GEN-I

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.931
34
48

Nov cenik bo od 1.8 naprej.
Ker so se uranove palice podražile? :evil:

Ampak niso niti toliko fair, da bi obvestilo dali zraven računa. Kljub temu, da nam za "privilegij prejemanja računa" že dolgo zaračunavajo 1.99 EUR plus DDV.

Tistim, ki so pustili "sončno energijo", pa verjetno računajo tudi to kot "ugodnosti in storitve". Ampak taki bi potem morali imeti nespremenjeno ceno (kvečjemu nižjo, ker je več sonca...).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pozabil si povedati, da so tej trije ponudniki tudi največji ponudniki in je največ porabnikov ravno pri njih. Torej se za večino ljudi ne bo nič spremenilo na boljše. Problem je v tem, da se oni tolčejo po prsih in razglašajo kako bomo VSI imeli najmanj 15% prihranka.

Je pa hinavsko to, da ko je prejšnja vlada omejila trošarine, ddv in podobno, so tedanja opozicija (torej sedanja vlada) vsi lajali kako se temi omejitvami ogroža varnost energetike v Sloveniji in podjetij povezanih s tem. Danes so pa te omejitve nenadoma spet OK.
Nehaj manipulirati in povej, da je Janše za nekaj mesecev ukinil omrežnino, kar res ogroža razvoj energetike. O DDV-ju niso rekli ničesar. Trošarina je pa davek, ki gre na račun proračuna in ničesar ne ogroža.
Nekateri bi pa očitno res radi plačevali elektriko po borznih cenah, samo da bi osirali novo vlado.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janez_Krajnski

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ker so se uranove palice podražile? :evil:

Ampak niso niti toliko fair, da bi obvestilo dali zraven računa. Kljub temu, da nam za "privilegij prejemanja računa" že dolgo zaračunavajo 1.99 EUR plus DDV.

Tistim, ki so pustili "sončno energijo", pa verjetno računajo tudi to kot "ugodnosti in storitve". Ampak taki bi potem morali imeti nespremenjeno ceno (kvečjemu nižjo, ker je več sonca...).
Meni ničesar ne zaračunavajo, dajo mi celo eko popust v višini enega evra. Verjetno zato, ker sem že pred leti odkril prednosti elektronske pošte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.385
113
jaz ne morem več pogledati računov na portalu, ne vem zakaj. imam prazno tabelo med starimi računi, odkar sem na petrolu. pa sam poglej, a imaš kaki pribitek ali ne, zato a sestavijo račun... pol dodatno je pa še, koliko stane, če je na papirju.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.385
113
hvala... torej rekel je, da bodo naslednji ukrepi:
- omejevanje cene kWh
- polovična trošarina
- polovični prispevek OVE+SPTE
znižali končno položnico za vsaj 15% pri povprečnem uporabniku. ne vem sicer, kdo je povprečni uporabnik, ampak na neki povprečni položnici bi se meni poznalo tam nekje 4,5%. manjša je poraba, bolj se seveda zadnja alineja pozna. pa pač sem bila pri geni, kjer so cene pod to omejitvijo in iz prve alineje ne bi bilo nikakršnega prihranka. samo trošarina in prispevki.

DDV ni bilo nikjer omenjenega, niti ga sedaj nisem upoštevala, ker ne vem a bo na vse ta mali davek ali samo na nekatere stvari.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.931
34
48
Meni ničesar ne zaračunavajo, dajo mi celo eko popust v višini enega evra. Verjetno zato, ker sem že pred leti odkril prednosti elektronske pošte.
Tudi jaz sem jo odkril že v prejšnjem stoletju, ampak landlord je še ni. :gorjaca:
Ampak nima veze. Še vedno postavka ostane, le da je malo nižja. Še vedno je zaračunavanje ne-storitve.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Z oktobrom se mi izteče akcija. Kdo je sedaj najugodnejši na VT/NT brez toplotne.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Z oktobrom se mi izteče akcija. Kdo je sedaj najugodnejši na VT/NT brez toplotne.
Če sem dobro pogledal, je Gen-i edini, ki še ni objavil novega cenika od 1.9. dalje, pričakujem pa uranilovko kot pri vseh ali pa 0,001€ nižje od max. dovoljene cene.
Generalno so vsi na max. dovoljeni ceni, razlika bi lahko bila pri MT (manjša tarifa in ne NT nizka tarifa) in ET.


A ni Petrol že pred časom ukinil popuste za pike na Magni?