Goljufije delodajalcev, ki se dogajajo pri nas

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Jaz pa tebi razlagam, da je je smešno ko podjetnik jamra kako ima nizko ceno ure, a sili v dejavnost v kateri so glavni veliki igralci z nekaj 1.000 zaposlenimi. Valda, da ima nizko ceno ure in svojega izdelka, če dela to kar delajo vsi oz. drugi že 100 let.

Ja kaj pa naj?
Kar zapre štacuno in bo njegova ura plačana o (z besedo: NIČ) EUR? To je po tvoje bolje?
Naj se prijavi med brezposelne? Naj postane influencer?
Naj si zrihta eno easy službico v JS saj, če je tam že 180.000 na plači, ni vraga, da se bo našlo delovno mesto še za enega.
In vse isto, kot zgoraj, naj naredijo tudi vsi njegovi zaposleni?

[/QUOTE]
Ko se bodo lastniki in direktorji začeli ukvarjat s tem, da bodo iskali dobre posle in odličen kader, bodo imeli tudi uro boljše plačano. Dokler pa se ukvarjajo s tem ali zaposleni delajo 8 ur ali morda kako minuto manj, bo pa pri nas tako kot je.
[/QUOTE]


Pa dobro koliko si ti star? 16 let?
Vsak lastnik firme, direktor, podjetnik vseskozi išče nove, bolje plačane posle.
In veš kaj= Ni edini. It to še zdaleč ni simpl.
Ti to misliš, da to samo lastnik/vodstvo firme sprejme sklep: "Od jutri naprej pa delamo samo izdelke z visoko dodano vrednostjo.", dajo to v zapisnik in wuoalla.. ..problem rešen :bonk:

Svašta:zavijazocmi:.
.
Let me guess: Voliš Levico?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
Matey meni, da pride skozi s petimi jurji. :)

Matey ne da meni ampak je PREPRIČAN, da se da ZAČETI tudi z manj. Kar se tiče storitve iz debate v kateri sem vse to tudi argumentiral, saj sem vse to pred kratkim sprovedel v praksi, nakladač bizi pa še vedno meni, da je to premalo denarja. Ja, če si nesposoben je tudi 20.000€ premalo, če pa nisi potem gre pa čez točno tako kot sem napisal.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
Frizerka pa striže kje? V parku pod krošnjami? Al ma krede za 20-30let za 150-170k (plus 20k za sredstva) za salon?

Salon se v začetni fazi postavljanja lastnega biznisa najame (oziroma prostor no) in te pride najemnina za tistih par kvadratov 50-100€ mesečno (odvisno od lokacije kakopak), k temu prišteješ še mesečne obratovane stroške, nato pa za postavit eno frizersko mesto 5000€ povsem zadostuje, se da tudi z manj. Ti ob priliki pokažem kaj lahko tako človek sestavi skupaj s takšnimi številkami, stranke so zelozelo zadovoljne :zmaga:
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Mr_Wolf ne volim levice pa tudi ne desnice. In ni tema za to, debata je nekje drugje.

Srečujem se vsaki dan s podjetniki in podjetji pa je v veliki večini podjetij, ki se ukvarjajo z gradbeništvom, razno razno proizvodnjo oken, vrat, lesenih izdelkov, ipd... štancanjem česa drugega zgodba podobna kot sem opisal. Lastniki in uprava se bolj ukvarjajo s tem kaj delajo zaposlenci, nadzorom nad njim, kot pa s tem, da bi iskali optimizacije v podjetju, nepotrebne stroške in v končni fazi znali oceniti ali se jim s stranko x sloh splača delati ali pa z njimi delajo minus, ki ga pokrivajo iz drugih dejavnosti podjetja. Saj je cool, če to delaš zaradi neke vizije in vedenja, da boš čez leto dve prišel pri njih do velikega naročila, ampak žal v večini temu ni tako.

