Google Pay

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Za uro je drug APK kot za telefon. Jaz imam verzijo 2.70.203871638, zaenkrat mi še ni izginila z ure. (Na telefonu mi zmeraj izgine, ampak jo "omogočim" iz seznama želja v Google Pay Store.)
Na uri imam nastavljeno tipko za vklop Google Pay, tako da mi takoj pokaže kartico oz. kartici, da izberem s katero želim plačati.
Jest Zgolj ideja, zakaj mogoče Google Pay šteka: Imaš na uri nastavljeno zaklepanje (PIN, vzorec)?

Jaz sem uspel na uro spravit isti apk kot je na telefonu ... Ampak kot sem napisal... ob odprtju se po parih sekundah zarpe... Po rebootu ure pa izgine ...

Na uri nimam nic nastavljeno, ker je storasto... in ni tako kot pri Apple Watch... kjer se da nastavit tako, da povezan telefon tudi odklene uro, ko jo das na roko in odklenes telefon ... Mogoce bi pa moral nastavit security tudi na uri ... ampak bi pricakoval, da me bo apliakcija na to opozorila ... ne pa da enostavno ne deluje :) ...
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Ja, mene je res aplikacija opozorila in sem moral nastaviti zaklepanje. Nisem mogel namestiti brez te varnostne nastavitve. Ko sem ob neki priliki uro ponastavil na tovarniške nastavitve, sem že takoj nastavil vzorec za odklepanje. Takrat se je Google Pay takoj namestil - ker je zaznal, da imam zaklepanje že nastavljeno.

Odklepanje ure s telefonom - hm, na to nisem niti pomislil, da bi jo odklenil povezan telefon. Se mi zdi praktično! V bistvu se res ura zaklene takoj, ko jo daš z zapestja (senzor za pulz zazna, da ura ni na zapestju). Bom ob priložnosti pogledal ali Wear OS sploh omogoča takšno rešitev kot Apple Watch. Sedaj je treba uro pač odkleniti, (vsakič) ko jo daš na zapestje.
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
:confused: Nimam idej.
Vidim, da imava različno verzijo APK. Jaz imam bližnjico na uri do Google Pay nastavljen na spodnjo tipko (LG Urbane 2nd). App mi še ni izginil ali ugasnil, edino kar imam od danes - ikona se je spremenila iz originalne v "androidovega robota". To se mi je zgodilo sedaj prvič. Včeraj sem dodal Revolut kartico, drugih sprememb ni bilo. App se ne posodablja ne na uri, ne na telefonu; ker je nameščen "ročno". Deluje pa!
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Jest, probaj uninstall pa update aplikacije. Meni se zdi, da je nehalo to delat, ko je prisel update.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Yessss... uspelo je... ceprav mi niti ni jasno, kako :) ... Sem namestil eno starejso verzijo, jo odstranil... namestil se eno malo novejso (to, ki jo imas ti >> 2.70.203871638) ... pa je bilo vedno enako... Ob zagonu se je zaprla... Potem sem deinstaliral tudi to... in nekako bolj ponesreci dvakrat kliknil spodnji stranski gumb na uri... in zagnal se je Google Pay in cakal za dodajanje kartice ... Sem potem dodal Revolut ... in sedaj deluje... Dvojni klik na spodnji gumb aktivira Apple Pay na uri... edino probat moram se nekje :) ...

skitched-20180720-164702.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: BlonG

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Meni izgine app samo na telefonu - plačevanje kljub temu deluje. Doslej sem enkrat plačal s telefonom, ostalo vse z uro, ker mi je to bolj enostavno. Pri plačevanju s telefonom mi je skoraj že vseeno ali iz žepa potegnem telefon ali denarnico s kartico.

Na uri pa mi app ni še nikoli izginil.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Zanimivo. Meni pa ravno obratno. Na telefonu vedno dela na uri pa zgine pa sem ze vse probal.

Citam pa, da je to kao tezava orea.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz imam na Huawei P20 Pro Oreo... pa deluje BP... placilo se res zelo hitro izvede...

Danes placal na nekaj koncih brez problemov... edino v eni stacuni prodajalec rece, da z Moneto ne morem placati... sem rekel, da je isto kot brezsticna kartica in je bil potem orecej zacuden... da se ni videl, da bi se dal s telefonom placati... se dobro, da nisem probal z uro :)
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Ne govorim o tem, da ne bi delovalo ampak o tem, da se na uri po nekaj casa avtomatsko disable-a.
Ali pa si vmes uspel to kak resit?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ja.. saj vem... sem dve zadevi napisal... ;)... da meni na Oreo deluje BP... Na uri z Wear OS pa izgine... Se nisem potem vec ubadal s tem na uri... bom drug teden, ko dobim se Huawei watch... mogoce bo tam kaj drugace... ;) ...
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Če kaj pomaga:
Telefon: Oreo 8.0.0 (Galaxy S8)
Ura: Wear OS 2.14.0.205078731 (LG Urbane 2nd)
App na telefonu: 2.70.204965962
App na uri: (Settings > Apps > System Apps) mi izpiše to: 2.70.203871638 (APK, ki sem ga snel z neta pa je tu in je nameščen z ukazom ".\adb install -r ime_datoteke _apk"
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pri meni pa je takole:

Telefon: Oreo 8.1.0 (Huawei P20 Pro)
Ura: Wear OS 2.14.0.205078731 (TicWatch Pro)
App na telefonu: 2.70.204965962
App na uri: (Settings > Apps > System Apps) ne najdem Google Pay

Je pa sedaj situacija taka, da ga tudi s Pay enablerjem ne morem vec aktivirat, ker mi napise tisto, kar mi je ze vceraj, preden je kar naenkrat zacelo delat ...

skitched-20180721-193614.jpg


Sej je pa kot kaze Wear OS danes udejtal ... ker ga najdem med "recenty updated" ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem sedajle spet malo probaval tisto, kar sem ze vceraj... Torej najprej predo adb nalozil zadnjo verzijo od tukaj >> KLIK (2.70.204965962)... probal... spet ni delalo... Potem sem preko adb naredil uninstall com.appl.android.apps.walletnfcrel ... potem pa je s pomocjo Pay Enablerja aktiviral... in sedaj spet dela... je pa verzija Google Pay na uri ( Settings >> Apps & Notifications >> App Info >> System Apps >> Google Pay >> App Info) sedaj 1.53.186034020 ...
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Tvoj link na apkmirror je na verzijo Google Pay za telefon. Na apkmirror je več verzij, med drugim tudi takšne kjer piše zraven Wear OS. Takšno sem namestil na uro. Ali je lahko na uri isti APK kot na telefonu?
Pay Enabler nisem potreboval - k sreči.
Danes sem namestil na telefon novo verzijo Google Pay (zaenkrat - po 6 urah - je ikona še zmeraj vidna; običajno je izginila v nekaj minutah).
 

Podobne teme