Covid-19 Globalna recesija 2020

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
kakršen kmet, tak trgovec in tak potrošnik.
Kmet kupuje najcenejšo krmo iz Brazilije. Trgovec kupuje najcenejše sadje in izelenjavo iz Italije in Španije. Kupec kupuje najcenejše izdelke.

Smo se pa posamezniki že organizirali v skupinske nakupe, kjer se kupuje od slovenskih proizvajalcev, ki prideluje hrano naravi na bolj prijazen način. (Zeleni zabojček, nakupujmo skupaj, center stonoga ... lokalne eko tržnice)
Zase lahko rečem, da za prehrano koristim že 80% lokalne hrane.

Kmetje kupujemo od mešalnic in ker je Brazilska soja cenejša se pač večinoma kupi tisto. Je pa seveda GSO. Saj menda ja ne misliš, da se nas 10 zbere in naročimo eno ladjo soje v Koper kar sami? Smo pač ravno tako ujeti v cenovne škarje kot vsi ostali.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Tudi kdor je že bil na kakšno tržnici v tujini ... mene odvrne, da bi karkoli kupil, ker so tudi v tujini prodajalci v 90% cigani, šiptari, ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Dajem sem! Čeprav bi lahko tudi v temo o Covid-19 ali pa v javni sektor je zanič itd...

 
  • Všeč mi je
Reactions: doctorz

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Dajem sem! Čeprav bi lahko tudi v temo o Covid-19 ali pa v javni sektor je zanič itd...

Marsikaj, kar je napisal je res, samo tudi on ni ravno perla. Koncept je ukradel, burgerji so dobri sam če je taprav za žarom, kritike ne sprejema, tko da ni komplet javni sektor kriv za njegove probleme, prav tako kot ne dotična gradbena inšpektorica, ki samo opravlja svoje delo. Zakonov ni ona pisala....mimogrede, imam podobne težave zarad vijakov, ki jih opisuje in stalno navezo z inšpektorji.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Zdaj, do neke mere razumem da je jezen. Ne razumem zakaj je bil tiho, ko je šlo dobro? Verjetno je imel enake težave še pred korono? Zdaj, ali je bila rast organska ali pa spodbujena s strani kreditov in drugega rizičnega kapitala je pa druga pesem. Še vedno lahko zaposli CEO-ta, sebe pa kot svetovalca (ne poznam altualnega statusa). Imel bo več časa, vendar bo moral zaposliti nekoga, ki bo "dihal" s podjetjem. Zna biti, da bo potem imel več časa.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Mene pa to spominja na čase, ko se je delavec v livarni pridušal, da režija na njegov račun živi. Kakorkoli se obrne, je pripravljalec hamburgerjev - njegova konkurenca so burekarji, pizzerije, kebabarji, Mci in BKji. Dodana vrednost je relativno nizka, zato si ne more (noče?) privoščiti dovolj zaposlenih, da bi opravljali vso to delo v normalnem tempu in zato goni (ali se vsaj vidi, da goni) sebe in druge do izgorelisti. Sebe za denar (tisti dobiček, ki ga noče deliti), druge za fiksno ceno. In je potem živčen, ker vsi ne delajo tako.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Sam mal, sam mal... ...kaj pa naj bi delal, ko je šlo dobro?
Se okrog po vseh medijih hvalil kako dobro mu gre?
V Sloveniji deželi največjih foušljivcev bi bil to poslovni samomor! :zavijazocmi:
Pri nas imamo radi reveže, če pa že komu privoščimo poslovni uspeh, mora denar (za)služiti v tujini, ne pa z "odiranjem lastnega naroda":nigladek:.
.
Ko ti gre dobro delaš maksimalno, širiš posel, zaposluješ, odpiraš nove lokale itd... ...in pač pač "nekako požreš" drkanje v glavo s strani raznih inšpekcij...
.
Ja, lahko bi zaposlil tudi CEO-ta, ki bi ga stal bruto-bruto stal, koliko?, 100 k€/leto... ...ampak firma je njegov otrok, tip za v penzijo še ni in uživa v svojem delu... ...želi samo nekaj "spoštovanja", "razumevanja" s strani javnega sektorja.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
da vemo o čem govorimo
alrs.png


ne poznam ga od prej da bi kakšno firmo imel ampak tole so zavidanja vredni rezultati pa ni toliko važno branža (tudi ostali kazalniki so dobri btw).

Mr_Wolf po mojem bi pri nas že pod 50k€ letno dobil "elito".
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Se malo pa bo za pred bajonet
Neee, neee... ...saj dela dobre burgerje, bi bilo škoda.
Najprej se mu zakonsko postavi enotno ceno burgerjev na 1,274 € tako, da par let tolče izgubo in mu firma pozauga kar še ima zasebnega premoženja.
Potem se mu pa firmo podržavi, njemu in njegovim zaposlenim pa določi delovno obveznost peke burgerjev s plačo 1.002,47 € bruto - minus sindikalna članarina, da bo lahko šel na morje v sindikalne domove, ko že nima več avtodoma. Mi mislimo na delavce :nigladek: :zavijazocmi: .
 
  • Haha
Reactions: tomi

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Sam mal, sam mal... ...kaj pa naj bi delal, ko je šlo dobro?
Se okrog po vseh medijih hvalil kako dobro mu gre?
V Sloveniji deželi največjih foušljivcev bi bil to poslovni samomor! :zavijazocmi:
Pri nas imamo radi reveže, če pa že komu privoščimo poslovni uspeh, mora denar (za)služiti v tujini, ne pa z "odiranjem lastnega naroda":nigladek:.
.
Ko ti gre dobro delaš maksimalno, širiš posel, zaposluješ, odpiraš nove lokale itd... ...in pač pač "nekako požreš" drkanje v glavo s strani raznih inšpekcij...
.
Ja, lahko bi zaposlil tudi CEO-ta, ki bi ga stal bruto-bruto stal, koliko?, 100 k€/leto... ...ampak firma je njegov otrok, tip za v penzijo še ni in uživa v svojem delu... ...želi samo nekaj "spoštovanja", "razumevanja" s strani javnega sektorja.

Opozarjaš na težave celoten čas? Sej ga ne grajam, ker je uspešen in mu gre dobro. Sem tudi jaz njegova stranka in so mi burgerji dobri. Čudno je da opozarjaš na težave samo takrat, ko ti gre slabo oz tebi ne paše. Res je, ko ti gre dobro, investiraš, razvijaš produkte in poslovne modele. Je pa pomembno, da se oblikuje tudi rezerve na kar se pogosto pozablja pri naših podjetnikih. Edina stalnica današnjega časa so spremembe.

Menim, da je trenutni odraz njegove "muke" dolgoročno "požiranje sranja", ki vodi v neugodno sitaucijo. To da se goni in peha za delom je pa njegova lastna odločitev. Samo on lahko ovrednoti pomembnost časa z otroci pa zakaj niso z ženo uspeli izkorisititi avto doma, vsaj tako navaja. Verjetno to dela zase, jaz brez problema zdržim brez njegovih burgerjev. Lahko imaš 3 poslovalnice pa si zadovoljen in ti je dovolj. Lahko pa tudi ne. Nekako si je sam izbral tovrstno poslovno pot. Po spominu se je ločil od hood burgerja. Vsaka pot ima svoje izzive in dobrobiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Clueless in Mr_Wolf

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Opozarjaš na težave celoten čas? Sej ga ne grajam, ker je uspešen in mu gre dobro. Sem tudi jaz njegova stranka in so mi burgerji dobri. Čudno je da opozarjaš na težave samo takrat, ko ti gre slabo oz tebi ne paše. Res je, ko ti gre dobro, investiraš, razvijaš produkte in poslovne modele. Je pa pomembno, da se oblikuje tudi rezerve na kar se pogosto pozablja pri naših podjetnikih. Edina stalnica današnjega časa so spremembe.