Super če znaš ti v svoji firmi ovrednotiti poslovne procese in če veš kaj zakaj z nekim delaš na minimalni razliki v ceni, ampak trdim, da v večini pri nas ni tako in si ne znajo izračunutati niti lastne cene izdelka in oceniti rentabilnosti take proizvodnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial in Matey

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Salon se v začetni fazi postavljanja lastnega biznisa najame (oziroma prostor no) in te pride najemnina za tistih par kvadratov 50-100€ mesečno (odvisno od lokacije kakopak), k temu prišteješ še mesečne obratovane stroške, nato pa za postavit eno frizersko mesto 5000€ povsem zadostuje, se da tudi z manj. Ti ob priliki pokažem kaj lahko tako človek sestavi skupaj s takšnimi številkami, stranke so zelozelo zadovoljne :zmaga:

plac za 100€? a to obstaja?

ponavadi slisim da zacetnice frizerke najamejo stol v ze obstojecem salonu... ampak... ko si enkrat v najemu rabis veliko discipline da zlezes ven, in si kaj svojega zrihtas.

je pa tako da en elektricar, vodovodar res ne rabi bajnih vlozkov.

se najlepse pa je, ker je denar na roke, stroskov z materialom ni dosti, tko da se lahko hitro nabere 1-2k € za novo osnovno orodje. prostor je pa tudi domaca garaza cisto dovolj.

najvecji problem zacetnikov je dobiti nove stranke. frizeraj je ze taka dejavnost, da se folk glih ne seli od frizerja do frizerja...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Za 100 € ravno ne za 250 pa že dobiš kaj za frizerskega

npr..https://www.nepremicnine.net/oglasi-oddaja/lj-center-poslovni-prostor_6306159/
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.090
2.191
113
v lokalni ostariji
V vsakem poslu je isto... Lahlo imas novo ali staro orodje cena storitve je enaka :)

Vedno pa.drugi vev zasluzijo kot mi. Sej frizerke tudi bentijo nad slosarji kako je njim lustn :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.176
8.955
113
V mb vem da je kar nekja salonov, ki potem ena 2 stola oddaja da ima salon poln. Pa vsi srečni.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To lahko gledaš tudi tako: zakaj bi zaposlil frizerja, ki se potem "izogiba" delu, če ga lahko držim z najemnino za stol in stroški - lastnik srečen, frizer motiviran. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
plac za 100€? a to obstaja?

Da, obstaja, zakaj nebi? Koliko pa bi moral plačevati za najem sobice s 15kv.metri? Saj nima cela SLO ljubljanskih cen.
Je pa seveda veliko odvisno od poslovnega plana posameznika ter lokacije. Opcija 1 je najem za frizeraj neopremljenega prostora, ki ga nato opremiš po svojih željah in/ali zmožnostih, opcija 2 je najem že opremljenega salona - to je seveda najdražja a najbolj na komot opcija, opcija 3 je najem zgolj enega stola v že opremljenemu salonu in kdaj je tudi to lahko popolna zmaga oz win-win situacija potem imaš pa še opcijo 4 in sicer, da začneš z delom na terenu in pridno šparaš za kasnejšo izvedbo opcije 1/2/3.
 
Nazadnje urejeno:

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
100€!?
Pr nas sobice oddajajo južnim na začasnem delu po 150€ na osebo, pa so po 3-je v sobi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
100€!?
Pr nas sobice oddajajo južnim na začasnem delu po 150€ na osebo, pa so po 3-je v sobi.

Primerjava z oddajanjem stanovanj oz. sobic za delavce z juga ni primerljiva in upam, da mi ne bo treba še pisati zakaj. Primerjaj jabolka z jabolki in raje glej za koliko se oddajajo manjši prostorčki za poslovne prostore.

Drugače pa ja, tudi za tak denar se najdejo sobice za najet. Pa kaj ste vsi iz LJ in navajeni na 500+ € najemnine za 20kv.m. ali kaj?
Ok, zavoljo debate dvignimo najemnino iz "nemogočih" 100€ na 200....ma fu.ck it, dajmo na zame nerealnih oz. nesprejemljivih 300... A to ti sedaj zj3be računico poslovanja oz. delovanja na dolgi rok s tem da imaš par tisoč € budgeta za prvih par mesecev sfurat? Ja potem je pa res daleč najbolje da se taka oseba ne spušča v samostojen posel in je še naprej nakje na minimalcu z dodatki ampak brez kakršnihkoli skrbi v povezavi s furanjem posla.
 
Nazadnje urejeno:

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
Ti že veš.
Ti oddam sobico, z vodo in elektriko, še wc ti naštimam. Vse za 100€/mesec. Še davek ti častim in krijem ostale stroške.

Za ta denar ti pr nas še cigani barake ne oddajo.

Naslov teme pa je?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
Ja, jaz že vem. Iz prakse. Sem ravno pred kratkim vse tole speljal tako da hvala ampak ne potrebujem še ene sobice.

Naslov teme je "goljufije delodajalcev ki se dogajajo pri nas" in če slučajno s tem namiguješ na offtopic ste za to zaslužni ti in kompanija, ki se je zapičila v frizeraj po tistem, ko sem zgolj kontriral izjavi v članku v povezavi s topicom, da oseba z nižjo izobrazbo ne more dobro živeti in to pač ni res ter nato dal konkreten primer iz prakse, ti pa spet bluziš z neprimerljivimi primerjavami.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.126
1.222
113
1. Kak frizeraj se kdo gre v sobici za 100€, in kaj nudi lahko v njej ne vem. Kolk strank in za kako ceno ima si tudi ne predstavjam. Predvideva da se davki tu ravno ne plačujejo.
2. Ja je off topic. Nisem se jaz nič zapikoval.
3. Nikol nisem trdil, da se z nižjo izobrazbo ne da dobro živet. Trdim pa da pa na manj kot 1% zaposlene populacije z nižjo izobrazbo, ki so privatniki nekateri iz naslova lastnega uspeha in večji del podedovanega, postaviti pravila in trditve za ostalih 99% je najmanj zavajujoče. Sploh pa, ker ravno večina njih sebi enake plačuje z minimalcem za 200 in več ur dela na mesec.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Seveda ko si dovolj velik kupis novo oziroma ko je toliko posla da ne mores vec popravljati :) da bi pa nekdo moral milion porint v zacetek slosarije brez ze podpisanih pogodb pa ne verjamem.

To si ti prinesel od nekje. Miljon za začetek šlosarije - ga ni na svetu. Če pa je, je pa denar od nekje dobil in bo po hitrem postopku propal.
Najhitreje propadeš, če si jerbal firmo. Ker je ne obvladuješ, bo hitro šlo v cegrunt. Za firmo z miljonom in več obratnega kapitala moraš zadaj imeti upravni aparat.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.531
14.135
113
1. Kak frizeraj se kdo gre v sobici za 100€, in kaj nudi lahko v njej ne vem. Kolk strank in za kako ceno ima si tudi ne predstavjam. Predvideva da se davki tu ravno ne plačujejo.
2. Ja je off topic. Nisem se jaz nič zapikoval.
3. Nikol nisem trdil, da se z nižjo izobrazbo ne da dobro živet. Trdim pa da pa na manj kot 1% zaposlene populacije z nižjo izobrazbo, ki so privatniki nekateri iz naslova lastnega uspeha in večji del podedovanega, postaviti pravila in trditve za ostalih 99% je najmanj zavajujoče. Sploh pa, ker ravno večina njih sebi enake plačuje z minimalcem za 200 in več ur dela na mesec.


1. Kak frizeraj? Tak majhen začetni frizeraj za 1 stranko porihtat naenkrat, ki se ga potem ASAP nadgrajuje ampak očitno je to nekaj nepredstavljivega. Strank je dovolj (se jih je s kvalitetnim delom priskrbelo že prej) in njihovo število še raste, cene storitev so primerne kvaliteti kar pomeni, da niso nizke, (pre)visoke pa tudi ne, davke se začne plačevati v zelo bližnji prihodnosti in bo vse 100% legit. Kot sem rekel, zadeva se je ravno postavila in zato tudi pišem kaj je mogoče.
Aja ne, v bistvu se ni ker za tak mali denar kot je 5000€ ne moreš niiiiiiiiič :jok::aplauz:

2. Ni offtopic vsaj kompleten ne in neee, sploh se nisi zapičil v to ter s tem poskrbel še za dodatne po tvoje offtopic poste. LoL.

3. Vem, da tega nisi trdil ti. To je trdil avtor članka, ki je bil nalepljen par strani nazaj. Jaz pa sem zgolj kontriral tej absolutni trditvi.


p.s. tale debata me izjemno spominja na tisto anekdoto o žabah, ki so plezale na stolp na katerega je bilo nemogoče splezati. Dokler... :aplauz:
 
Nazadnje urejeno: