Goljufije delodajalcev, ki se dogajajo pri nas

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
ironično je, da tak ko ima par kilo evrov sploh ne opazi ce mu 200e zmanjka...na plačilni
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.724
113
blizu močvirne prestolnice
Tako je. Delavci morajo biti ponižni in zadovoljni, če jim gospodar nakloni kaj več kot miloščino. :nigladek:
Ti so zadnji da bi lahko meni kaj očital. Problem so tvoji levičarji ki so pokradli celo Slovenijo, sedaj pa se delajo jagenjčke.
Sajkek je lepo napisal, sam pa tudi nisem proti, pravzaprav mi dol visi kako se zmenijo, napisal sem le, bolje da obdržijo službo in kakšno povišico, kot pa da bi hoteli za nazaj vse kar jim pripada
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.818
504
113
Če je narobe obračunaval plače 20 let, pa pomeni, da je denar, ki je pripadal delavcem, pristal v dobičku, ki ga je Lek vsa ta leta ustvarjal.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Tako je. Delavci morajo biti ponižni in zadovoljni, če jim gospodar nakloni kaj več kot miloščino. :nigladek:
V bistvu, ja. Ker normalno podjetje ni socialni zavod ali demokraticna beznica ampak ima hierarhijo kar pomeni, da je na vrhu El jefe, sledijo mu prsata blondinka, zaposleni svojci, nepotizem slovenija, nato najbolj rjavi okoli ust, rimjobarji po domace na koncu tihi janez, ki po forumu sprosca energijo o pravicah delavcev, ko ga zjutraj sef vprasa kako je pa nic.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
ironično je, da tak ko ima par kilo evrov sploh ne opazi ce mu 200e zmanjka...na plačilni
Saj je bilo pojasnjeno, da je bil izracun tako "kompleksen", da ga nihce ni znal ponoviti. Do te nove firme zdaj. In so bili "prisiljeni" slepo zaupati.

Si pa tezko predstavljam kaj je tako kompleksnega...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.397
113
še v SLO - ampak komaj
Medklic - a ve kdo na pamet kako se obračuna dohodnina za izplačila dohodka iz preteklih let?
Če se prav spomnim, bi se morala obračunati po neki “povprečni” stopnji in se ta dohodek ne upošteva v tekoče leto.
Ampak je treba to pravilno prikazati pri izplačilu - a se bojim, glede na to kdo bo obračunal ta poračun, da bodo delavci spet dobili prst tja kamor sonce ne posveti … in bo država “požrla” polovico poplačila ko dohodnino.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.155
2.341
113
v lokalni ostariji
Saj je bilo pojasnjeno, da je bil izracun tako "kompleksen", da ga nihce ni znal ponoviti. Do te nove firme zdaj. In so bili "prisiljeni" slepo zaupati.

Si pa tezko predstavljam kaj je tako kompleksnega...

Delo od te dobre ure ima tak in tak dodatek potem kakšne nagrade na uspešnost potem dodatek tak in omak če dela x stvar ampak ne x+y... Da se zadevo zakomplocirat
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
itak, potem pa na neke točke, pa preračun n aevre, pa dodatne točke, pa točka na točka, in procent, pa si tam, ko noben več ne vek kako se je prišlo do tega...
vmes pa se zmotijo ap enkrat upošttevajo vrednost točke, drugič je točka € in podobno.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.427
5.414
113
Ali se ve, katero podjetje jim je izračunavalo plače? Napaka je lahko vplivala tudi na višino pokojnine tistih, ki so se vmes upokojili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Samo nabijanje... Kako ne ves za kaj si placan... Kako lahko 3000 ljudi 20 let ne ve zakaj in na kaksen nacin so placani... Vsi prepametni, da bi pozrli ponos in vprasali kaj na placilni kaksna stvar pomeni? To je tko, ce butasto vprasas si neumen samo 1x, ce pa ne vprasas pa do konca zivljenja... Jaz jim niti za 5 let nazaj ne bi nakazal...

Bolj mi je pa, da bo drzava pozrla 15 let davkov... Mislim vem, se toliko o enakih pravilih za vse...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Samo nabijanje... Kako ne ves za kaj si placan... Kako lahko 3000 ljudi 20 let ne ve zakaj in na kaksen nacin so placani... Vsi prepametni, da bi pozrli ponos in vprasali kaj na placilni kaksna stvar pomeni? To je tko, ce butasto vprasas si neumen samo 1x, ce pa ne vprasas pa do konca zivljenja... Jaz jim niti za 5 let nazaj ne bi nakazal...

Bolj mi je pa, da bo drzava pozrla 15 let davkov... Mislim vem, se toliko o enakih pravilih za vse...
Resno vprašanje: ali ti preveriš vsako plačilno listo, oziroma si preveril, ko/če si bil zaposlen? Velika večina ljudi tega ne počne in seveda so potem presenečeni. In s tem ni nič narobe, nekaj zaupanja pač more biti, vsak tudi tega ne zna. Kaj šele, če je tako zakomplicirano. V podjetju bi moral biti način izračuna "javen". Pa še takrat ne bi skoraj nihče tega preverjal (volja, znanje, ...).

Prav je, da jih udarijo. In kar naj dosežejo poravnavo na račun kazenske odgovornosti, kot je omenjeno v drugi povezavi.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
pogledaš vsaj v štartu, če je skladno s tem kar si podpisal, pa pol verjetno ko so kake posebnosti (dopusti, bolniške) je pa seveda problem malo bolj obsežen kot da nekdo ni pogledal svoje plačilne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in ales85

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
na državno, kako pa?

pa vse skup samo sebi namen, samo da rabi vsaka večja firma 10 ljudi za plače obračunavat.

pol pa vseeno dobimo to komedijo ven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in sajkek