GEN-I

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Jaz ne sledim najbolje okoli tele elektro podražitve. Obljublajo, da bo drago na muč. Par položnic nizkih, da se ti smeji, sedaj...mi imamo še vedno isto, kot pred časom, teh nizkih položnic. Kaj bodo podražili, kdaj bodo podražili? Tast ima veliko večjo položnico kot prej. Nevem kje ma štrom. Pri nas na geniju ni neke spremembe oz je ni no.
Ne tast ne mi nimamo na strehah elektrane niti se ne ogrevamo na štrom.
Energija plus je spomladi ceno dvignila za 7x! Glede na lansko akcijo oktobra!
Oktobra ko se nam iztece aneks, bo pa poloznica zaradi tega lahko "3x" visja....100>300...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ostali ponudniki nimajo možnosti prodajati elektrike neposredno od proizvajalca, vsi imajo še nekoga vmes.

Nekatera velika podjetja imajo sicer elektriko iz NEK preko Hrvatov (na razpisih so bili cenejši kot Gen-I).
Se pravi hrvatje jo dobijo(kupijo? Po neki proizvodnincebi?)! polovico potem pa nam jo nazaj prodajo ker jo prodajo drazje kot doma? Pametni...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113

To itak... Ta pa je za 30 let... Ampak vcasih se mi zdi, da folk gleda samo po kurilnicah. Tehniki. Fasada res ne pride z veliko gumbi, appi in veselja. Za slednjo se nikdar denarja ne najde, za kurilnico pa:
- nisem bogat da bi poceni kupovali
- za 30 let
- 2 ranga mocneje kot je monter rekel, ki je itak ze rekel 2 ranga preveč. Od viska glava ne boli, da nas ne bo zeblo ko bo -20 (ker enkrat 20 let nazaj je ze bilo za 5min)
Ipd itn

Cez 10 let dobrih se ven mece v imenu špranja, ker je sel energent gor. Ponovi zgornjo zgodbo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Izolacija je x2, ne vem če jo noter spraviš ...mogoče v 30 letih... faking šit, kaj so naredili .... ravno včeraj par plošč stirodurja kupil, me na rit skoraj vrglo. al pa purpena...tudi x2...

plače pa? 10% plus?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Izolacija je x2, ne vem če jo noter spraviš ...mogoče v 30 letih... faking šit, kaj so naredili .... ravno včeraj par plošč stirodurja kupil, me na rit skoraj vrglo. al pa purpena...tudi x2...

plače pa? 10% plus?

Tega izracuna ne znam narediti. Vrzes izolacijo gor in recimo računamo na 30 let. Veš, koliko bo hisa rabila recimo, ker kwh so vedno enaki, ne glede na energent in ceno le tega.

Kaj je pa na drugi strani? Kurilnica. 1 za 30 let, cena energenta po danasnjih cenah. Ali se menja (kot vidis lahko, ce kaj spremljas) na vsakih 10 let. Z bistveno drazjo napravo kot jo rabis, ker kupujes za 30 let. Ceprav po 10 menjas... Bo tvoj daikin za 30 let? Po kaki ceni bo nova? Itd itn
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Sej imaš point.

nimam pojma, včeraj sem mislil za hec kamin zakurit..
Daikina bom drajsal kak dolgo bo šlo, potem pa dalje. Trenutno je TČ daleč najbolj idealna rešitev in cenovno in za uporabo.
Lahk da čez 10 let ne bomo potrebovali primarnega ogrevanja.... zelo možno
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Ja kje? Pri Pipistrelu? Kolikor sem jaz govoril z ljudmi zaenkrat še nobenih +. Vsi samo govorijo da nek dvig bo "letos".
sej to bolj pišem mal te korekcije in te fore, ne kot napovedan dvig , ampka recimo da se je pri nas v povprečju od lani do danes dvignil za cca do 10%. ČE pogledaš plačilne liste (ne mislim damih točk in izhodišča, ampka kakšne dodatne premije, taki in onaki dodatki - pač neto izplačila).

ampka glede na stroške, smo v riti, ker v trgovinah vse za vsaj 25 do 50% gor, pa še naprej. tako da. prst v rit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Mene pa zanima če je kdo kaj bolj naštudiral te nove max. cene elektrike ki jih je vlada določila. Torej kaj so to za ene cene? Brez DDV, vključno z novim 9,5% DDV ali...

Namreč trenutno je cena pri Genu 0,0599 za MT ter 0,08690 za VT oboje brez DDV.

Torej če prav razumem so te maksimalne cene itak višje od tega kar trenutno ponuja Gen-i?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Mene pa zanima če je kdo kaj bolj naštudiral te nove max. cene elektrike ki jih je vlada določila. Torej kaj so to za ene cene? Brez DDV, vključno z novim 9,5% DDV ali...

Namreč trenutno je cena pri Genu 0,0599 za MT ter 0,08690 za VT oboje brez DDV.

Torej če prav razumem so te maksimalne cene itak višje od tega kar trenutno ponuja Gen-i?

Pomoje ja, s tem so dali zeleno luč za podražitev vsem....
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Mene pa zanima če je kdo kaj bolj naštudiral te nove max. cene elektrike ki jih je vlada določila. Torej kaj so to za ene cene? Brez DDV, vključno z novim 9,5% DDV ali...

Namreč trenutno je cena pri Genu 0,0599 za MT ter 0,08690 za VT oboje brez DDV.

Torej če prav razumem so te maksimalne cene itak višje od tega kar trenutno ponuja Gen-i?

Jah itak. Prav si ugotovil. S tem da suvereno lažejo, da bodo vsa gospodinjstva privarčevala, tisti ki smo pri najcenejših naj bi prišparali 15%, čeprav ne vem katere cenike so gledali. Verjetno so pozabili pogledati tudi v cenik pri Golobovem bivšem delodajalcu.

Ovce mu ploskajo, z njim plešejo in grgrajo slano vodo. Nepolitično nemotiviranih neprotestov ni več potrebnih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in GStar

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Mene pa zanima če je kdo kaj bolj naštudiral te nove max. cene elektrike ki jih je vlada določila. Torej kaj so to za ene cene? Brez DDV, vključno z novim 9,5% DDV ali...

Namreč trenutno je cena pri Genu 0,0599 za MT ter 0,08690 za VT oboje brez DDV.

Torej če prav razumem so te maksimalne cene itak višje od tega kar trenutno ponuja Gen-i?
Pod maximalnimi cenami so samo trije ponudniki. Vsaj gen-i je sporočil, da ne bo več dražil. Sicer se bo pa znižani DDV poznal vsem.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Gen-I je sporočil, da ne bo dražil do konca leta. Bo pa dvignil cene s 1.8, ki pa bodo še kar nizje od max določenih.
Max cena je pa verjetno brez ddv. Za 9,5% DDV pa piše, da je napovedano tako, da ne vem ali bo veljalo od 1.9 naprej tako kot ostali ukrepi. 50% pa bosta znižana tudi trosarina in prispevki za obnovljive vire.