Menim, da je trenutni odraz njegove "muke" dolgoročno "požiranje sranja", ki vodi v neugodno sitaucijo. To da se goni in peha za delom je pa njegova lastna odločitev. Samo on lahko ovrednoti pomembnost časa z otroci pa zakaj niso z ženo uspeli izkorisititi avto doma, vsaj tako navaja. Verjetno to dela zase, jaz brez problema zdržim brez njegovih burgerjev. Lahko imaš 3 poslovalnice pa si zadovoljen in ti je dovolj. Lahko pa tudi ne. Nekako si je sam izbral tovrstno poslovno pot. Po spominu se je ločil od hood burgerja. Vsaka pot ima svoje izzive in dobrobiti.
Agree :zmaga: .
.
V tem primeru žal spet pride na površje slovenska povprečnost/nevoščljivost/negativna selekcija... ...kakor kdo ni zadovoljen s (finančno?) povprečnostjo hoče nekaj več - četudi na račun časa z družino - postane tarča inšpekcij in "pravičniške" javnosti, ki uspešnejših (od njih) posameznikov patološko ne prenaša :zavijazocmi: .
Da se mentaliteta naroda spremeni na tem področju je pa potrebno veliko časa.
Mi smo 30 let že vrgli stran, oz. ne porabili smo jih za pot v nasprotno smer...:zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Debil da te srat pritisne. Kdor je v javnem sektorju, bolje da se izogiba njegovih specialitet, ker sovraštvo kot ga kaže do njih lahko hitro vodi v obsesijo in ni vrag, da v meso ne začne kaj gnilega mleti.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Med drugim že ima zgodovino histeričnih izpadov za brezveze, konkretno prav z javnim sektorjem:
S tamalim ni bilo nič hujšega na koncu, je pa fotr očitno ena razvajena milenijska rit, ki rad svoje frustracije deli na socialnih omrežjih.

Hmmm... ...ne vem no :sprasujemse: .
Jaz zgornjega vseeno nebi opisal za "histerični izpad", sploh je pohvalil medicinsko osebje.
Kakšni pa znajo biti "varnostniki" pa verjetno tudi vemo...
.
Edit:
Da ne bo pomote: tipa ne poznam, niti nikoli še nisem jedel njegovih (ali kakšnih drugih "hipstersko fancy" burgerjev) in jih tudi v bodoče ne nameravam.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Sem sočustvoval z njim takrat, dokler nisem izvedel, da z otrokom ni blo nič hujšega in bi komot parkiral spodaj. Dec se je obnašal nenormalno. Je pa res, da policaj ni imel kaj iskat v ordinaciji zdravnika.

Drugač pa, kot sem rekel, tip ni nobena perla.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Jaz zgornjega vseeno nebi opisal za "histerični izpad", sploh je pohvalil medicinsko osebje.
Kakšni pa znajo biti "varnostniki" pa verjetno tudi vemo...

Kot je napisal kalbo - z otrokom ni bilo nič hujšega, samo naš sonček je naredil celo dramo iz tega. Varnostniki znajo biti posebni, je res, urgenca mogoče ni urejena idealno - tudi res. Ampak pravila so jasna - imaš zraven cel kup parkirišč in če nisi reševalno vozilo, tam avta pač ne boš pustil. Pika. Zna pa upoštevanje pravil biti problem za sončkaste fotre, ker so njihovi Larsi in Sveni seveda bistveno bolj pomembni od vseh ostalih otrok.

Sicer smo o tem že pisali takrat na Alterju. Človek je zganjal kraval po urgenci, parkiral avto na nedovoljenem mestu kljub opozorilu varnostnika, dobil zasluženo kazen potem pa jokal po Facebooku. Ko ga jebe, tele razvajeno.

P.s. Sem kar parkrat jedel njihove burgerje in so mi precej okusni, pa verjetno bom še kdaj zavil k njim. Lastnik je pa še vedno debil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
Tud ce je on debil, ma v tem primeru pac prav.

to vete in se zavedate vsi. Pac ...