Goljufije delodajalcev, ki se dogajajo pri nas

I

Izbrisan uporabnik #9334

Frizerke so primer, kako se ti ni treba bati, da nebi bilo strank. Če je pa punca še fejst in zgovorna, pa sploh. Zvečer pa lahko vaške trače naprej širi in jo imajo vsi radi.

Lasje rastejo, vsaka frizerka si nabere svojih ... nevemkoliko strank in je to - to. Naslednji mesec bo stranka prišla nazaj, sploh če je frizerka oornk.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.324
113
Ja, ni za bat da nebi bilo strank ampak same od sebe v zadostnem številu se pa tudi ne narišejo kar tako. Zadnja leta malo opazujem to sceno in zaključek je zanimiv: če si slab v poslu (kot s.p.) ti gre dobro, če si pa dober (kot s.p.) ti gre pa nadodlično. Pa smo spet samo pri temu, da je treba pač nehat jamrat in kaj naredit, da ti bo bolje.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.275
1.944
113
Pa še kako res je. Vedno je bilo pol populacije za v poklicne šole, druga polovica pa za srednje in gimnazije. Danes bi pa kar vse vpisali na gimnazije in naprej, za vesoljske tehnologije ali kako.

Ne gre tako. Starši so krivi. Seveda si vsak želi najboljše za svojega otroka, ampak življenje je tako. Jaz točno vidim razliko med poklicnim delavcem in tehnikom. Tehnik je samostojen. Poklicnemu moraš pa dati načrt z detajli v roke - in ga naredi.

Ne more pa vse viseti v upravah. Četudi se komu zdi lepo, je še kako stresno in jebeno. Prijatelji, z uni izobrazbo in kariero so kar se da hitro pobegnili v proizvodnjo, ker je dosti manj stresno. Pa denar gor - ali dol.

Eh, če bi bil še enkrat mlad, bi šel enostavno za bogataša študirat, pa bi blo ... :rolleyes:

Lepo povedano.
Niso vsi za gimnazije in fakse, mogoče 10 - 15% populacije. Vse ostalo je brezveze, bi bilo bolje da grejo takoj po srednji na trg dela. Pa bi mogoče v nekem doglednem času nekaj naredili iz sebe.
Samo naš izobraževalni sistem je v ***** in to produciramo.

Da ne govorim o izvenšolskih plačljivih dejavnostih.
Tam so pa vsi TOP, po mnenju trenerjev/učiteljev - ti samo plačuj....
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Tudi sam sem mnenja, da se s poklicno šolo, da čisto dobro živeti. Samo je potrebno razlikovati med tistimi, ki so šli na poklicno šolo zaradi poklica in želje po opravljanju le-tega in med tistimi, ki so šli tja, ker jim že v osnovni šoli ni šlo ali pa so pač lenobe in se ne želijo učiti. In taki so povsod s to razliko, da je na gimnaziji pač toliko vpisa, da lahko izberejo le tiste, ki imajo boljše ocene, s tem nekaj več želje po neki višji izobrazbi in delovne navade ter voljo sedeti pred knjigami in se učiti.
Tisti, ki so na poklicno šolo šli zaradi želje so danes obrtniki (manjši ali večji), delajo in imajo nekaj več, tisti drugi iz poklicne šole pa delajo pri njih in celo življenje jamrajo, da imajo premalo plačo. Ampak tako je povsod na svetu; ljudem pač težko dopoveš, da je za višjo plačo in napredovanje potrebno narediti še kaj več kot priti v službo oddelati 8 ur in iti domov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.164
1.177
113
Vsi imate prav, da se.
Ampak ne govorimo o posamezniku, glejte širše. Kam bi pa prišli na koncu če bi vsi šli za frizerje, privat šlosarje...
Enostavno nekdo mora tudi proizvajat in prodajat navzven. Če se vsi v istem bazenčku namakamo, bo slej ko prej vode zmanjkal, jo bo treba dotočit.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Tudi sam sem mnenja, da se s poklicno šolo, da čisto dobro živeti. Samo je potrebno razlikovati med tistimi, ki so šli na poklicno šolo zaradi poklica in želje po opravljanju le-tega in med tistimi, ki so šli tja, ker jim že v osnovni šoli ni šlo ali pa so pač lenobe in se ne želijo učiti. In taki so povsod s to razliko, da je na gimnaziji pač toliko vpisa, da lahko izberejo le tiste, ki imajo boljše ocene, s tem nekaj več želje po neki višji izobrazbi in delovne navade ter voljo sedeti pred knjigami in se učiti.
Tisti, ki so na poklicno šolo šli zaradi želje so danes obrtniki (manjši ali večji), delajo in imajo nekaj več, tisti drugi iz poklicne šole pa delajo pri njih in celo življenje jamrajo, da imajo premalo plačo. Ampak tako je povsod na svetu; ljudem pač težko dopoveš, da je za višjo plačo in napredovanje potrebno narediti še kaj več kot priti v službo oddelati 8 ur in iti domov.
Res je, če nekdo nestrpno čaka pred uro za štemplat ob 15:00, potem bo tudi težko dočakal, da na TRR kapne kaj več kot je nujno potrebno. :)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.324
113
Kam bi pa prišli na koncu če bi vsi šli za frizerje, privat šlosarje...

A kam? Na isto sceno kjer smo sedaj samo da v kontra ekstrem. Zdaj že 30 let rinejo folk na gimnazije pa fakse, ker se z drugimi "manj pomembnimi, manj uglednimi, manj potrebnimi, manj dostojnimi" šolami ne bo dalo živet.

Dejstvo pa je, da vsi potrebujemo vse in zato, se mi je ta vsiljena miselnost zdela zgrešena že ko sem sam proti koncu osnovne šole poslušal kaj je kao dobro zame in kaj ne in skozi leta (desetletja even) se mi je vse skupaj samo še potrjevalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.164
1.177
113
Kaj hočeš rečt, da ti si pameten, ostalih 70% pod povprečno plačo pa butli? Se pravi je po tvoje cca 500.000 zaposlenih butlov, ki si niti minimalca ne zaslužijo?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.594
113
Res je, če nekdo nestrpno čaka pred uro za štemplat ob 15:00, potem bo tudi težko dočakal, da na TRR kapne kaj več kot je nujno potrebno. :)
Prideš/začneš pol ure prej, nobody gives a fuck / zamudiš 10 minut se vklopi rdeči alarm;
greš pol ure kasneje , nobody gives a fuck / greš 10 minut prej, se že sliši "kam pa kam Cefizelj" ?
To je realnost pri Slo privatnikih.


Kolk ljudi dela v sloveniji v proizvodnji?
Zakaj je delež plač cca do 700€ skoraj 70% vseh plač.
Verjamem da posamezniki izstopajo iz sistema, ampak to ni pravilo.
"Proizvodnja" je tu samo prispodoba za plačo, ki jo ljudje prejemajo.In od zadnjega ukrepa 01.11.2019 Banke Slo se je pokazalo, da je zaposlenih, ki so kreditno nesposobni, veliko preveč.


Države bivšega vzhodnega bloka Češka, Slovaška, Poljska so nas dohitele.Inercije je v Slo počasi konec.
Slo kot država ne potrebuje ZDA&co sankcij, mi se zelo uspešno sami uničujemo.


demz
Malarjev ni. Parketarjev ni. Zidarjev na splošno ni. Urejanje okolice - jih ni. Navadnih šlosarjev ni, pa je to najbolj širok poklic kot si ga lahko misliš.
Qurac jih ni.
Daj normalno plačo in pogoje dela, boš lahko izbiral.
S takim pisanjem si zelo podoben Akrapoviču in ostalim jokicam, kako ne dobijo kadra.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ni jih. Zato uvažamo bosance. Pa je dejstvo, da je 50% populacije na koncu osnovne šole sposobnih zgolj za poklicne šole. Žal ni vsak za 5. stopnjo in naprej.
Ko pa delavca zaposliš, ga pa plačaš tako, da bo tvoj. Kdor misli, da bo minimalna plača dovolj, je jasno, da zaposljuje poden in od njega tudi neke strašne dodane vrednosti ne bo.

Pojdi vprašat, koliko Akrapovič plačuje svoje varilce. Malce vem, ker imam priložnost vedeti. Kovinastroj je imel včasih 40 varilcev, pa mu jih je speljal - kaj mislite da z minimalno plačo?

Eh, brezveze. Dober delavec je fino plačan, sicer bi pobegnil. Je poklicna šola čisto dovolj za dobrega delavca. Imaš pa tudi jebiveter, temu pa tudi doktorat ne bo pomagal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, 8888 in koliko

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ko si dal ravno primer frizerke - tu je spet tak primer kot ga je že pri nekem mojem postu izpostavil Samsvoj - v kolikor boš delal za privatnika boš res kar težko presegel jurja € in si v večini primerov na minimalcu + dodatki na promet itd. V kolikor si pa kot frizer dober in greš na svoje, se pa lahko samo smejiš potem ko enkrat imaš nek svoj krog rednih strank. Govorim na podlagi konkretnih izkušenj.

Aaaaampak tu smo spet pri tem, da se veliki večini frizerk ali zaradi manjka motivacije ali pa česa drugega ("pika nogavička da je" :aplauz: :bonk:) ne ljudi odpirat lastnega salona, se izobraževat, razvijat, napeljevat posle in iskati stranke, delati reklame itd. in raje pridejo v tuj salon, oddelajo tistih X ur, oddidejo domov ter jamrajo dalje kako vsi lastniki salonov nategujejo, so nepravični in oh in sploh.

Te stvari je IMHO treba gledati na ravni posameznika, njegovih odločitev ter potreb trga in nato ugotoviš da se da marsikaj.
Salon boš pa frizerki ti kupil in opremil, jelde? :aplauz:Razen če imaš v mislih indijski salon na ulici!
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.164
1.177
113
Ni jih. Zato uvažamo bosance. Pa je dejstvo, da je 50% populacije na koncu osnovne šole sposobnih zgolj za poklicne šole. Žal ni vsak za 5. stopnjo in naprej.
Ko pa delavca zaposliš, ga pa plačaš tako, da bo tvoj. Kdor misli, da bo minimalna plača dovolj, je jasno, da zaposljuje poden in od njega tudi neke strašne dodane vrednosti ne bo.

Pojdi vprašat, koliko Akrapovič plačuje svoje varilce. Malce vem, ker imam priložnost vedeti. Kovinastroj je imel včasih 40 varilcev, pa mu jih je speljal - kaj mislite da z minimalno plačo?

Eh, brezveze. Dober delavec je fino plačan, sicer bi pobegnil. Je poklicna šola čisto dovolj za dobrega delavca. Imaš pa tudi jebiveter, temu pa tudi doktorat ne bo pomagal.
Kolk plačuje Akrapovič varilce?
Kolk je zate primerna plača za dobrega delavca?
Očitno je nekaj narobe z cca 500.000 delavci da si ne zaslužijo normalne plače. A ne?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.859
3.379
113
40
Lj
Očitno McDonalds delavci v Švici ali Avstriji ali Nemčiji delajo 2x ali 3x boljše da si zaslužijo tako višjo plačo ane.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.275
1.944
113
Sej ni štos v tem da bi bili ljudje na splošno nesposobni. Vsi ljudje pač niso enaki in na žalost je tako kot je zgoraj že večkrat napisano. Dolocen odstotek populacije dela manj plačana dela in tako pač je. Ko domačih ni dovolj se uvozi tujce.
In treba se je zavedati da niso vsi sposobni za privatnike, doktorje...
Morda 10-20% populacije v razvitih državah je za vodstvena dela, ostali pa kakorkoli.....
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.670
1.587
113
Niso vsi za privatnike in niso vsi mega pridni in sposobni, da bi lepo živeli z delavsko plačo. Ampak tudi taki si zaslužijo dostojno življenje. Za take piše v oglasih v avstriji ab 1x00€ netto. Tapridni dobi 1500.
Pa še nekaj je...lokacija. Niso vsi iz LJ. Kam naj gre delavec iz Gorenja?
Recimo Ptuj: 3 velike fabrike v regiji, vse 3 med sabo dogovorjeno izplačujejo podn plače. Tako delavci nimajo kam it in rotirajo med slabim in slabšim.
Sposobne delavce se pa vedno dobi, ampak ne za 700€. Konkretno v eni branži jamrajo kako ni monterjev. Jamrajo vsi, samo najboljši v branži ne. On plača 30% več. Po nekem čudežu ima tudi najvišjo dodano vrednost
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.324
113
Kam bi pa prišli na koncu če bi vsi šli za frizerje, privat šlosarje...
A kam? Na isto sceno kjer smo sedaj samo da v kontra ekstrem. Zdaj že 30 let rinejo folk na gimnazije pa fakse, ker se z drugimi "manj pomembnimi, manj uglednimi, manj potrebnimi, manj dostojnimi" šolami ne bo dalo živet.

Dejstvo pa je, da vsi potrebujemo vse in zato, se mi je ta vsiljena miselnost zdela zgrešena že ko sem sam proti koncu osnovne šole poslušal kaj je kao dobro zame in kaj ne in skozi leta (desetletja even) se mi je vse skupaj samo še potrjevalo.
Kaj hočeš rečt, da ti si pameten, ostalih 70% pod povprečno plačo pa butli? Se pravi je po tvoje cca 500.000 zaposlenih butlov, ki si niti minimalca ne zaslužijo?
Ja, točno to sem hotel povedati :obesise: :bonk:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Frizerka si bo salon postavila za 20 jurjev in začela delat ... 50 Ejev na uro.
Jaz kot šlosar pa moram zagnati delavnico z 1,5 miljona vrednimi stroji, da bom sploh sposoben obdelati nekaj kil železja, pa bom delal za ... 20 Ejev na uro, pa boste vsi pizdakali, kako sem predrag.

Mislim, kakšne tepce imamo v sloveniji? :obesise: