Google maps/navigation - še vedno ni za Slovenijo?

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Seveda ponudi. In to jim res deluje odlično. Že več let to s pridom uporabljam.
Veliko bolje kot TMC, saj zaznava tudi zgolj vmesne zgostitve prometa, ki sicer niso javljane.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Ja odvisno od tega kaj se bolj splača.
V soboto sem ravno po njegovih navodilih šel iz obroča dol Lj. Jug in nazaj gor na AC v Brezovici.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Res??? Zanimivo. Meni pokaze zastoje z rdečo barvo, ne ponudi pa mi alternative.
Ok, podatke imaš torej vključene :) in "live traffic" očitno deluje.
Deluje pa zadeva tako, da moraš že imeti nastavljeno pot in če se od takrat naprej kaj drastično spremeni, bo ponudil alternativo. Mogoče malo težje preizkusiš in zato nisi opazil. Verjetno ima tudi nekaj tolerance - torej, če je na avtocesti nastalo nekaj zastoja pred teboj, te ne bo (za nekaj minut razlike) pošiljal po alternativnih cestah, ko si pač že enkrat na poti. Če pa je zastoj bil že ob pripravi poti, pa je to seveda upošteval.

Mogoče še tole - čeprav mislim, da gre za drugo zadevo - preveri, če je vključeno Settings -> Notification -> Traffic (ampak še enkrat - mislim, da je tole nekaj drugega).
Moraš pa vedeti, da takšnih zastojev prav veliko ni in ne moreš kar vsak dan opaziti tega. Deluje pa, res večkrat preverjeno.
 
22. jul 2007
12.691
1.259
113
123
Tako nekako kot si opisal to deluje.
Je pa zanimiva tudi razlika prikazovanja prometa med pc-jem in telefonom, kjer promet na manjših cestah na telefonu ni povsem enako prikazan kot na pc-ju - na telefonih manj prikaže.
Pa tudi zanimiva stvar se da razbrati, kjer imajo operaterji slab signal ali pa ga celo nimajo in je zelena ćrta prekinjena.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Verjetno gre za optimizacijo. Google mora skrbeti za ogromen nabor naprav, situacij, uporabnikov ... in verjetno na telefonih uporablja malo bolj optimizirano verzijo. Poraba podatkov je majhna (nekaj zaradi varčevanja s količino, nekaj pa zaradi velike verjetnosti, da naprava pogosto nima (dobrega) signala).
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Ok, podatke imaš torej vključene :) in "live traffic" očitno deluje.
Deluje pa zadeva tako, da moraš že imeti nastavljeno pot in če se od takrat naprej kaj drastično spremeni, bo ponudil alternativo. Mogoče malo težje preizkusiš in zato nisi opazil. Verjetno ima tudi nekaj tolerance - torej, če je na avtocesti nastalo nekaj zastoja pred teboj, te ne bo (za nekaj minut razlike) pošiljal po alternativnih cestah, ko si pač že enkrat na poti. Če pa je zastoj bil že ob pripravi poti, pa je to seveda upošteval.

Mogoče še tole - čeprav mislim, da gre za drugo zadevo - preveri, če je vključeno Settings -> Notification -> Traffic (ampak še enkrat - mislim, da je tole nekaj drugega).
Moraš pa vedeti, da takšnih zastojev prav veliko ni in ne moreš kar vsak dan opaziti tega. Deluje pa, res večkrat preverjeno.
Hvala za odgovore. Očitno na moji poti ni bilo boljše alternative.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Recimo :)
Vseeno to ni prav pogosto. Če je že (dovolj velik) zastoj, ti bo že ob načrtovanju to upoštevalo in tega ne boš opazil. Če zastoja ni, potem itak ni kaj kazat. Če pa zastoj nastane pred teboj in med tvojo potjo, takrat pa mora biti pač izpolnjenih še nekaj prej omenjenih pogojev.
Kar pogumno, ni hudič, da ne boš naletel na pizdarijo.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Recimo :)
Vseeno to ni prav pogosto. Če je že (dovolj velik) zastoj, ti bo že ob načrtovanju to upoštevalo in tega ne boš opazil. Če zastoja ni, potem itak ni kaj kazat. Če pa zastoj nastane pred teboj in med tvojo potjo, takrat pa mora biti pač izpolnjenih še nekaj prej omenjenih pogojev.
Kar pogumno, ni hudič, da ne boš naletel na pizdarijo.
Ne vem zakaj me je potem gnal po avtocesti na hrvaškem, kjer sem na cestninski postaji pri Zagrebu stal 1 uro??? Zakaj me ni prej dol poslal?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Da nisi na AC zapeljal šele tik pred zastojem :p

Roko na srce, ne vem. Meni deluje, nimam pa vpogleda v debug pri Googlu :eek:, imam pa za nekatere slovenske zadeve ;)
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Ne vem..Bom pri naslednjem zastoju videl ali pri meni deluje?
Pa ti Google Maps ponudi alternativo, ali kar samodejno spremeni traso?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Na kateri cestninski, smer potovanja in datum?

Ker, če je govora o Lučkem, je vprašanje ali ga sploh "upošteva" (ker je itak skoraj vedno "rdeč"). A na "desni špuri", tam kjer se plačuje s karticami, je bil tudi zastoj? Ozr. je zastoj segal do "odcepa" za kartično plačevanje?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Na kateri cestninski, smer potovanja in datum?

Ker, če je govora o Lučkem, je vprašanje ali ga sploh "upošteva" (ker je itak skoraj vedno "rdeč"). A na "desni špuri", tam kjer se plačuje s karticami, je bil tudi zastoj? Ozr. je zastoj segal do "odcepa" za kartično plačevanje?
Ja na Lučkem smer dalmacija-Slovenija, datum 15.7.2018. Ja zastoj pa je bil še naprej od odcepa za kartično plačevanje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tam te od Karlovca praktično nima kam poslat, ker je vzporedna cesta "vredna" za skoraj uro zastoja. ;)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Hebat ga - niso "navigacije" vsemočne. Razlogov za "zatajitev" pa je "mali milijon" - eden, in IMHO celo najpogostejši, je tudi "izpad prenosa podatkov".

Drugače pa - na in iz morja se ne hodi v "špic terminih". :p