Golf V vs nov Focus

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
[censored] ste pametni, clovek sprasuje ali naj vzame Golfa ali Fokusa, potem mu svetujte glede teh dveh avtomobilov, ne da mu ponujate neke italijanska jajca, in dvolitrne motorje ki so celega boga drazji.Ocitno hoce ca 100 konjev, ki v golfu zelo dobro vlecejo, to da nikamor ne gre z 120 konji pa so smesnice, ki jih izjavi lahko samo kdo se takega avta ni vozil ali pa samo z avtom divja.Golfov motor je res starejse zasnove, je zdrzljiv,zaneslij,porabi pa proti drugim izredno malo.Fokusa ne poznam prevec, vem da ima zelo dobro podvozje in pa tudi neke probleme z sobami, vendar mu prehitro pade cena.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
hvala usem,
kolega uceri narocu golfa

sma bla v obeh salonih
najprej Focus (ta nov), se kolega usede za volan, udobno nastavi sedez, jz se usedem za voznika na zadnjo klop,
presenecen : s koleni se ribam ob prednji sedez pa nism nek velikan (183 cm)

grema do VW salona, usedema se u Golfa, enak preiskus, spet presenecen : od kolen do naslona voznikovega sedeza sem imel usaj za 4.prste prostora, pa tudi golf preprica, usaj na videz in otip, z bolj kvalitetnimi materiali v notranjosti

oblika novga Focusa pa tud ni neki posebnega, sprednji del se mogoc, oduzadi je pa mal cuden
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Ne vem no zgleda, da se še nisi vozil v novem Bravu, ker potem ne bi mogel napisati, da je jajc
priden.gif


Upam, da bo kolegu Golf dobro služil in da mu ga ne bodo ukradli
grin1.gif
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
ja, mu je jasno, da lahk brez avta ostane,

sicer ma garazo, ampak ucasih se gre tud za kak teden kam smucat, v toplice,...
hmmm, takrat bo pa vsako jutro s strahom na parkplac pogledu
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ma v redu si kupil. Tudi jaz sem bil v dilemi Ford Focus vs Golf V. Na koncu sem pristal pri Jetti 2.0 TDI, dobil sem jo 2000 EUR pod ceno (rabljen avto z 20.000 km). V pol leta sem z njo naredil 30.000 km, nobenih problemov. Leti zelo konkretno, poraba okoli 6 l/100 km. Motor je sicer malce glasnejši kot npr Renaultovi dizli, a le zunaj. V notranjosti slišim zelo malo zaradi dobre zvočne izolacije. Kakovost izdelave je krepko pred tistim, kar sem doživljal pri Renaultu (več modelov, dolgoletna "zvestoba" Francozom) in tudi boljša od Forda.
Servis? Ni poceni, a skladno s pričakovanji. Za servis pri 60.000 sem dal 300 EUR. To vključuje long life olje, ki samo po sebi stane 150 EUR (5 litrov, da je še kasneje za dolivat po potrebi).
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
smile-1.gif

Ja ne vem no kaj je za tebe hrup. Poglej si podatke o decibelih hrupa v kabini, zagotovo jih lahko kje najdeš v nemških izdajah. Potem pa recimo primerjaj hrup pri isti hitrosti v kabini s kakšnim drugim avtom, seveda dizel motor in ne ravno Mercedes S serije.
2.0 TDI je, vsaj zame, bistveno bolj kultiviran motor kot 1.9 TDI.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
hvala usem,
kolega uceri narocu golfa

sma bla v obeh salonih
najprej Focus (ta nov), se kolega usede za volan, udobno nastavi sedez, jz se usedem za voznika na zadnjo klop,
presenecen : s koleni se ribam ob prednji sedez pa nism nek velikan (183 cm)

grema do VW salona, usedema se u Golfa, enak preiskus, spet presenecen : od kolen do naslona voznikovega sedeza sem imel usaj za 4.prste prostora, pa tudi golf preprica, usaj na videz in otip, z bolj kvalitetnimi materiali v notranjosti

oblika novga Focusa pa tud ni neki posebnega, sprednji del se mogoc, oduzadi je pa mal cuden

To je kupil Nemškega ali Slovaškega golfa?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Kak je zdaj z temi dizelski motorji, kaj se splača dandanes vzet? Za dci-je itak vsi govorijo da crkujejo, tdi-ji 1.9 so ropotajoči in neuglajeni, 2.0 tdi je dober motor a baje zelo nezanesljiv napram staremu 1.9, jtd-ji ne grejo nikamor za svoje konje, tdci-jam crkujejo šobe kot po tekočem spisku (baje), bavarski dizlaki tudi niso baje najbolj pojem zanesljivosti, kaj nam še potem preostane?
confused-1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
JTD je med vsemi naštetimi najmanj problematičen, vsaj tako večina mehanikov pravi.....ne vem....v končni fazi so pa vsi dobri je pa čisto odvisno na kako serijo naletiš
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
2.0 TDI ni nič kaj manj zanesljiv. Mogoče se komu zdi, ker še nima toliko let za sabo. Verjetno pa ni pocen servis, ko kaj resnega crkne. Kakšni PD injektorji recimo....
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Kak je zdaj z temi dizelski motorji, kaj se splača dandanes vzet? Za dci-je itak vsi govorijo da crkujejo, tdi-ji 1.9 so ropotajoči in neuglajeni, 2.0 tdi je dober motor a baje zelo nezanesljiv napram staremu 1.9, jtd-ji ne grejo nikamor za svoje konje, tdci-jam crkujejo šobe kot po tekočem spisku (baje), bavarski dizlaki tudi niso baje najbolj pojem zanesljivosti, kaj nam še potem preostane?
confused-1.gif
ti vzemi dvotaktarja iz Trabanta ali Wartburga - preskušeno dela in ni zahteven za vzdrževanje
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Če bi bolj pozorno prebral bi videl da sprašujem o dizelskih motorjih.
bonk.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Ne vem...jaz sem samo povedal kakšno mnenje prevladuje med mehaniki....samo kot sem napisal že zgoraj, so vsi ti motorji dobri, pač vsak ima svoje dobre in slabe strani, je pa odvisno od vsakega posameznika kateri motor mu bolj ustreza
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
2.0 TDI ni nič kaj manj zanesljiv. Mogoče se komu zdi, ker še nima toliko let za sabo. Verjetno pa ni pocen servis, ko kaj resnega crkne. Kakšni PD injektorji recimo....

Od dosti ljudi slišim veliko slabega na račun zanesljivosti 2.0 TDI motorjev (med drugim sem to slišal tudi od človega ki dela na vag servisu), pa tudi izkušnje znancev niso kaj preveč pozitivne.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik predator pravi:
JTD je med vsemi naštetimi najmanj problematičen, vsaj tako večina mehanikov pravi.....ne vem....v končni fazi so pa vsi dobri je pa čisto odvisno na kako serijo naletiš

Sem imel JTD-ja pa nekih problemov izrednih z njim ni bilo v 40k km., ampak potegnil je pa res slabo za svoje konje, pa je bilo z avtom vse o.k
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno: