Gorenje - dol po bregu?

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
228
63
MGA je itak vse kupljeno. Vse je made in PRC. Kupijo pa vsaj glede iz napisanega tisto, kar po moje niti na smetiščih nočejo met. Veliki aparati - se pa strinjam s tabo da je upadla kvaliteta. Kupljen progam je obup (pretežno Midea), ostalo je malo bolše, ampak še vedno raje kaj drugega kot Gorenje

Vecino Gorenjevih ne dela Midea, ki je btw se nekaj let nazaj delala stroje za Electrolux in AEG.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.416
113
Kolikor je meni znano Philips "samostojno" dela-razvija(?) samo še programih razsvetljave in medicinske opreme.
Proizvodnjo TV so že pred časom (10 let?) prodali eni kitajski firmi z MGO pa je verjetno(?) enamo kot Gorenje samo, da malo bolj pazijo kateri Kitajci jim to dobavljajo.
.
Kar se pa samega Gorenja tiče bo šlo pa po poti Mure.
Zavožena firma, odlagališče in korito za našiste - se bojim, da je bil Panasonic zadnja priložnost, da se reši delovna mesta in bi jim ga morali prodati tudi, če za 1 €. Samo vprašanje, če bi ga Panasonic tudi za 1 € sploh prevzel.
.
Tipična slovenska zgodba: pumpajmo denar iz firme dokler gre, uspešno voditi je itak ne znam, potem pa stečaj.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.419
9.165
113
Novo sem pred kratkim kupil samo zmrzovalno omaro, ki ni bila poceni. Rang 500€. zadeva dela itak, sej neke znanosti ni, samo končna izdelava pa je boga. Vsaj tako detajli ko aparat pogledaš pobližje. Vsem ostalim napravam pa ne zaupam več. Imamo še starejši gorenje pralni stroj WA6 al neki takega, ki dela BP, knock knock, in ce bo crknil menjamo za Nemca. Ostalo je vse BSH grupa in miele, made in njemačka.

Škoda, ampak sploščnega zaupanja v gorenje nimam več, že dalj časa.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.419
9.165
113
Za tako tehnično firmo moraš imet brutalni razvoj, noro plačane razvojnike, in še bolj brutalni internacionalni marketing. Drugače lahko zapreš. In to se z gorenjem že dalj časa pot k zapiranju.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Letos januarja sem nabavil novo kuhinjo, aparat ekupoval sam. Indukcija od AEG, pečica Bosch (srija 8), hladilnik sem imle že od prej. Kot pomivalni stroj sem vzel Gorenje, rang 500-600€, kjer bi dobil že soldinega Boscha ali Siemesa. 2 tedna po priklopu so se začele pojavljati napake F11 in f12 (da ne more izprazniti vode in da ne more napolniti vode), kljub temu, da nič od tega ne drži (vodo napolni normalno, tudi izvrže jo OK). Servis smo čakali 1 teden, malo je gledal, se praskal (kljub temu, da sem predlagal preverjanje senzorja vode, pa ga ni niti pogledal), nato priklopil na računalnik in resetiral napravo (karkoli bi naj to bilo). 4 dni je bilo OK, zdaj pa se spet pojavljajo iste napake... Gorenje nikoli več.
 
Novo sem pred kratkim kupil samo zmrzovalno omaro, ki ni bila poceni. Rang 500€. zadeva dela itak, sej neke znanosti ni, samo končna izdelava pa je boga. Vsaj tako detajli ko aparat pogledaš pobližje. Vsem ostalim napravam pa ne zaupam več. Imamo še starejši gorenje pralni stroj WA6 al neki takega, ki dela BP, knock knock, in ce bo crknil menjamo za Nemca. Ostalo je vse BSH grupa in miele, made in njemačka.

Škoda, ampak sploščnega zaupanja v gorenje nimam več, že dalj časa.


hladilnozamrzovalna tehnika je delana v Srbiji, in močno dvomim da jo slovenska pamet kontrolira in nadzira. sam mi pa ne gre neki skup. Boni je pred leti razlagal da je to področje (hladilnozamrzovalna tehnika) nekako nedobičkonosno, premalo ustvari itd, preselil v Srbijo in sedaj kljub nižjim stroškom izdelave so cenovno nekje kak srednji bosch (vsaj tisto on top), čeprav po kvaliteti kar zaostajajo. V primerjavi z bekom pa več dobiš pri beku kt pri gorenju

skratka razumi kdor more
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Moje izkušnje z Gorenjem:
Samostoječi hladilnik, padla vrata dol.
Vgradni hladilnik na začetku brez magnetov, se izklapljal.
Pomivalni stroj dvakrat servisiran.
Sam serviser je rekel, da so butasto vrata za izvrečt tablete postavljena.

Sušilec katerega sem pred kratkim kupil ni Gorenje :)
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Gorenje pralni stroj, 8 let, brez napak, skoraj vsak dan pere, kapo dol, se pa zjebe vse, ne glede na znamko, je tko programiran, samo, vedno je treba vse popluvat, kar se dela doma. Če bi bilo vse res o drugih znamkah, potem bi bil na trgu samo Gorenje, ker drugi bi pocrkali, ker delajo predobre aparate in ne crkujejo, zato ni treba kupovat novih. Npr. imam DeLongijevo klimo, poleti vedno v pogonu, še vedno dela že 15 leto, pa je šla original firma v qurac, ker ni bilo potrebe po novih in rezervnih delih.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.419
9.165
113
no, mogoče so pa samo potrošniki spoznali, da so časi Juge mimo, in Gorenje pač ni suho zlato. In lahko za podoben denar dobiš boljše aparate. NIč drugega. In ta tema to kar potrjuje. In za Gorenje ni dovolj da ga kujemo v nebesa v Sloveniji, ampak bi moral biti top tudi globalno. Moraš malo ven pogledat, in vidiš da je Gorenje plasirano nižje od Beka in ostali vzpenjalcev. Že dalj časa.

Na kratko: zadovoljni s starimi gorenje gereti, novo pa pofl.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.024
113
Pred 10 leti ko smo šli na "svoje" smo nabavli vse komplet od gorenja. In še danes vse špila. Edino za pomivalca se žena pritožuje, da ni tako kot prvi dan. Samo temu pripisujem bolj lastno krivdo, ker se nam ne da splahnjevat posode in gre iz mize do koša kjer se postrga potem pa naravnost v pomivalca in sem prepričan da so notranji vodi že dodobra zamašeni.

Ko pa tole berem pa vidim da je kvaliteta precej padla.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Imsm hladilnik s skrinjo, kmalu bo deset let. Ima dva kompresorja. Kmalu pri novem menjdna elektronika, pa nekaj okol plina so delal. Nato je se vedno ob izpadih elektrike utripal prikazovalnik temperature v notranosti. Sedaj to ne dela vec ze kaksni dve leti. Razlogov ne poznam.
Sem pa kmalu po nakupu meril porabo ekektrike in ta hudic pri meni pozre 42% nad deklarirano porabo. Vsako leto torej dobrih 150 kwh vecn od deklarirane.
Beko skrinja je v nekaj %.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Ksz.
Kakšen je uradni odgovor Panasonica, če ga je podal ob umiku?
Kakšen je komentar Gorenja na ta umik. Kaj pravijo nadzorniki.
Khm....kaj pravi država kot večinski lastnik, bo nagnala vodstvo in nadzornike ?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.416
113
A ti si pa nou tukej?:cheer:
.
Panasonic ni komentiral nič - ni poslovno take odločitve kaj posebej komentirati.
Japonci so pa še posebej znani po tem, da kaj direktno povedati je čisti no-go.
.
Če je vodstvo Gorenja kaj komentiralo se ne spominjam, je pa Bobinac, ki mu čez mesec ali dva poteče 3. petletni mandat, od nadzornikov že lani konec leta dobil še 4. zaporedni petletni mandat.
Torej so nadzorniki, ki jih obvladuje največji lastnik država, očitno super zadovoljni z njegovim delom:bonk:.
.
SLOVENIJA MOJ DOMA.:jok: