gibanje cen stanovanj v prihodnosti

B81

22. jul 2007
34.433
8.922
113
Ja moj sodelavec se je jezil ker se v Ljubljani že 4 leta kregajo v ulici da jih optiko napeljejo pa nič, potem pa pride na vas in vidi da ima 300 let stara podtija ki je bila nekoč hlev napeljajo inštalacijo za optiko, mu je čisto pokrov dvignilo :valjamse:
Dobim se optiko za TM (trenutno na starem), bosta dve optiki na vasi, direkt mi bo nerodno...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.006
113
Ja saj meni je tudi nerodno ko stara bajta nima ne vode, elektrike kanalizacije, nič od nič prikljuškov ima pa optiko. Ampak takrat ko se je OŠO gradil je bila zahteva Eu ki je dala denar da se mora do vseh "objektov" naredit. In potem imaš danes take nesmisle.
 

B81

22. jul 2007
34.433
8.922
113
Ajde to lih ni cisto tocno.
300 let stara bajta se je ze podrla in na njej je novogradnja, na vasi, z vsem :D
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Trgovino ima vsaka vas. Krožkov in treningov ima blokarjev neprimerno več, preprosto, ker si nimajo v lajfu kaj za počet. Odvisno spet od športa. Nogometni klub ima recimo vsaka vas.
Jaz sem bil rojen v bloku, zdaj živim v bajti. Bogami ne vrnem se več v beton...

Samo, če si "blokar" potem ni nujno da ždiš med štirimi stenami. No, ne vem kaj točno si ti počel v bloku, ampak imaš v Ljubljani res kakovostne lokacije stanovanj, vključno z razporedom in storitvami. Niso vsi bloki čebelnjaki. Trenutno zaradi posla živim obe možnosti, stanovanju in hiši. Res je, da imaš pri hiši bolj nakomot v smislu atrija, avto je pri bajti v garaži, žar ipd. V hiši se večkrat odločimo za kamin ipd., čeprav tudi to ni neka huda umetnost imeti v stanovanju. Mi je pa včasih odveč pri hiši, ker je vedno nekaj za početi. Sneg, trava, splošno vzdrževanje, ki se ga moraš lotevati sam itd. Pri stanovanju mi paše, da je na dobri lokaciji, velikokrat se odpravim po opravkih peš ali s kolesom, zraven imam PST in Rožnik. Sosedje so OK, stene dobro izolirane, v garaži parkirni mesti, gretje tal, lastna plinska peč. Mi pa paše mesto, ker podeželje me vidi ravno za ene štiri dni na mesec in ga imam dovolj. Nisem še v tisti dobi, kjer bi cenil ptičje petje, zvedave sosede, zelenje povsod okoli mene itd. V mestu vseeno infrastuktura prevzame migracije otrok, ko bodo dovolj stari, na voljo je več šol, prav tako si upram trditi, da je na voljo več izobraževanj, ki so predvsem kakovostnejša.

Vseeno čutim, da je pri tebi morda malo bolečine/zavisti/ljubosumja. Je pa res, da včasih je to težko oceniti preko tipkovnice.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Samo, če si "blokar" potem ni nujno da ždiš med štirimi stenami. No, ne vem kaj točno si ti počel v bloku, ampak imaš v Ljubljani res kakovostne lokacije stanovanj, vključno z razporedom in storitvami. Niso vsi bloki čebelnjaki. Trenutno zaradi posla živim obe možnosti, stanovanju in hiši. Res je, da imaš pri hiši bolj nakomot v smislu atrija, avto je pri bajti v garaži, žar ipd. V hiši se večkrat odločimo za kamin ipd., čeprav tudi to ni neka huda umetnost imeti v stanovanju. Mi je pa včasih odveč pri hiši, ker je vedno nekaj za početi. Sneg, trava, splošno vzdrževanje, ki se ga moraš lotevati sam itd. Pri stanovanju mi paše, da je na dobri lokaciji, velikokrat se odpravim po opravkih peš ali s kolesom, zraven imam PST in Rožnik. Sosedje so OK, stene dobro izolirane, v garaži parkirni mesti, gretje tal, lastna plinska peč. Mi pa paše mesto, ker podeželje me vidi ravno za ene štiri dni na mesec in ga imam dovolj. Nisem še v tisti dobi, kjer bi cenil ptičje petje, zvedave sosede, zelenje povsod okoli mene itd. V mestu vseeno infrastuktura prevzame migracije otrok, ko bodo dovolj stari, na voljo je več šol, prav tako si upram trditi, da je na voljo več izobraževanj, ki so predvsem kakovostnejša.

Vseeno čutim, da je pri tebi morda malo bolečine/zavisti/ljubosumja. Je pa res, da včasih je to težko oceniti preko tipkovnice.

Korektno napisano. Ne oporekam. Nisem pa fouš nekomu ki živi v mestu. Daleč od tega, zakaj bi mu bil. Mogoče komu samo odprem obzorje. Nekateri so si ga že, saj pravim, opažam da so se ljudje iz mest začeli seliti v primestja. To lahko pomeni da, bodo v mestih počasi stanovanja lahko cenejša. Nepremičnine na lepi lokaciji 20 km iz večjih mest pa lahko dražja. Seveda pa za Ljubljano pomeni v rush hour totalni kaos. Zato je na nivoju Slovenije potrebno počasi gledat, da Ljubljana ni vse. Tukaj je še MB, MS, CE, GO, NM itd...
Imaš pa prav, jaz sem že v teh letih ko se tudi obrnem za žvrgolenjem ptic, še rajši galebov. Leta, izguba bližnjih... kaj češ, pride vsak enkrat v to...

Mogoče v razmislek. Včasih si je potrebno službo prilagodit sebi, ne obratno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in map

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ - pocenila se bodo stanovanja in hiše! :cool:



10742005.jpg

PS: tako je ko občinska uprava podjebava lastnike s spremembo namembnosti več let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Valhalla

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Ne me basat... Sredi mesta bodo naredili prašičjo farmo? Mislim čemu? Proda naj parcelo za mali miljonček, pa si kupi "polovico" Dravskega polja. Pacele pod Pekersko gorco so precej vredne.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne me basat... Sredi mesta bodo naredili prašičjo farmo? Mislim čemu? Proda naj parcelo za mali miljonček, pa si kupi "polovico" Dravskega polja. Pacele pod Pekersko gorco so precej vredne.
Včasih se vprašam če si sploh pismen?
Mogoče pa zgolj trolaš.

Sicer pa je naslov res malo zavajajoč - krškopoljce bodo pasli NA KMETIJSKEM ZEMLJIŠČU. In pazi zdaj to - tu je še par let nazaj bilo vse kmetijsko zemljišče in tudi manjše kmetije - kaki sredi mesta.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Včasih se vprašam če si sploh pismen?
Mogoče pa zgolj trolaš.

Sicer pa je naslov res malo zavajajoč - krškopoljce bodo pasli NA KMETIJSKEM ZEMLJIŠČU. In pazi zdaj to - tu je še par let nazaj bilo vse kmetijsko zemljišče in tudi manjše kmetije - kaki sredi mesta.
Sem kar pismen, nič bat. Vem da je kmetisjko zemljišče. Tako kot je bilo pod vsemi bloki, in pod Qlandijo, Lidlom... Vse to je bilo kmetisjko zemljišče. Ampak pišuka, danes ni več, razen na tej parceli ko bodo pujčeke redili.
A misliš, da je tak problem tam prekategorizirat parcelo?
 

Ma5ek

Pripravnik
2. jan 2008
36
5
8
Kolikor sem seznanjen je lastnica že leta 2005 dala vlogo za spremembo namembnosti. Zakaj ni dobila, medtem ko so ostali dobili gradbene parcele ne bi vedel. Zdaj bodo pač sosedi imeli pujčeke za sosede :)
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Sem kar pismen, nič bat. Vem da je kmetisjko zemljišče. Tako kot je bilo pod vsemi bloki, in pod Qlandijo, Lidlom... Vse to je bilo kmetisjko zemljišče. Ampak pišuka, danes ni več, razen na tej parceli ko bodo pujčeke redili.
A misliš, da je tak problem tam prekategorizirat parcelo?
Da ti oljašam zadevo. Model hoče da postanejo zemljišča zazidljiva. Na tak način samo izvaja pritisk.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Samo, če si "blokar" potem ni nujno da ždiš med štirimi stenami. No, ne vem kaj točno si ti počel v bloku, ampak imaš v Ljubljani res kakovostne lokacije stanovanj, vključno z razporedom in storitvami. Niso vsi bloki čebelnjaki. Trenutno zaradi posla živim obe možnosti, stanovanju in hiši. Res je, da imaš pri hiši bolj nakomot v smislu atrija, avto je pri bajti v garaži, žar ipd. V hiši se večkrat odločimo za kamin ipd., čeprav tudi to ni neka huda umetnost imeti v stanovanju. Mi je pa včasih odveč pri hiši, ker je vedno nekaj za početi. Sneg, trava, splošno vzdrževanje, ki se ga moraš lotevati sam itd. Pri stanovanju mi paše, da je na dobri lokaciji, velikokrat se odpravim po opravkih peš ali s kolesom, zraven imam PST in Rožnik. Sosedje so OK, stene dobro izolirane, v garaži parkirni mesti, gretje tal, lastna plinska peč. Mi pa paše mesto, ker podeželje me vidi ravno za ene štiri dni na mesec in ga imam dovolj. Nisem še v tisti dobi, kjer bi cenil ptičje petje, zvedave sosede, zelenje povsod okoli mene itd. V mestu vseeno infrastuktura prevzame migracije otrok, ko bodo dovolj stari, na voljo je več šol, prav tako si upram trditi, da je na voljo več izobraževanj, ki so predvsem kakovostnejša.

Vseeno čutim, da je pri tebi morda malo bolečine/zavisti/ljubosumja. Je pa res, da včasih je to težko oceniti preko tipkovnice.
Sem v podobni situaciji. Bi imel hišo nekje v vasi (sem iz vasi), ampak mi zaenkrat pri mestu odtehtajo drugi plusi. Predvsem ti, da sta otroka že toliko velika, da vse uredita sama peš. Nisem noben taksist, kar bi moral biti, če bi bil na vasi, pa tudi samo par km oddaljeni.
Moram pa rečt, da sem bil sedaj nekajkrat malo dlje časa v Ljubljani in me je že prijelo, da bi se preselili še tja, kjer imajo otroci in tudi ti še več ostalih možnosti.

MrDaco: samo v info zakaj se preseljujejo mladi v vasi. 90% mladih se iz mesta preseli v vas, zato ker si v mestu ne more privoščiti stanovanja/hiše. Se lepo vidi pri nas in tudi drugje, kjer so cene nepremičnin v mestih tako bolne, da enostavno ne sežejo do njih. Lahko razlagajo drugače, ampak žal je to to. In luksuz imeti vse na dosegu rok PEŠ se očitno plača :(. Pa ni nič narobe, da tebi ne diši življenje v mestu. Te razumem, ampak to ne pomeni, da je življenje na vasi boljše. Zate je, za druge pa ne. Meni osebno bi bilo top hiša v manjšem mestu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Ne se kregat zaradi tega, to je čisto individualno. Jaz sem odrasel v mestu in sem ves čas vedel da hočem iz bloka v hišo (izven Lj). In sem to tudi storil. Če bi bil rojen na vasi, bi verjetno zdajle srečen plačeval SPL položnice v enem ljubljanskem bloku in jih hvalil, ker mi ni treba kositi blokovskega dvorišča. Prednosti enega so slabosti drugega in obratno, vsak se pa odloči kaj želi. Recimo jaz imam stanovanje na recimo elitni lokaciji v Lj za Bežigradom, kjer je vse, vključno s centrom, na 10 minut peš, pa mi na misel ne pride da bi se preselil v Lj, s tem da delam v Lj. Od otrok pa je starejši super na vasi, mlajša pa že komaj čaka da bo lahko šla v Lj živet.
Če se držimo teme mogoče zanimivo vprašanje: meni ni jasno zakaj stanovanjski sklad gradi "nadstandardne bloke" za trg po 3-4 jurje na m2. Nadstandard naj pokrije trg. Jaz bi namesto tega gradil 1-1.500€ na m2 standardno stanovanje - ne luksuzno, pa mladim družinam - skratka mehanizem za prepoved nakupov s strani špekulantov.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.006
113
Ne se kregat zaradi tega, to je čisto individualno. Jaz sem odrasel v mestu in sem ves čas vedel da hočem iz bloka v hišo (izven Lj). In sem to tudi storil. Če bi bil rojen na vasi, bi verjetno zdajle srečen plačeval SPL položnice v enem ljubljanskem bloku in jih hvalil, ker mi ni treba kositi blokovskega dvorišča. Prednosti enega so slabosti drugega in obratno, vsak se pa odloči kaj želi. Recimo jaz imam stanovanje na recimo elitni lokaciji v Lj za Bežigradom, kjer je vse, vključno s centrom, na 10 minut peš, pa mi na misel ne pride da bi se preselil v Lj, s tem da delam v Lj. Od otrok pa je starejši super na vasi, mlajša pa že komaj čaka da bo lahko šla v Lj živet.
Če se držimo teme mogoče zanimivo vprašanje: meni ni jasno zakaj stanovanjski sklad gradi "nadstandardne bloke" za trg po 3-4 jurje na m2. Nadstandard naj pokrije trg.
Jaz bi namesto tega gradil 1-1.500€ na m2 standardno stanovanje - ne luksuzno, pa mladim družinam - skratka mehanizem za prepoved nakupov s strani špekulantov.

Vidiš to je nekaj kar se ne bo nikoli zgodilo. Zato pa na koncu stanovanje ki ga rabi kupi 20% mladih ostalo pa pokupijo tisti ki imajo preveč da bi na banko dajali. Na koncu pa še drago oddaja stanovanje tistemu ki je zaradi njega zvisel pri nakupu.
 
  • Žalosti me
Reactions: novaa