Covid-19 Globalna recesija 2020

Oakey

Majstr
3. feb 2016
828
497
63
Zdaj naj dvigujem gotovino iz računa, ko pa bo pizdarije konec pa bom imel zopet težave s to gotovino, kako jo spraviti nazaj na račun brez da bo to FURS gledal kot "novo gotovino" :valjamse:

Shraniš papirček, ki ga dobiš ob dvigu denarja in jim ga pokažeš ob pologu? Sam vprašam...upam, da ne boš pregorel ob razmišljanju.

Če ne boš polagal 5 jurjev več kot si jih dvignil, te nima bit česa strah. FURS pa naj kar vpraša, ti jim pa potem mirno odgovoriš in predložiš tisti listek. o_Oo_Oo_O
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
In oni ti mirno rečejo, da je to za njih “nova” gotovina, nabijejo 70% davek in kazen.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
828
497
63
Če gre denar od enega človeka do drugega, je to že "sumljivo". Po svoje razumljivo zakaj.

Če pa jaz dvignem 10 jurčkov in čez en dan/teden/mesec položim enako vsoto, je to pač isti denar. Naj oni dokažejo, da sem porabil ta denar in ga nekje na neznanem kraju, na neznan način spet zaslužil. Bulšit. Jaz imam dokazilo, da sem včeraj dvignil to vsoto in ker do neke gotovinske transakcije ni prišlo, sem ga položil nazaj.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.267
1.937
113
Če gre denar od enega človeka do drugega, je to že "sumljivo". Po svoje razumljivo zakaj.

Če pa jaz dvignem 10 jurčkov in čez en dan/teden/mesec položim enako vsoto, je to pač isti denar. Naj oni dokažejo, da sem porabil ta denar in ga nekje na neznanem kraju, na neznan način spet zaslužil. Bulšit. Jaz imam dokazilo, da sem včeraj dvignil to vsoto in ker do neke gotovinske transakcije ni prišlo, sem ga položil nazaj.

No in glih tukaj se bo Furs zapičil vate. Po zdravi kmečki logiki je tako kot ti praviš, po Fursovo je pa cela štala.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Če gre denar od enega človeka do drugega, je to že "sumljivo". Po svoje razumljivo zakaj.

Če pa jaz dvignem 10 jurčkov in čez en dan/teden/mesec položim enako vsoto, je to pač isti denar. Naj oni dokažejo, da sem porabil ta denar in ga nekje na neznanem kraju, na neznan način spet zaslužil. Bulšit. Jaz imam dokazilo, da sem včeraj dvignil to vsoto in ker do neke gotovinske transakcije ni prišlo, sem ga položil nazaj.
No dej naredi to, pa se prijavi in potem povej, kako je šlo...
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Konec decembra iz delniških vse premaknil v denarni sklad.
Konec februarja, ko si bili trgi že enih 15% v minusu, skočil nazaj v delniške upajoč na hitrih +3-5% odboja, pa sem jo na srečo še pravočasno pobrisal nazaj na varno v keš s samo 2% minusa.:zardelalter:
Zdaj pa samo še gledam.:oops1:
Ko bo DAX pod 8.000 bom postopoma začel dokupovat sklade z Evropskimi/Nemškimi delnicami.
Skladi z USA delnicami pa bodo za kupit, ko bo S&P 500 pod 2.000.
Še vedno pa je seveda konec tega leta lahko tudi minus.
Verjamem pa, ob nakupih na takih nivojih, v soliden donos čez kakšna 3 leta.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
No, moja napoved pa je taka...
Sp500 je lahko blizu dna ali pa se pade nekje 5 do 10%...bo pa še razmetovalo ko norisnica!
Pol naenkrat pa bo neka mini dobra novica in bomo cez 3 do 6 mesecev vsaj na pol poti nazaj gor... Mogoce konec leta skoraj tam kjer smo bili januarja..
Ob tem bo zlato hitro pod 1300.
Saj.. Ne bo slo zlahka in na hitro.. Samo obresti so na nuli in denarja bo spet preveč...

Jaz sem zlato prejsnji teden vse prodal kaj ga je bilo pri bajti.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.963
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
po moje pa gre dol še malo več, najmanj 15% morda celo 20%.
in konec leta bomo morda malo više kot danes - na 2500 morda 2600.
Denar ne gre na trge, drži se ga v sefih.
Zato bo zlato še šlo navzgor.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Shraniš papirček, ki ga dobiš ob dvigu denarja in jim ga pokažeš ob pologu? Sam vprašam...upam, da ne boš pregorel ob razmišljanju.

Če ne boš polagal 5 jurjev več kot si jih dvignil, te nima bit česa strah. FURS pa naj kar vpraša, ti jim pa potem mirno odgovoriš in predložiš tisti listek. o_Oo_Oo_O

Malo si brihten a? Načitan tudi? Teorija je res krasna stvar, s tistim papirčkom pa si lahko na FURS-u samo rit obrišeš.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Kako pa je npr z dobitki v kazinoju potem? Saj verjetno so izplačljivi v gotovini a niso? Pa recimo da govorimo o izplačilu 10k.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa se en primer...vsak mesec vzames iz racuna 1000€ in ga das v kuverto, ker sparas za polog za stanovanje. Cez 3 leta imas 36.000€. Prides na banko in vzames kredit, za lastno udelezbo pa das teh 36k€. Bi imel kake probleme, ker vidim, da niti prdnit vec ne smes?
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Eh... rečeš, da si prejšnjo soboto igral harmoniko na ciganski poroki, pa da so ti svatje na čelo nalimali nekaj drobiža ... :fredi: :fredi: :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Kako pa je npr z dobitki v kazinoju potem? Saj verjetno so izplačljivi v gotovini a niso? Pa recimo da govorimo o izplačilu 10k.
Nima kazino nobene veze z zgoraj navedeno situacijo. Tam si zadel, dobil izplačano, si položil na TRR. Jasno. Ko pa ti narediš dvig tega denarja ter ga zopet nazaj položiš pa že obstaja dvom. Če ima kdo minimalen interes si ga najebal. Poznam primer ko je nekdo dvignil 50k€+ ter šel s kešem v tujino po nek čoln. Ker ni bilo nekaj ok ga ni vzel, v roku nekaj tednov je položil nazaj in imel hud problem. Vem da je zadeva bila celo na sodišču ker so mu odmerili davek. Uspel pa mislim da ni, ker proti FURS-u nihce ali malo kdo uspe, taksna je praksa pri nas. Tako da pametno s taksnimi zadevami...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja in so mu pol vzeli 70% al kaj? :oops1: :oops1: :oops1: :oops1: :oops1:

Tega pa ti ne znam povedat ker je od tega že nekaj časa in nevem ali so ga 70% butnili ali so ga po blažji dohodninski lestvici. Koliko imam v spominu je bila nižja tarifa, okoli 40%. Sicer bi lahko ampak ne bom spraševal stvari ki bolijo :valjamse: