Google Pay

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
1668608859558.png

:(
 
  • Jezen sem
Reactions: pantertom

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Banke, ki imajo svojo aplikacijo za plačevanje (NLB Pay, NKBM mDenarnic@, DH Denarnik) skoraj zagotovo ne bodo podprle storitve Google Pay (Google Wallet je ime aplikacije, storitev plačevanja se še vedno imenuje Google Pay).
 

pantertom

Zelenc'
9. jul 2019
13
5
3
ne rabiš, se da v nastavitvah, malo nerodno sicer, primer za Android 12, Samsung OneUI, slovenščina - podobno drugod:
Nastavitve\Povezave\NFC in brezstična plačila\Brezstična plačila
in izbereš default metodo NFC EMV plačila (npr. Google Pay, NKBM mDenarnica, Samsung Pay, ...)

aplikacijo, ki se v Google Play zdaj imenuje (spet) "Google Wallet" na telefonu še vedno vidim kot "Google Pay", sicer je pa jedro aplikacije integrirano kar v "Google Play" (ne ni pomota, play), se povezuje tudi na GPlay plačila - odpreš Google Play, klik na svojo ikono zgoraj desno, Plačila in naročnine, Plačilna sredstva, ...
 

pantertom

Zelenc'
9. jul 2019
13
5
3
Banke, ki imajo svojo aplikacijo za plačevanje (NLB Pay, NKBM mDenarnic@, DH Denarnik) skoraj zagotovo ne bodo podprle storitve Google Pay (Google Wallet je ime aplikacije, storitev plačevanja se še vedno imenuje Google Pay).
vse te aplikacije "naših" bank delujejo samo na Androidu (ki dopušča druge "pay"e), nimajo pa odgovora za iPhone (kjer EU toži Apple zaradi zaprtosti), naše banke so enostavno rebrandale white label aplikacije od Mastercarda in Vise, ker se strašno bojijo Google Pay in Apple Pay, čeprav imata neprimerno boljšo uporabniško izkušnjo (bistveno hitrejša transacija, brez PIN - dovolj samo biometrično odklepanje, ...). Prej ali slej se bodo tudi naše banke morale strezniti, sicer jim bodo pač v zelje hodili fintechi ala Revolut, N26, Wise, Curve, Vivid...

mimogrede na Google Pay (še vedno) deluje Vivid Money, čeprav ni naveden na listi, ima nemški BIN
 

mpm

Pripravnik
18. avg 2007
123
6
18
Ne vem a je že komu uspelo prej ampak ravnokar mi je uspelo omogočiti plačevanje s Curve v GPay.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Drži, tudi meni deluje. Sedaj po mojem ne bo več problemov s Curve karticami (Curve Pay, itd). Edino kar še manjka je v aplikaciji Curve je G Pay gumb namesto Curve Pay.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Za slovenske BIN-e še ne. Verjetno bo začelo delovati skupaj z N26 in Monese.

Tudi v Avstriji takrat na začetku naprimer na začetku nista bila na voljo N26 in Revolut. Ampak v roku nekaj tednov sta prišla.

Trenuten obvoz je hrvaški naslov ali dodaja preko Curve aplikacije.
 
Nazadnje urejeno:

header

Fizikalc
28. okt 2013
545
32
28
Meni na telefonu Huawei P30 nikakor ne uspe usposobiti Google wallet.
Na uri z wear os pa se sem uspel nastaviti google wallet vendar mi na vsake toliko časa kar izgine in jo moram ponovno dodati.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Tudi jaz sem ravno ponovno preveril Google wallet na svoji Pixel uri in sem dobil obvestilo da GPay na uri trenutno še ni mogoč na moji lokaciji. Včeraj je bilo vse ok. Zgleda da še šraufajo.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Na strani piše da je omogočeno. Ali na njihovih strežnikih niso popravili dosegljivost ali se pa ura še ni povezala na strežnike da bi si prenesla nastavitev, da je Slovenija sedaj omogočena.

Pa tudi sam Google Pixel še ne ve, da je Slovenija omogočena. Ko bo, bomo Pixlaši dobili dodatne bližnjice za upravljanje plačilnih kartic za Google Payu v glavnem zgornjem meniju telefona.
 

Podobne teme