Gasilci

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Ok, sej spostujem njihovo delo, ampak ravnokar je ura 1:30 zjutri, na cesti zive duse, in ko so se vozili mimo, so meli vsi do daske sireno. Zakaj ze morajo zbuditi vse soseske kjer se vozijo ?
bonk.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
ja ..mene so tudi tile nagci eno soboto zbudili iz popoldanskega dremanja, češ, da imajo veselico..

no, pa sem šel na pir-ne samo na enega
smile-1.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Kva pa majo gasilci dons?! Isto so se prej po Železnikih vozili s sireno... Trije kombiji pijanih gasilcev, itak pa ne na urgentni vožnji!
rolleyes-1.gif
 

alcyx

Fizikalc
19. jul 2007
2.091
0
36
Bizeljsko
Zdej so pijani ja...pol ko bodo pa spet neurja bodo pa sveti? Verjetno se ne zavedate kakšno vlogo imajo gasilci...
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
No tko da povem, pri nas je bila intervencija - gorel hlev. Jaz menim, da je gasilska sirena veliko manj moteča kot pa hondaši ki cele noči terajo avte do blokad. Sicer pa je v gasilskih društvih kjer je večja frekvenca intervencij itak dogovor, da se siren ne uporablja, razen na cesti v nujnih primerih ko se ti kdo ne odmakne.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Ok, sej spostujem njihovo delo, ampak ravnokar je ura 1:30 zjutri, na cesti zive duse, in ko so se vozili mimo, so meli vsi do daske sireno. Zakaj ze morajo zbuditi vse soseske kjer se vozijo ?
bonk.gif
Mogoče zato, ker tvoj spanec ni dosti vreden v primerjavi s prometno nesrečo? Recimo v semaforiziranih križiščih (ko gredo v rdečo) bi morali imet vedno 100% prižgano sireno, pa če se celo mesto zbudi ...
 
Nazadnje urejeno:

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Pa da še jaz odgovorim kot voznik gasilskega vozila.

V interventnih službah velja nepisano pravilo, da ponoči sireno uporabljamo po potrebi in oceni voznika. Sam jo vedno prižgem cca 50 metrov pred križiščem in jo potem spet ugasnem. Seveda pa je vse odvisno od dejanske situacije. Če pa slučajno pride do prometne nesreče med vozilom na intervenciji in drugim vozilom pa bodo najprej preverili, če si imel vklopljene vse opozorilne znake (luči in sirena), saj bi z njimi mogoče lahko preprečil nesrečo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in tofsy

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Saj isto je s cestarji-celo leto imajo casa popravljajo pa samo v juliju in avgustu-da ljudje(turisti) vidijo kako so pridni
priden.gif
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mhmm pravi:
Kjer gori tam nas ni, kjer se pije tam smo vsi.
evil.gif

Ne bom komentiral tega... Napisal bom samo to, da vsi ki ste takega mnenja se ozrite samo nekaj časa nazaj, ko so v Sloveniji divjala neurja. Kdo je v največji meri pomagal sanirati škodo? Kje je bila civilna zaščita? Kje je bila vojska, ki je plačana in bi lahko vojake poslali na pomoč? Delo prostovoljnih gasilcev pa na žalost v Sloveniji sploh ni cenjeno ampak je samoumevno, da pridemo in za to žrtvujemo svoj prosti čas in pogosto tudi dopuste.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in tofsy

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Ok, sej spostujem njihovo delo, ampak ravnokar je ura 1:30 zjutri, na cesti zive duse, in ko so se vozili mimo, so meli vsi do daske sireno. Zakaj ze morajo zbuditi vse soseske kjer se vozijo ?
bonk.gif
Mogoče zato, ker tvoj spanec ni dosti vreden v primerjavi s prometno nesrečo? Recimo v semaforiziranih križiščih (ko gredo v rdečo) bi morali imet vedno 100% prižgano sireno, pa če se celo mesto zbudi ...

To itak. Ampak od gasilskega do krizisca je 2km in ne vem zakaj je na prazno cesto moral vklopiti sireno.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik ahmed pravi:
Ok, sej spostujem njihovo delo, ampak ravnokar je ura 1:30 zjutri, na cesti zive duse, in ko so se vozili mimo, so meli vsi do daske sireno. Zakaj ze morajo zbuditi vse soseske kjer se vozijo ?
bonk.gif
Mogoče zato, ker tvoj spanec ni dosti vreden v primerjavi s prometno nesrečo? Recimo v semaforiziranih križiščih (ko gredo v rdečo) bi morali imet vedno 100% prižgano sireno, pa če se celo mesto zbudi ...

To itak. Ampak od gasilskega do krizisca je 2km in ne vem zakaj je na prazno cesto moral vklopiti sireno.

A ti je Vrsho glih par postov gor napisov... Če bi na interventni vožnji gasilsko vozilo naredilo kšno nesrečo bi najebali gasilci, ki niso imeli vklopljene sirene. Me prov zanima če bi se ti prtožvov,če bi s prižgano sireno sred noči pršli teb gasit hišo...

Ljudje res ne cenijo dela gasilcev. Zadeva je povsem prostovoljna, dela pa je res veliko. Vsi samo vidijo kako se ga na veselicah napijejo...

Na pomoč...
cheer.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Vrsho pravi:
Delo prostovoljnih gasilcev pa na žalost v Sloveniji sploh ni cenjeno ampak je samoumevno, da pridemo in za to žrtvujemo svoj prosti čas in pogosto tudi dopuste.

new_hail1_yellow.gif
Ne samo cajt in dopuste ampak tudi svoja ZIVLJENJA
new_hail1_yellow.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Na gasilce.
zmaga.gif


Na tisto, da imajo cestarji ravno med poletjem največ dela - enkrat pač morajo ceste popravit. Če to delajo takrat, ko je a) vreme optimalno in b) je najmanj folka na cesti, Aleluja!

In glej no glej - to je ravno poleti...
 

dkivi

Pripravnik
4. jan 2008
835
0
16
ljubljana
jaz besedo Gasilec vedno pišem z veliko...mislim da razlaga ni potrebna....vrsho&co.,pri nas vas na šanku vedno čaka ohlajeno laško
zmaga.gif
 

bolhica

Pripravnik
7. feb 2008
87
0
6
35
lepo prosim, prvo se prepričaj kaj imamo potem bod pa pameten!
imeli smo Občinsko gasilsko vajo v Dražgošah.
ko vam pa pod petami gori smo pa vsi Gasilci najboljši an, takrat jih pa nebo nobeden zmerjal da so pijanci!

lep pozdrav, pa z gasilskim pozdravom NA POMOČ
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ker po zakonu mora imeti prizgane svetlobne in zvocne opozorilne znake, tako da to, da ponoci ni prizganih luci je samo usluga za krajane
wink-1.gif
Pa se to bos nekoga ponoci povozil te bodo zezali zakaj si vozil brez sirene...

Gasilci so pa zakon, znajo dalec najvec od vseh, dobro opremo imajo in vse pa se veliko jih je, vsaj na teh GARSih jih veliko dela.

LP