Gasilci

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Na tisto, da imajo cestarji ravno med poletjem največ dela - enkrat pač morajo ceste popravit. Če to delajo takrat, ko je a) vreme optimalno in b) je najmanj folka na cesti, Aleluja!

In glej no glej - to je ravno poleti...

Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Od sredine maja do zacetka julija je tudi lepo vreme
wink-1.gif

V tunelih pa celo leto
grims-1.gif

Ker si (načrtno?) spregledal...
grims-1.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Citat:
Uporabnik bolhica pravi:
lepo prosim, prvo se prepričaj kaj imamo potem bod pa pameten!
imeli smo Občinsko gasilsko vajo v Dražgošah.
ko vam pa pod petami gori smo pa vsi Gasilci najboljši an, takrat jih pa nebo nobeden zmerjal da so pijanci!

lep pozdrav, pa z gasilskim pozdravom NA POMOČ
Vem da ste jo meli. Od kdaj se pa na gasilske vaje vozi s sireno, ki je namenjena za nujne vožnje? Drgač pa nimam čisto nič proti gasilcem... da me nebi kdo narobi zastopu! Zadnje čase majo res dost dela nažalost...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Sicer ne vem kje zivis, ampak ceste na katerih je prvo krizisce cez 2 km so bolj redke, po mojih izkusnjah pa imajo gasilci sirene "najsvohnejse" od vseh intervencijskih skupin. V LJ jih imas ze skoraj za ritjo, ko jih slisis, prej ne. Sicer pa pises kot da so ti spili pol zivljenja.
smile-1.gif
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
FuriousG na vse gasilske vaje se vozi s sireno in svetlobnimi znaki, saj je to simulacija prave intervencije. No pod to ne mislim na vaje za tekmovanja, ki pa so vsaj z mojega stališče skoraj nepomembne, saj na tekmovanjih ne pridobimo nobenih novih znanj ali izkušenj, ki bi nam koristile pri našem delu.

Za primer lahko opišem našo zadnjo vajo, v kateri smo načrtno zažgali hišo, ki je namenjena za rušenje. Moram reči, da smo 'rav vsi sodelujoči odnesli iz te vaje marsikaj dobrega. Ob takih realističnih vajah se namreč pokaže znanje in pa pripravljenost ter seveda napake, iz katerih se naučimo zelo veliko. Mimoidoči so se pa seveda na veliko ustavljali, saj niso vedeli, da gre za vajo. Mogoče bom na net dal tudi posnetek te vaje.
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Sicer ne vem kje zivis, ampak ceste na katerih je prvo krizisce cez 2 km so bolj redke, po mojih izkusnjah pa imajo gasilci sirene "najsvohnejse" od vseh intervencijskih skupin. V LJ jih imas ze skoraj za ritjo, ko jih slisis, prej ne. Sicer pa pises kot da so ti spili pol zivljenja.
smile-1.gif

Kar se pa tiče siren... Imamo vse intervencijske službe podobne. Seveda je ogromno odvisno od finančnih možnosti, saj se tukaj pogovarjamo tudi o več tisoč evrih. Pomembno pa je tudi, kako so sirene usmerjene in kje so montirane na vozilu. Gasilska vozila so ponavadi tovornjaki in večina jih ima sireno na strehi kar pa seveda ni najbolje.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.414
98
48
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Sicer ne vem kje zivis, ampak ceste na katerih je prvo krizisce cez 2 km so bolj redke, po mojih izkusnjah pa imajo gasilci sirene "najsvohnejse" od vseh intervencijskih skupin. V LJ jih imas ze skoraj za ritjo, ko jih slisis, prej ne. Sicer pa pises kot da so ti spili pol zivljenja.
smile-1.gif
Jaz sem bil buden in me ni motilo. Sem pa opazil kup priziganj luci. Glede na to da so vozili cca 40km/h s plavimi lucmi, po ravni cesti, brez krizisc, ne vem ce bi glih lahko naredili nesreco brez sirene. Ce je cesta prazna, lahko jaz osebni avto vozim brez problemov hitro ob 2h zjutraj. Se pravi, lahko oni vklopijo sirene le v kriziscih s prometom, da folk vidi. Sej konc koncem je to namenjeno voznikom, ne pa stanovalcem.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Veš, to je tako - dokler je vse OK, ni panike vozit brez sirene, brez luči,.. ajd... brez gat.

Ko se pa kaj zgodi - npr. slepa mačka uleti na cesto, pa se jo povozi, hudič mačji je pa edino dete od ene stare uglajene gospe, ki že celo življenje živi sama - pa vsi iščejo dlako v jajcu, da bi koga ja obglavili.

Zato - če bi bila na njihovem mestu - bi imela prižgano vse, kar pač mora biti prižgano.
Žal drugače (pri tej inteligenci folka) ne gre.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
V tej temi ni kaj veliko dodat. Veliko ljudi vidi gasilcke kot pijančke vse dokler ne pride nesreča na njihov prag. To se vidi povsod v Sloveniji vsak dan, predvsem pa ob velikih naravnih in drugih nesrečah.

Kar se pa tiče sirene, je pa tako, da jo je vedno bolje prižgati, kot imeti ugasnjeno. Na interventni vožnji ponavadi ni časa razmišljati kdaj je naslednje križišče in se potem še ukvarjati s prižiganjem in ugašanjem siren. Tisti, ki to počnejo, so ponavadi pravi mojstri vožnje in vsaka čast njim. Jaz tega nisem sposoben pa sem veliko na cesti in po mojem mnenju nisem slab voznik.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Ne vem kdaj se bodo začele vgrajevat take sirene kot jih imajo v Ameriki in na Švedskem ima neki nizki toni in jo človeško uho ne sliši ampak čuti valovanje posebno dobro se to čuti v avtu ko ti avto začne vibrirat
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Če so šli s znaki, so šli skoraj zagotovo z največjo možno hitrostjo ki se šoferju še zdi varna. Ne glede na to če so šli na vajo.
Je pa res da kaki stari dojci ne premorejo svetlobne hitrosti po zavitih vaških poteh.
In da na vajo se gre s znaki kot so že napisali. Na vaji se pač sproba vse in ne samo če cevi držijo in če je voda v hidrantu. SI predstavljaš da bi na vajah vse funkcioniralo, potem pa bi prišlo do intervencije, kamion pa brez lučk in sirene?
Dvomim pa da so imeli sredi noči vajo. Največkrat so ob vikendih popoldne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Nehajo gasit, in tista bajta bližje avtomatsko sama pogori. Za prekratke cevi je nekdo odgovoren
wink-1.gif

Napišejo v poročilo da niso mogli posredovati zaradi prekratkih cevi- vzrok za prekratke cevi je - na TRR. Vzrok za minus je odnos do gasilstva v SLOSe mi čedalje bolj trapasto zdi 10-20 ur(in evrov) na mesec zabiti za gasilce. No včeraj so naši "pionirji" postali državni prvaki v orientaciji
cheer.gif
tko da ti to spet mal zaleta...
 
Nazadnje urejeno:

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Ma, odnos do gasilcev je res nekje na dnu. Enako velja tudi za ostale prostovoljce, ki delujeko v okvitu 112 a je treba priznati, da so gasilci med vsemi z akcijami najbolj obremenjeni (nesreče, požari, pogrešani). Deloma je za to kriva tudi slaba organiziranost oz. slabo odločanje na 112. A to je druga zgodba. Kar se usposabljanja tiče so verjetno večinoma vsi tam tam; so pa gasilci res najbolje opremljeni.

Zakaj je tak odnos? Zato, ker živimo v Sloveniji in se ve, da vsak najraje gleda le na svoj vrtiček. To je vse do takrat, ko oni sami ne potrebujejo pomoči - takrat ba bi moralo biti vse storjeno v petih minutah.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.844
113
pri taščici
Preden bi dež nehal padat bi morali gasilci pokrit streho z novo kritino, odstranit posledice plazov, poplav itd.
Malokdo pa se zaveda da smo prostovoljci čisto običajni ljudje ki imamo samo dolečene tečaje predvsem s področja gašenja. Mislim da še ni bilo tečaja plazanja po mokrih strehah.....(varovanje in naveze naj bi načeloma obvladali, čeprav...).

Enostavno smo po nekaterih društvih preveč entuziasti. Ko bi se začeli "tržno" obnašat, je v enem letu koenc PGD v SLo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Od sredine maja do zacetka julija je tudi lepo vreme
wink-1.gif

V tunelih pa celo leto
grims-1.gif
Od srede maja do začetka julija ni večine dopustov, kar pomeni, da so dnevne migracije in zato količina prometa precej večje kot julija in avgusta, ko je recimo LJ prometno prazna.
Še druga polovica avgusta je že malo kriza ...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
KSZ

35401120_1907356409317124_7069841444269195264_o.jpg


V današnji prometni nesreči na cesti Šmarje-Dragonja je bilo udeleženo tovorno vozilo in avtobus s 57 nemškimi mladostniki, ki so se vračali iz izleta na Hrvaški proti domu

V današnji prometni nesreči na cesti Šmarje-Dragonja je bilo udeleženo tovorno vozilo in avtobus s 57 nemškimi mladostniki, ki so se vračali iz izleta na Hrvaški proti domu. Lažje poškodovane otroke so odpeljali v SB Izola na oskrbo ran. Prostovoljna gasilska društva Piran, Nova vas in Sečovlje so zagotovili prevoz otrok na gasilski dom v Sečovlje. CZ Piran je priskrbela za logistiko in začasno namestitev do prihoda nadomestnega vozila. Sečoveljski gasilci smo poskrbeli, da jim je čakanje na avtobus čim hitreje minilo.
Želimo jim srečno in predvsem varno pot do doma.