Glasujte za predlog vladi: Uvedba možnosti ene registracije za dva avtomobila

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Zakaj luksuz, za tiste v Afriki je luksuz že vodovod kar je zate samoumevno.
Mogoče bi pa si v tem primeru omislil en električni avto za mestno drkarijo, ne pa da se 2.0 dizlom al pa jačim po ulicah fijakam.
Mimogrede, tudi v Sloveniji še vsi nimajo vodovoda, ker občana stane 1200eur priklop in 300m mora skopati na lastne stroške. Za takega je tvoj predlog navadno pederišenje, ne zgolj luksuz.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
Prvič to, drugič pa da se bo vedno našla varianta kako je tak luksus bolj dostopen tistim, ki imajo in manj tistim ki že zdaj nimajo. Odnosno vsi veliki zagovorniki, ki mislijo da bo registracija rešila njihove probleme (kao če tega ne bi bilo, bi lahko imel pa se ne vem koliko avtov) bodo subvencionirali tiste, ki jim že danes to ni problem. Država NE BO iz tega vidika pobrala manj denarja. Bo pa strošek porazdelila tako ba bodo razni wilburxxxi inu sixpowerji prevzeli večje breme, da bo ljudem tipa Najbolji lažje, če bodo želeli se ta luksus iti.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
V tej ubogi Sloveniji je očitno luksuz vse kar je več od plesnivega kruha in postane vode :valjamse: Zakaj se pa EV subvencionira? Kaj to pa ni luksuz?
Pri EV se vsaj obljulja zmanjšanje onesnaževanja. Tukaj pa utemeljujete, da bo država po drugi strani pobrala od takega več davkov, ker se bo lahko več vozil s požrešnimi avti in bo porabil več bencina, za državo pa več trošarin. :bonk:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.867
5.466
113
Kakšno večje breme bom(o) prevzeli?

Recimo...

Za 3.0TD avto da plačam....izmišljujem si....1500e za komplet da ga postavim na cesto...

Za 1.4 D4-D recimo 750e da je vozen celo leto...

Se pravi za 2 avta skupaj 2250e na letni ravni....

Če mi država ustreže in upošteva moj predlog z registracijo... In reče ok plačaj 2000e pa lahko voziš oba avta....samo ne istočasno....je to win-win...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.142
1.183
113
Mimogrede, tudi v Sloveniji še vsi nimajo vodovoda, ker občana stane 1200eur priklop in 300m mora skopati na lastne stroške. Za takega je tvoj predlog navadno pederišenje, ne zgolj luksuz.
Za takega je že registracija mopeda luksuz in pederisanje. Potem moramo it vsi nazaj na peš in na vole in vozove?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.867
5.466
113
Pri EV se vsaj obljulja zmanjšanje onesnaževanja. Tukaj pa utemeljujete, da bo država po drugi strani pobrala od takega več davkov, ker se bo lahko več vozil s požrešnimi avti in bo porabil več bencina, za državo pa več trošarin. :bonk:
Požrešni avto pač ne boš vozil vsak dan ker nisi Najbolji da bi se lahko kurčil ane...

Se pravi bo tak požrešen avto samo za "nedeljske" izlete..... In pod črto niti ne bo več onasnezevanja.... Pa tud "dražje" boš plačeval kot pa če država nima posluha in ti zakomplicira "nedeljski avto"
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.922
2.386
113
Lublana
Obišči stran
Pri EV se vsaj obljulja zmanjšanje onesnaževanja. Tukaj pa utemeljujete, da bo država po drugi strani pobrala od takega več davkov, ker se bo lahko več vozil s požrešnimi avti in bo porabil več bencina, za državo pa več trošarin. :bonk:

Ah te pravljice o ne onesnaževanju pustimo pri miru...
Sicer pa lahko kupiš dva električna vozila na eno tablico pa še subvencijo izkoristiš. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.142
1.183
113
Kakšno večje breme bom(o) prevzeli?

Recimo...

Za 3.0TD avto da plačam....izmišljujem si....1500e za komplet da ga postavim na cesto...

Za 1.4 D4-D recimo 750e da je vozen celo leto...

Se pravi za 2 avta skupaj 2250e na letni ravni....

Če mi država ustreže in upošteva moj predlog z registracijo... In reče ok plačaj 2000e pa lahko voziš oba avta....samo ne istočasno....je to win-win...
Zakaj? V današnji situaciji sam ne bi imel dva taka avtomobila, izbral bi si neko vmesno varianto za vse primere. Se pravi bi registriral 1 avto nekje 1000€.
Kdo bi izgubil?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.867
5.466
113
Zakaj? V današnji situaciji sam ne bi imel dva taka avtomobila, izbral bi si neko vmesno varianto za vse primere. Se pravi bi registriral 1 avto nekje 1000€.
Kdo bi izgubil?
Ti....ker če jaz združim oba avta v enega...

Je to še zmeram Subaru 4x4 z 2.5 boxerjem ki pokuri ravno tako 11-12l :)

Mel bi pa mestni jajček.....EV bo v prihodnosti za to čist zadost....pa neki z 4x4 za po gmajni kjer sem vsak weekend...
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.922
2.386
113
Lublana
Obišči stran
Odnosno vsi veliki zagovorniki, ki mislijo da bo registracija rešila njihove probleme (kao če tega ne bi bilo, bi lahko imel pa se ne vem koliko avtov) bodo subvencionirali tiste, ki jim že danes to ni problem. Država NE BO iz tega vidika pobrala manj denarja. Bo pa strošek porazdelila tako ba bodo razni wilburxxxi inu sixpowerji prevzeli večje breme, da bo ljudem tipa Najbolji lažje, če bodo želeli se ta luksus iti.
Ne prbijaj. Nikjer nisem omenil, da bi v primeru prenosljive tablice kupil še kakšen avto. Prav tako nimam namena trenutne tri vse registrirane avtomobile imeti na eno tablico. Zame bi tudi v primeru uvedbe tega zakona z eno tablico še naprej ostalo tako, kot do zdaj, trije avtomobili, tri tablice. Kar sem sicer že vsaj trikrat napisal, ampak nepismeni tega pač ne dojamete. Pa kar vsi trije avtomobili so moji, noben od žene ali hčerke, stare mame... wow, kaj pa zdaj o_O!?! To vi in "Najbolji" (kako primeren nick) mislite, da mi mislimo kako bomo potem poceni oziroma kar zastonj imeli cel kupo avtomobilov na eno tablico :bonk:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
Kakšno večje breme bom(o) prevzeli?

Recimo...

Za 3.0TD avto da plačam....izmišljujem si....1500e za komplet da ga postavim na cesto...

Za 1.4 D4-D recimo 750e da je vozen celo leto...

Se pravi za 2 avta skupaj 2250e na letni ravni....

Če mi država ustreže in upošteva moj predlog z registracijo... In reče ok plačaj 2000e pa lahko voziš oba avta....samo ne istočasno....je to win-win...

Tako je. Zate. Ampak, kdor ima pa samo onega prvega pa ne bo plačal 1500, ampak več, ker nekje bo treba vzeti 250€, da se pokrije manjko, ki je nastal pri tebi. Seveda to ne bo 250€, ker bo več kot eden pokrival manjko tistih z 2 avtomobili. Recimo da 10 ljudi (da je lažje računati) pokriva to razliko. Vsak bi moral plačati 25€. Ampak da bo lepa cifra pa da bo za ziher, bomo zaokrožili na 30€. Udri po raji, da je peščici lažje. Plačati jih bo pa moral, ker avto rabi. Zato da se bo na cestah, kjer hočemo manj prometa durajsal nekdo z nečim za užitek, drugače bi bil pa doma, ker primarni avto ni namenjen uživanju v vožnji.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.142
1.183
113
Ti....ker če jaz združim oba avta v enega...

Je to še zmeram Subaru 4x4 z 2.5 boxerjem ki pokuri ravno tako 11-12l :)

Mel bi pa mestni jajček.....EV bo v prihodnosti za to čist zadost....pa neki z 4x4 za po gmajni kjer sem vsak weekend...
Ok, imaš pač specifične zahteve. Večina tega nima in išče pri nakupu kompromis med vsakdanjo rabo in vikend rabo vozila.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.142
1.183
113
Tako je. Zate. Ampak, kdor ima pa samo onega prvega pa ne bo plačal 1500, ampak več, ker nekje bo treba vzeti 250€, da se pokrije manjko, ki je nastal pri tebi. Seveda to ne bo 250€, ker bo več kot eden pokrival manjko tistih z 2 avtomobili. Recimo da 10 ljudi (da je lažje računati) pokriva to razliko. Vsak bi moral plačati 25€. Ampak da bo lepa cifra pa da bo za ziher, bomo zaokrožili na 30€. Udri po raji, da je peščici lažje.
Trenutno vozim 2.0 tdi cca 800€ zavarovanj in takse.
V primeru dveh na ene tablice pa bi en manjši avto in en 3.0 tdi, zavarovanj in takse bi bilo v tem primeru nekje 1100€. Kdo bi to razliko pospravil v žep? Med koga bi se delilo?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
Sicer politiko na, stran....ampak kako bi bil lahko "janšist" če si proti? Sorry nisem bil še nikol v Švici (bil 500m od D-Ch meje samo) pa ne vem/razumem te miselne povezave!

Vinjete, ki jih omenjam v onem postu, je uvedel kdo? Aja, si premlad :p Pozab, sej mi je vseen, poleg vsega bom se ta beu al kar boste naumili...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
wilburxxx Registracija je tista, ki ti brani, da. Pa da ne registriras v nemčiji, pa ne vem kaj. Tebi se najbolj ustreza status quo, da je nekdo drug kriv, da ne gre...

Drugace pa tudi ti... Če je danes 1100 za tistile 3.0 nekaj, bo potem več.
 
Nazadnje urejeno: