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
OK. Toda vsa ta kalvarija točno to povzema. Na vrhu SMO IMELI par grabežljivih hijen ki bi še staro mamo prodale, za par cekinov :obesise: .
Tako bo bolj prav, sedaj je stvar v rokah Kitajcev. In so tudi jo, zato pa je šlo Gorenje le še navzdol. Če jih Kitajci ne bi kupili, bi verjetno crknilo še prej.
Škoda. Jaz upam, da bodo Kitajci tako spravili zadevo skupaj, da bo še dolgoročno laufalo tudi v Velenju.

Še vedno pa to nima nobene veze z izobrazbo teh na vrhu ;).
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne vem, kaj želiš zagovarjati, toda pred dvema letoma sem imel fanta iz Liona, Francija, dipl. ing gradbeništva, ki se je znašel pri meni, za 3 mesece.
Jaz bi ga kar obdržal, tako je bil odličen, - toda njegova pot je šla naprej v svet.

Izobrazba je "pesek v oči". Ki ga vladajoča klika izjemno uspešno izkorišča.
Mar misliš, da sem tega mojega "ing. gradbeništva" zaposlil in plačal po diplomi? Gre za učinkovitost. Eee, zato bi ga pa obdržal. Zaradi njegove diplome pa ... zakaj že? :sprasujemse:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Po taksnih "servisnih" kriterijih je Hyundai-KIA premium, kaksen svabo pa deponija, ne pa lowcost.
Kako v Sloveniji Hyundai daje garancijo se lahko razbere iz te teme.
Dokler je ne bo nekdo zbrisal.
 
Kljub vsem preturbacijam v firmi je gorenje se zmeraj brand, tudi v smislu kvalitete. Vse ostalo je nabijanje v prazno.

Problem je slovenceljska miselnost in majhnost nase vukojebine ki tega ne more posteno uredit in peljat naprej (s partnerjem ali brez).

Po drugi strani pa je to "hisa" ki hrani na desettisoce nasih ust. In to da najdes v nasi dezeli idiote ki zelijo taksni hisi slabo je samo odraz nase podlosti.

to hišo so tudi sami, ti ki so od nje nahranajeni pomagali spraviti do roba...katere politične barve je Velenje, katera stranka tam redno zmaguje in v kolikih vladah je bila omenjena stranka? Ter kdo je potrjeval mandate upravi szi bobijem na čelu?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
Kljub vsem preturbacijam v firmi je gorenje se zmeraj brand, tudi v smislu kvalitete. Vse ostalo je nabijanje v prazno.

Problem je slovenceljska miselnost in majhnost nase vukojebine ki tega ne more posteno uredit in peljat naprej (s partnerjem ali brez).

Po drugi strani pa je to "hisa" ki hrani na desettisoce nasih ust. In to da najdes v nasi dezeli idiote ki zelijo taksni hisi slabo je samo odraz nase podlosti.


mogoče še to..naši zahodni sosedje so imeli podobne probleme z aristonom. Tam sicer ni blo korupcije, so ble pa rdeče številke. Ena dokapitalizacija, druga...ni pomagalo. Poiskali strateškega partnerja prodali 60 % podjetja, 40% ostalo doma....danes jim laufa na žive in mrtve
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.934
2.411
113
Lublana
Obišči stran
Sedaj pa, prosim, popiši aparate, kijih imaš doma, po možnosti s slikami: hladilnik, pomivalni in pralni stroj, pečica, mikrovalnovna pečica, kuhalna plošča, likalnik, ventilator, cela kuhinja, ... Koliko tega iaš slovenskega proizvajalca in specifično Gorenje?

Pred dobrim letom sem se vselil v novo stanovanje, rabil sem nekaj stvari, ker je staro ostalo v prejšnjem stanovanju... Navadno večinoma iščem rabljene stvari ampak tokrat sem zaradi prepričevanja v dobro kupčijo s popusti nasedel in rekel prav bom pa še nekaj novih stvari od gorenja kupil. Moja največja napaka. Hladilnik - made in europe (dvomim, da je slovenija), štedilnik (made in serbia) in pomivalni stroj (made in p.r.c.) . Za pomivalni stroj sem že moral garancijo uveljavljati, crknil grelec... jajca ničvredna. Hladilnik je žalost, vse ceneno. Štedilnik edini zaenkrat dokaj v redu in uporaben. Edino kar odlično dela od gospodinjskih aparatov je pralno sušilni stroj Brandt (made in france) kupljen pred cca 10 leti. V glavnem, nakup novih gorenje aparatov nikoli več!!
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
to hišo so tudi sami, ti ki so od nje nahranajeni pomagali spraviti do roba...katere politične barve je Velenje, katera stranka tam redno zmaguje in v kolikih vladah je bila omenjena stranka? Ter kdo je potrjeval mandate upravi szi bobijem na čelu?

Dvomim da si razumel. Pusti politicne igre po strani. Govora je o tem da imas v nasi dezeli kretene ki uzivajo ko Gorenju gre slabo in propada.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Pred dobrim letom sem se vselil v novo stanovanje, rabil sem nekaj stvari, ker je staro ostalo v prejšnjem stanovanju... Navadno večinoma iščem rabljene stvari ampak tokrat sem zaradi prepričevanja v dobro kupčijo s popusti nasedel in rekel prav bom pa še nekaj novih stvari od gorenja kupil. Moja največja napaka. Hladilnik - made in europe (dvomim, da je slovenija), štedilnik (made in serbia) in pomivalni stroj (made in p.r.c.) . Za pomivalni stroj sem že moral garancijo uveljavljati, crknil grelec... jajca ničvredna. Hladilnik je žalost, vse ceneno. Štedilnik edini zaenkrat dokaj v redu in uporaben. Edino kar odlično dela od gospodinjskih aparatov je pralno sušilni stroj Brandt (made in france) kupljen pred cca 10 leti. V glavnem, nakup novih gorenje aparatov nikoli več!!
Kolk pa si dal za posamezen aparat?

Tko to je ponavad, ko kupuješ hladilnik, štedilnik za 150€, pomivalni pa za 250. Za ta denar ne moreš nit kvalitetnega materiala skup zbobnat, kje so še zaslužki proizvajalca in trgovca, in davki .