Glasujte za predlog vladi: Uvedba možnosti ene registracije za dva avtomobila

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
prvič sem se zadržal že na 2 ali 3 strani čeprav sem že mel napisan post ampak sedaj pa res vidim da je to ena nategatorska mentaliteta. :obesise:
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Drgač pa ja teoretično in praktično se da avto registrirat za mesec ali dva. Takso lahko plačaš samo za mesec, pri zavarovanju se malce zaplete, ker se ne da, zato moraš plačat za tri mesece najmanj oziroma do naslednjega TP, potem pa avto odjavljat in terjat denar razliko nazaj. Z tablcam je tud malce težavekje pa kako deponirat. Pa stroške in zgubljen čas tega početja tudi ni za zanemariti. Pa še so določene cake okol tega zavarovanja, v primeru škode...
Tko da ja da se, kolk ma pa smisu to početje je pa druga zgodba.
V življenju mi je še kaj drugega pomembnejšega od kompliciranja lastnega življenja in ukvarjanja in kreganja z cepci.


To ni res. Imaš kratkotrajne police, če želiš ti še kakšno slikam... Jaz kakšno kanto registriram samo za en mesec, da mi ni treba davka na odjavljena vozila plačat. Če me spomin ne vara sem dal za en mesec okroglih 60eur., dodaš še tistih 50e za en mesec cestnine, tablice so itak moje, prijava je 10e. pa si na istem kakor če plačaš davek na odjavljeno vozilo z neslovenceljsko kubaturo. Izgubljen čas? No ja tiste pol ure ali pa eno uro katero ti vzame, da to urediš res ni za zanemariti.. ni pa to en stran vržen dan.

Jaz že nekaj let prakticiram ta sistem pa mi funkcionira.. Tudi z škodo nisem imel težav, ko sem enkrat razbil sprednjo šipo.. je vse štimalo. Edino kar zavarovalni agent zahteva od mene so slike z dnevom sklenitve zavarovanja.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.125
1.221
113
To ni res. Imaš kratkotrajne police, če želiš ti še kakšno slikam... Jaz kakšno kanto registriram samo za en mesec, da mi ni treba davka na odjavljena vozila plačat. Če me spomin ne vara sem dal za en mesec okroglih 60eur., dodaš še tistih 50e za en mesec cestnine, tablice so itak moje, prijava je 10e. pa si na istem kakor če plačaš davek na odjavljeno vozilo z neslovenceljsko kubaturo. Izgubljen čas? No ja tiste pol ure ali pa eno uro katero ti vzame, da to urediš res ni za zanemariti.. ni pa to en stran vržen dan.

Jaz že nekaj let prakticiram ta sistem pa mi funkcionira.. Tudi z škodo nisem imel težav, ko sem enkrat razbil sprednjo šipo.. je vse štimalo. Edino kar zavarovalni agent zahteva od mene so slike z dnevom sklenitve zavarovanja.
Možno ne trdim, tko mi je povedal zavarovalni agent, ki ga poznam, kateri je prej delal na registracijah vozil.
Ne vem in ne vidim pa razloga zakaj bi sploh počel in registriral avto za par dni.
Drugač pa 50€ cestnine 60€ zavarovanja na mesec x 12 mesecev, kake kante pa ti to registriraš?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.014
826
113
Majstr, zakaj pametujes, ce sam ves, da NE ves? Orenk spila v glavi? Pa agent je reku my ass. Sam da lapas pa si zdrav:aplauz:Bemti take znalce, res.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.125
1.221
113
Kaj se ti usajaš, te je kdo kaj vprašal, a so ti kaki tableti popustili? Aja ne niso pr tabletih bi bil vsaj včasih normalen.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
mah pu
:) Seveda bo, hitro bosta 2 avta simultano na cesti pa hvaljenje tukaj kako je to super in oh in sploh. Balkan ni samo regija, predvsem je state off mind habitantov (ko ih ne zna, skupo bi ih platio) :p Naj sprejmejo in stavim na zgoraj napisano. Sicer se bo zdaj usulo po meni, ampak np, kar :)

Jabe: exactly. Pri vsaki izgubljeni tablici bi se morale izdati nove, stare pa v refuzo.

Po sebi sklepaš kajne? Se vidi komu gredo takoj ideje za goljufije po glavi :valjamse:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
A ti jaz povem, katere fore se nadejajo? Naročiš 3 tablice, potem eno "izgubiš" in dobiš novo. In imaš 4. Kaj sledi, je jasno. Do zdaj si to lahko dokaj nekaznovano najbrž izigraval, če si imel dva na pogled identična avtomobila.
a je to letelo na etnične manjšine? Tisti že z daj imajo tako registrirano :evil: tako da ne blefiraj kako bo kdo izigraval ssitem..tisti ki ga bi, ga ze zdaj. pika. Normalen človek pa se tega nebo šel, ni potrebe. Zakaj bi imel na hofu dva ista opla? Kolk moraš bit zvrtan v glavi...:evil:
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Možno ne trdim, tko mi je povedal zavarovalni agent, ki ga poznam, kateri je prej delal na registracijah vozil.
Ne vem in ne vidim pa razloga zakaj bi sploh počel in registriral avto za par dni.
Drugač pa 50€ cestnine 60€ zavarovanja na mesec x 12 mesecev, kake kante pa ti to registriraš?

Npr sezonska vozila z 4.0, 5.0 in podobnimi motorji.. Zakaj bi to delal? Ker za isti denar vozilo en mesec registriram in se mal vozim kakor pa da bi samo davek plačal.

Lahko kaj več napišeš o tem? Če registriraš za do enega meseca ne zapadeš pod odjavljena vozila? Velja torej isto tudi za preizkusne tablice?

Davek na odjavljena vozila začneš plačevat po enem letu od zadnje odjave, nima veze za koliko časa je bilo vozilo registrirano. Za preizkusne tablice to ne velja, ker pri preizkusnih tablicah ne prijavljaš in ne odjavljaš vozila.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
a je to letelo na etnične manjšine? Tisti že z daj imajo tako registrirano :evil: tako da ne blefiraj kako bo kdo izigraval ssitem..tisti ki ga bi, ga ze zdaj. pika. Normalen človek pa se tega nebo šel, ni potrebe. Zakaj bi imel na hofu dva ista opla? Kolk moraš bit zvrtan v glavi...:evil:

A ti dam eno bližje dometa Janeza, ki itak misli, da se znajde in se ostali samo pustijo lupat. Koliko takih, ki imajo kasko zavarovano se zaleti v skarpo in koliko je takih, ki jim "skarpa" na parkplacu največjega nakupovalnega središča v mestu (kaki btc v LJ, qlandia v KR, v MB imate euro park ali kaj je) prileti v avto. Kako točno, ne ve, ker ga ni bilo zraven. Skarpa je pa tudi spizdila, ko magla. Pol se pa plačuje za kola 2x taka zavarovanja kot se za bajto 10x vrednosti.

Problem je, da ko pride do takih "iznajdljivosti", da Janezu nese manj, kot povprečnemu etničnemu. Še tukaj ni bog ve kaj. In ker mu na misel ne pride, je pošten. Kar mu pa na misel pride, pa izigrava. Pa veka, ko otročaj, ker se mu to se ne olajša.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Janez je povprečen Slovenec, ker je pač Balkanec. Pri takih stvareh se zgodi dvoje, nehebe najbolj tisti, ki je nepovprecen na tak način, prvi mu ponavadi reče da je glup. In pa drugo, noben Janez ni bolj pameten kot država in bogami zavarovalnice. Nategnjen bo sam, ko se bo "boril za spremembe tipa tele teme" in odprl vrata za spremembe, na ketere ni pomislil...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
a je to letelo na etnične manjšine? Tisti že z daj imajo tako registrirano :evil: tako da ne blefiraj kako bo kdo izigraval ssitem..tisti ki ga bi, ga ze zdaj. pika. Normalen človek pa se tega nebo šel, ni potrebe. Zakaj bi imel na hofu dva ista opla? Kolk moraš bit zvrtan v glavi...:evil:
Tudi v tujini izigravajo tako sistem. Če boš ga vprašal, zakaj se igra s tem, ti bo odgovoril, da zato ker se mu kao ne da zafrkavati z dol jemanjem in namestitvijo tablic vsakokrat ... mislim, da so ravno v Švici zato uvedli nalepke, ki jo nalepiš na tablico kot potrdilo, da je registracija veljavna. Nalepk pa ne moreš večih dobiti ... to pa je potem spet dodatna birokratizacija ...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
No saj nalepke smo pri nas že imeli........se prav to že znamo......birokrati so pa tud že izšolani.....
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.014
826
113
mah pu


Po sebi sklepaš kajne? Se vidi komu gredo takoj ideje za goljufije po glavi :valjamse:

Jabkino idejo sm povzel, ce te glih zanima oz. bl svoh spremlas. Drgac pa ne mi ocitat nekaj proti cemur sem. Jaz sem proti temu, ze parkrat jasno in glasno napisal. Ce povzamem tvoje pisanje: se vidi koga moti, le zakaj :)

Willyi in podobni pa: :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Tudi v tujini izigravajo tako sistem. Če boš ga vprašal, zakaj se igra s tem, ti bo odgovoril, da zato ker se mu kao ne da zafrkavati z dol jemanjem in namestitvijo tablic vsakokrat ... mislim, da so ravno v Švici zato uvedli nalepke, ki jo nalepiš na tablico kot potrdilo, da je registracija veljavna. Nalepk pa ne moreš večih dobiti ... to pa je potem spet dodatna birokratizacija ...
To je to. V Nemčiji so tudi na preizkusnih nalepke, ki potrjujejo veljavnost.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Top šit, v cajtengih smo!!! :-D

In seveda je obrazložitev popoln BS. Država gre iz ljubega miru spreminjati imena ustanov kot je DURS v FURS - kar je državo do zdaj stalo vsaj več stotisoč evrov, gospodarstvo pa vsaj milijon, tukaj pa dajo odgovor, da si takšne spremembe ne morejo privoščiti zaradi stroškov, ki bi s tem nastali :valjamse::bonk: