Google Pay

22. jul 2007
12.859
1.333
113
123
Zanimivo, pri meni pod wallet widget ne prikaže naložene kartice.
Ali je še kakšna dodatna nastavitev potrebna?
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Tudi v nastavitvah telefona za Google ni več Google Pay ampak Google Wallet

Za uporabo Google Wallet ni potrebno imeti nameščeno aplikacijo Wallet preko trgovine Google Play, ker je Google Wallet integriran v Google Play Services in ne v samo aplikacijo.
Nič novega. Vse po starem. Kot je bilo. Še vedno Google Pay. Za Google Pay pa že prej ni bilo potrebno namestit aplikacije. Če pa jo greš nameščat (GW) ti jo pa naloži in posodobi, kar pa ne spremeni nič razen, kar moraš še enkrat vnest kodo za potrditev kartice oziroma brezstičnega plačila. Na Gorenjski bamnki nič novega njihova MC itak ŠE ne deluje. Binance kartico pa sprejme brez problema itak ker ima tuj bin.
Tako da vse po starem.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.682
1.019
113
Danes sem namestil google wallet iz trgovine. Ikona aplikacije je bila še vedno google pay. Potem se je čez ca. 5 min sam pojavil še Google Wallet, ikona od Google Pay pa je izginila. Google Wallet aplikacijo sem potem odstranil saj je bil potem viden tudi v nastavitvah (prej je pisalo google pay).
Bi se v nastavitvah sam posodobil brez mojih mahinacij. Vprašanje.
 

pantertom

Zelenc'
9. jul 2019
13
5
3
Potrjujem:
-ročno moraš najti Google Wallet (v slo se imenuje "Denarnica") med naloženimi aplikacijami, kjer se je skrivnostno pojavil (v ozadju s Play updati)
-tisti hip, ko prvič poženeš Denarnico, ikona Google Pay za vedno izgine
-Wallet app je na prvi pogled še bolj oskubljen kot GPay app, za pregled transakcij moraš nerodno v Podrobnosti, Dejavnost.
Več nastavitev je na ikoni profila zgoraj desno, tam je pametno izklopiti Google šnofanje, ki je spet default vklopljeno - Vaši podatki v aplikaciji Denarnica, Upravljanje podatkov o karticah in druge.
-na mojem telefonu Walleta ni v spustnem seznamu, niti na listi za dodajanje, niti po restartu, imam ne-Pixel telefon, Android 12
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Potrjujem:
-ročno moraš najti Google Wallet (v slo se imenuje "Denarnica") med naloženimi aplikacijami, kjer se je skrivnostno pojavil (v ozadju s Play updati)
-tisti hip, ko prvič poženeš Denarnico, ikona Google Pay za vedno izgine
-Wallet app je na prvi pogled še bolj oskubljen kot GPay app, za pregled transakcij moraš nerodno v Podrobnosti, Dejavnost.
Več nastavitev je na ikoni profila zgoraj desno, tam je pametno izklopiti Google šnofanje, ki je spet default vklopljeno - Vaši podatki v aplikaciji Denarnica, Upravljanje podatkov o karticah in druge.
-na mojem telefonu Walleta ni v spustnem seznamu, niti na listi za dodajanje, niti po restartu, imam ne-Pixel telefon, Android 12
Jaz imam Wallet tile v spustnem meniju, ampak je disabled. Reboot tudi ni pomagal. Te server-side spremembe včasih trajajo en čas da se propagirajo do vseh. Javim ko bo :)
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
V
Trenutno je to edini način da preverim če dela - trenutno ne dela. Sicer pa itak nimam ustrezne banke, tako da zadeve še en čas ne bom koristil.
Brez težav lahko koristiš s Curvom ... Pač gor povežeš Visa/Mastercard od tvoje slovenske banke in je tako kot da ti banka omogoča Google Pay.

Ena od zadev je tudi, da lahko hitro najdeš tvoje kartice od trgovin ali kakšna covidna potrdila npr.

Kasneje boš imel ključe od avta (BMW in Google Pixel 7 Pro že dela), pa osebno izkaznico v walletu.
 
Nazadnje urejeno:

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Google Wallet na voljo! Google le našel kjukico za Slovenijo :) Preko Google Play Services je omogočen Google Wallet za Slovenijo. Tudi Google Pixli imajo omogočeno nastavitev Wallet

Po mojem sedaj tudi na urah več ne bi smelo biti težav.

Tudi v nastavitvah telefona za Google ni več Google Pay ampak Google Wallet

Za uporabo Google Wallet ni potrebno imeti nameščeno aplikacijo Wallet preko trgovine Google Play, ker je Google Wallet integriran v Google Play Services in ne v samo aplikacijo.

Potrjujem napisano.

Očitno je res šlo za neko "server-side" nastavitev. Na mojem telefonu (OnePlus, Android 12) je zadnja posodobitev Google Play services (v.22.44.17) z dne 17.11., zadnja posodobitev aplikacije Google Wallet (v.2.163.485164435) pa 14.11. Rebranding iz Google Pay v Google Wallet se je zgodil danes samodejno, brez kakršnega koli posodabljanja. Istočasno z rebrandingom se je aktivirala ploščica Google Wallet v hitrih nastavitvah (prej je bila siva).

Ko sem odstranil aplikacijo Google Wallet (v bistvu sem lahko odstranil samo posodobitve, ker gre za sistemsko aplikacijo), sem najprej dobil nazaj aplikacijo Google Pay (v.2.141.420849731), ploščica Google Wallet v hitrih nastavitvah pa je začuda ostala aktivna. Po rebootu telefona je bila aplikacija Google Pay samodejno onemogočena, aplikacije Google Wallet pa ni bilo v seznamu aplikacij.
 

j4nm4n

Pripravnik
22. jan 2021
49
14
8
Jaz sem dobil sporočilo iz intese da je storitev v fazi testiranja in bo do verjetno do konca leta oz drugo leto možno dodati kartico.
Se veselim.
 

Podobne teme