GEN-I

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Novica, ki sem jo brala glede tega, ne vem vec kje, je omenila, da je geni edini pod mejo. Nisem sla preverjati, če je edini, ampak nic o tem da bo kar za vse ceneje.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Gen-I je sporočil, da ne bo dražil do konca leta. Bo pa dvignil cene s 1.8, ki pa bodo še kar nizje od max določenih.
Max cena je pa verjetno brez ddv. Za 9,5% DDV pa piše, da je napovedano tako, da ne vem ali bo veljalo od 1.9 naprej tako kot ostali ukrepi. 50% pa bosta znižana tudi trosarina in prispevki za obnovljive vire.
Nižji DDV je predviden od septembra dalje. Trošarino je pa razpolovil že Janša in to bodo samo podaljšali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Oakey

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Nekak sem skup vrgu cene za zadnji račun pri Gen-I, ki je bil cc 92€.
Če upoštevam vse ukrepe in predvidevam, da bo ddv povsod 9,5% potem bi bil račun za 5% višji, ko se bo spremenil cenik.
Če upoštevam vse ukrepe in gre ddv 9,5% samo na porabo električne energije se bi račun povečal za 10%, ko se bo spremenil cenik.
Brez ukrepov pa bi bil račun po spremembi cenika večji za 18%.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ali ni to v redu? 5% namesto 18%? Če upoštevaš, da se bo zmanjšala cena za male poslovne odjemalce (to se pravi, da se bo zelo pocenila elektrika v skupnih prostorih) in še to, da res niso vsi pri gen-i, so to zelo dobri ukrepi.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Pod maximalnimi cenami so samo trije ponudniki. Vsaj gen-i je sporočil, da ne bo več dražil. Sicer se bo pa znižani DDV poznal vsem.

Pozabil si povedati, da so tej trije ponudniki tudi največji ponudniki in je največ porabnikov ravno pri njih. Torej se za večino ljudi ne bo nič spremenilo na boljše. Problem je v tem, da se oni tolčejo po prsih in razglašajo kako bomo VSI imeli najmanj 15% prihranka.

Je pa hinavsko to, da ko je prejšnja vlada omejila trošarine, ddv in podobno, so tedanja opozicija (torej sedanja vlada) vsi lajali kako se temi omejitvami ogroža varnost energetike v Sloveniji in podjetij povezanih s tem. Danes so pa te omejitve nenadoma spet OK.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in sajkek

Oakey

Majstr
3. feb 2016
830
497
63
Novica, ki sem jo brala glede tega, ne vem vec kje, je omenila, da je geni edini pod mejo. Nisem sla preverjati, če je edini, ampak nic o tem da bo kar za vse ceneje.
Poslušaj izjavo predstavnika vlade, pa boš videl kjer je rekel, da bodo VSA gospodinjsktva prišparala, to pa bo od 15% za tiste, ki smo že pri najcenejših ponudnikih, pa do 60% za tiste, ki so pri najdražjih ponudnikih.

Zelo preprost stavek je to. In tudi svinjska laž.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Sej načeloma je tako kot so rekli. Pri najcenejsem bo cc 15% ceneje v primerjavi, da ne bi bilo nobene spremembe. Bo pa to še vseeno dražje kot sedaj. No to so pozabili povedati. :evil:
Od prejšnje vlade je pa ostal samo še ukrep znižanje trošarine, ki ostane. Je pa tam ranga 1€.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Poslušaj izjavo predstavnika vlade, pa boš videl kjer je rekel, da bodo VSA gospodinjsktva prišparala, to pa bo od 15% za tiste, ki smo že pri najcenejših ponudnikih, pa do 60% za tiste, ki so pri najdražjih ponudnikih.

Zelo preprost stavek je to. In tudi svinjska laž.
Kje pa je... Izjava mislim.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
poslušala bi izjavo. izračunati znam pa jaz sama. tale moja-dolenjska veliko ve o manipuliranju, ja...
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.931
34
48
Heh, zanimivo, to ima vsak malo drugačne cene... Meni (Gen I) piše brez DDV za VT 0,0649, za MT pa 0,03599 (100% jedrska... kao). Pa eni pravijo, da jim je že najavil podražitve, jaz pa tega nisem nikjer opazil.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.631
990
113
Na financah je v članku pisalo naj bi bile to končne cene, torej sklepam z znižanim DDV.

Tudi nekje drugje so delali tabelo s primerjavo s cenami z DDV in je bil samo GENi pod mejo. Razen če tudi novinarji nimajo pojma.

Me pa jezijo taki sklepi vlade kjer ne znajo razložiti najbolj osnovnih zadev in potem ljudje zgubljajo čas z raziskovanjem.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Heh, zanimivo, to ima vsak malo drugačne cene... Meni (Gen I) piše brez DDV za VT 0,0649, za MT pa 0,03599 (100% jedrska... kao). Pa eni pravijo, da jim je že najavil podražitve, jaz pa tega nisem nikjer opazil.

Nov cenik bo od 1.8 naprej.