Golf V vs nov Focus

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
No, odvisno od preferenc. Šteje pa itak le občutek, ki ga ima voznik. Meni bencinski ruker od 4500 obratov dalje ne koristi veliko, če je avto do teh obratov polž. Kaj naj po mestu ružim s 5000 obrati če pa lahko enak navor dosežem pri 2000 z dizlom.
Na žalost so v realni uporabi dizli manj prožni. Zadnji primer: nova Laguna 2.0 dCi 150: 2. prestava, 10-15 km/h iz stranske ulice na glavno, naslednjih par sekund se vse trese in motor komaj živi, pri enih 40 na ujro pa zdivja, da si v hipu čez 50.
Kontra primer: 2.0 Volvo V50 bencinar, isto križišče, ista situacija, še s tretjo bi lahko peljal, ne le z 2. Po celi Lj se lahko kar s 3. voziš (razen speljevanja pri zeleni luči), nobenega tresenja, ko da bo motor crknil, nobene astme, noebnega divljanja takrat, ko ni treba - probaj to s sodobnim turbodizlom.

Obstajajo tudi dobri dizli in slabi bencinarji, ampak realno gledano je v povprečju stvari to to. In potem imam raje 2 litra višjo porabo, kot da se tako mučim.
Dober dizel + avtomatik je pa čisto druga zgodba ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
... pa boš hitgro ugotovil, da se katerikoli TDI (črpalka-šoba) dere ko zmešan in da je ostanek dizlov grdo glasen. Tudi v precej dražjih avtih. Še večina bencinarjev spodnjega srednjega razreda je glasnih ...
20. TDI vs 1.9 TDI: ja, 2.0 TDI se malenkost manj dere kot zmešan.

Neumnost. Ravno TDI-PD motorji so tišji od navadnih TDI-jev.

Glede "dretja" pa vas ne razumem. Ali kupujete mašine s 300k km in brez olja, ali pa ste ekstra občutljivi na hrup. Npr. v Golf-u IV 1.9TDI (navaden) se pelješ čisto lepo in brez dretja.

Drugače pa dovolj OFF-a, na temo prosim.
PD je precej glasnejši od novega common rail TDIja. Če ne verjameš, pojdi probat.
VOzim večinaoma nove avte. In 1.9 TDI je že pred semaforjem v prostem teku tako glasen, da je joj. Ko pa spelješ, pa sploh ...
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
No, nisem jasnoviden in sem tvoje trditve vzel za navaden TDI in PD. Da se PD dere pa je naravnost smešno, očitno imava pač drugačne kriterije. Glede preizkusa pa - verjemi, verjetno sem jih "preizkusil" veliko več kot ti, pred in po popravilu. Tako navadnih, PD in common railov. Eden izmed slednjih je ravnokar na popravilu pri nas.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Novi common rail TDIji so zagotovo fina stvar. Moti me edino logika VWja, da je s prehodom na common rail varčeval pri stroških motorja v primerjavi s PD.
OK, če je varčeval zato, da bo potem maloprodajna cena avtomobila nižja je OK. Če pa je varčeval tako, da bo cena ista, motor pa morda celo manj robusten... Resno dvomim, da bo VW ta prihranek pri cenejšem motorju (kar common rail je v primerjavi s PD) prenesel na kupce. Kvečjemu v svoj žep. Če je pravi jack bo cene kvečjemu malo dvignil. nov motor.press.
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Citat:
Uporabnik Evrokrat pravi:
in kako ves kater motor je ker?
torej v katerih VWjih so navadni tdi in v katerih so common rail?

4 valjni zaenkrat samo v Tiguan-u pa Passatu CC, drgač pa V6 TDi v Touareg pa Phaeton
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.707
139
63
Po mojih izkušnjah so sodobni dizli enako glasni ali celo tišji od sodobnih bencinarjev.
Za primerjavo imam Honda Accord 2.2 dizel, BMW 5 2,5 dizel, Toyota avensis 2.0 dizel, Passat 2.0 FSI (ta zna kar grdo zaropotat, pri močnih pospeševanjih), Golf V 1,9 dizel ter Laguna 1.8 16V (ok, tale je starejši model). Je pa res, da Golf v prostem teku precej ropota. Pri 130 se motorja skoraj ne sliši, vglavnem kotaljenje in vrtinčenje zraka.

lp
 

s1m0n

Pripravnik
8. avg 2007
431
0
16
37
off topic:vi se kregate kerga se sliši. js sm veseu če ga slišim sj tko vem da dela. sm biu pa enkrat zravn enga lexusa in sploh nism vedu da je avto vzgan...kr naenkat se je pa odpelu...ta pa je biu lol. itak da je dizel glasnejši kot bencinar, če le ta nima razštelanih ventilov. sem imel škodo 1.9 dizl...in k sm jo užgal me je tako lepo pomasirala, pa še zbudila če sm biu zaspan....jo kr pogrešam včasih (aja pa še rumena je bla).
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Dizl fokus je popolna nepremičnina. No sej je golf 105 tudi.

Sicer pa navijam za golfa, nemec je nemec.

Hehe, in kaj točno je ameriškega na Focusu?

Oba sestavljajo Turki pa roboti
wink-1.gif
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
od kod to ljudem na tdci-jem crkujejo šobe? ma kdo dejansko izkušnje al ste samo slišali od koga? pr bajti je namreč 2.0tdci (l.2002) pa ni nekih problemov ravno z šobami.
confused-1.gif
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Tresejo že 4-valjni bencinarji, kaj šele traktorji, ker so proizvajalci škrti in v motorje ne dajejo dveh izravnalnih gredi. Zgleda so tvoji čuti povsem odpovedali.
crazy1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Tresejo že 4-valjni bencinarji, kaj šele traktorji, ker so proizvajalci škrti in v motorje ne dajejo dveh izravnalnih gredi. Zgleda so tvoji čuti povsem odpovedali.
crazy1.gif

Eh, veš sem sam tudi bil proti glasnim dizlom, ampak ko sem vozil 1.8 tdci Focusa in ko se je segrel, je laufal smoothly, čeprav dizla pač ne moreš skrit. VW pa ima sicer kar dobro zvočno izolacijo, ampak mašina ima tak, bolj rezek ton (stare in PD) in se sliši pa če nevemkako izoliraš...
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
od kod to ljudem na tdci-jem crkujejo šobe? ma kdo dejansko izkušnje al ste samo slišali od koga? pr bajti je namreč 2.0tdci (l.2002) pa ni nekih problemov ravno z šobami.
confused-1.gif
Mislim, da je to veljalo bolj za tddi-je.
Tudi ko sem sam kupoval, sem slišal nekaj opozoril v zvezi s tem. Ne gre za to, da bi vsakemu crknile šobe, res pa je, da naj bi bile tja do 2003 bolj občutljive na umazanijo oz. kakovost goriva in zaradi tega je prihajalo do nadpovprečnega menjavanja šob.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Takoje....ampak samo pri 2.0 TDCiju ostalo je vse OK.

Sicer pa dizl kot dizl....lohk ti vse že crkne pa nagaja do 100kkm lohk pa dela 200kkm brez problemov.