Garmin Nuvi 205 predogled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Bane_

Pripravnik
19. jun 2008
95
0
6
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Cena pa ista?!
13.gif

Ni ista 205W z kartam je 170 € brez kart pa 154€ v rolanu.
 

Swiper

Pripravnik
18. dec 2008
42
0
6
Mene pa zanima naslednje:
1. Kako se naštima da se vidi koliko je km do cilja?
2. Grem v neko mesto, ne poznam nobene ulice blizu centra. Kako da me Garmin vodi do centra?
3. Grem npr v Dunaj in bi rad da se peljem mimo Graca (ne vem ulice). Kako naj nastavim za waypoint Grac ampak da me on nekak pametno vodi? recimo da naredi rutu po obvoznici..

Mogoče sem preveče zatevn
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

1. ta model tega nima, samo čas odšteva desno spodaj.
2. daš KAM - mesta
3. mislim tudi da ta model nima možnosti vmesne točke, ima samo opcijo obvoz.
 

marko1

Pripravnik
1. jul 2008
274
0
16
@Swiper
Ta model ima moznost vmesne tocke (ceprav uradno pise, da nima - na uradni strani pise samo aktivna ruta)

Najlazje ti bo ce si zberes cilj (npr. Dunaj) das Pojdi, potem Kam?, Graz, Pojdi
Nato te Garmin vprasa ali je to vmesna tocka ali cilj

@Snecer
Kako se nardijo screenshoti na tem modelu (oz. na splošno na Garminu)?
 
Nazadnje urejeno:

Swiper

Pripravnik
18. dec 2008
42
0
6
Hvala za 2
smile-1.gif

Enkrat mi se je pojavilo ko sem dodajal neki cilj če bi dodal kot cilj ali kot destinacijsko točko.. Ne spomnim se v katerem meniju je to blo
smile-1.gif
 

Swiper

Pripravnik
18. dec 2008
42
0
6
Hvala Marko
smile-1.gif

Screenshot si naredijo tako da jih prvo omogočiš.. nastavitve - zaslon - posnetek zaslona in bo ti se pol pojavil aparat v desnom kotu in - klik
smile-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Swiper

1. Izberi cilj, počakaj da se poveže z sateliti in izračuna pot do tja. Potem pritisni spodaj levo, kjer piše ura prihoda na cilj in prideš v potovalni računalnik. Zgoraj desno (ob zastavici piše koliko kilometrov do cilja

2. se ne da, moraš imeti nekakšno ulico

3. Tako kot ti je napisal Marko1, s tem da če ne greš na določen naslov na vmesno točko, narediš naslednje. Vpišeš mesto Graz, nato namesto ulice klikneš spodaj prikaži vse (ulice). Opazil boš, da najprej ven vrže neke številke, ko le teh zmanjka pa so navrsti ulice od A do Z. Tiste številke pomenijo št. ceste oz. avtoceste. Na kakšni karti ( papirnati ) pogledaš št. ceste, katere so vpisane na avtocestah. Recimo pogledaš, s katere smeri prideš proti Grazu, po kateri številki ceste bi se rad peljal kot vmesna točka do Dunaja.

205 pa ima v aktivni ruti možnost ene vmesne točke. Najprej določiš končni cilj, nato pa vmesno točko, saj te vpraša ali je nov cilj ali vmesna točka.

Je pa ta varjanta v 3. točki malo daljša in komplicirana za nastavitev oz, moreš pred odhodom na kakšni karti zadeve iskat in preverjat.

Malo lažje je, če bi recimo pred odhodom shranil končni cilj na Dunaju kot lasni POI. Za cilj bi nastavil poljubni naslov v Grazu, ko bi pa prišel v bližino Graza, recimo na obvoznico, pa bi nastavil novi cilj na Dunaju, katerega si shranil. GPS bi te v tem primeru z trenutne pozicije (nekje na obvoznici Graza) vodil na željen naslov na Dunaju.

Vsaj tak bi jest naredu.
 
Nazadnje urejeno:

CybeRoky

Zelenc'
17. nov 2008
6
0
1
Pozdravljeni imam novo napravo nuvi 205, ki na prostem deluje signal je poln!
Kadar pa dam napravo v avto in zaprem vrata, signal naglo pade na samo eno črtico. Tudi grafi, ki prikazujejo natančnost in moč signala padejo na minimum!
Ko avto spelje pa se ponavadi povezava s satelit popolnoma izgubi in se potem težko zopet vzpostavi. Morda, če se ustavim.
Kadar stopim ponovno iz avta se naprava zopet najde in signal je ponovno poln.

Kaj mi priporočate?

Ali je naprava pokvarjena? Torej garancijo?
Je kriv preslab sprejemnik/oddajnik? Torej nakup boljšega modela?
Ali je naš Peugeot 206 kakšno čudno meni neznano plombirano vozilo? Torej nakup kabriolet variante?
smile-1.gif
(poizkusil sem še v Citroenu Picasso isti probl.!)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Glede na opis napake bi rekel, da je tvoj 205 defekten.
Nekoč so imele gps naprave težave z atermičnimi šipami avtomobilov, danes so novi sprejemniki bolj občutljivi in natančni. Če ti v pežoju 206 na šipi ne vleče satelitov, tako da je navigacija neuporabna, jo je potrebno zamenjati.

Drugače namreč model 205 nima težav z iskanjem satelitov.
 

cuvaj

Zelenc'
8. dec 2008
26
0
1
Oj.
Še jaz dodam eno vprašanje. Imam 205w in sedaj, ko ga malo bolj poznam deluje super. Me pa zanima naslednje. Ko se peljem z avtom, mi naprava kaže, da se vozim točno po sredini ceste, ko pa dam zadevo v žep in se peš odpravim po cesti, pa kaže, kakor da hodim cca 10 metrov ob cesti. Hočem reči, da sled ni po cesti po kateri hodim, ampak ob njej. Opazil sem tudi, da ko sem šel peš po rahlem klancu je prehitro spreminjal nadmorsko višino, saj je v nekaj metrih kazal, kakor da sem se dvigal skoraj meter na sekundo?
Je to zaradi natančnosti? (zadeva je kazala, da je natančnost 8 metrov).
Hvala in lep pozdrav.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je zaradi natančnosti. Vendar pa naprava v opciji avtomobil "zaklene" pozicijo na cesto.
Izvozi sled v Mapsource pa boš videl kako je grešila naprava.
 

kurjac

Pripravnik
14. sep 2008
66
0
6
NM
Na 205w lahko dodaš več vmesnih točk, ki jih narediš po istem kopitu.
Screenshot, ki ga narediš vidim samo na računalniku (seveda ob priklopljeni napravi) v mapi scrn.
Teh screenshotov pa nisem našel ob brskanju po sami napravi. Če kdo pozna način naj ga prosim napiše.
 

Bane_

Pripravnik
19. jun 2008
95
0
6
Citat:
Uporabnik kurjac pravi:
Na 205w lahko dodaš več vmesnih točk, ki jih narediš po istem kopitu.
Screenshot, ki ga narediš vidim samo na računalniku (seveda ob priklopljeni napravi) v mapi scrn.
Teh screenshotov pa nisem našel ob brskanju po sami napravi. Če kdo pozna način naj ga prosim napiše.

Pregledovanje screen shotov ni mogoce ker so to *.bmp datoteke naprava pa bere samo *.jpg.
pozdrav.gif
 

CybeRoky

Zelenc'
17. nov 2008
6
0
1
Citat:
Uporabnik CybeRoky pravi:
Pozdravljeni imam novo napravo nuvi 205, ki na prostem deluje signal je poln!
Kadar pa dam napravo v avto in zaprem vrata, signal naglo pade na samo eno črtico. Tudi grafi, ki prikazujejo natančnost in moč signala padejo na minimum!
Ko avto spelje pa se ponavadi povezava s satelit popolnoma izgubi in se potem težko zopet vzpostavi. Morda, če se ustavim.
Kadar stopim ponovno iz avta se naprava zopet najde in signal je ponovno poln.

Kaj mi priporočate?

Ali je naprava pokvarjena? Torej garancijo?
Je kriv preslab sprejemnik/oddajnik? Torej nakup boljšega modela?
Ali je naš Peugeot 206 kakšno čudno meni neznano plombirano vozilo? Torej nakup kabriolet variante?
smile-1.gif
(poizkusil sem še v Citroenu Picasso isti probl.!)

Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Glede na opis napake bi rekel, da je tvoj 205 defekten.
Nekoč so imele gps naprave težave z atermičnimi šipami avtomobilov, danes so novi sprejemniki bolj občutljivi in natančni. Če ti v pežoju 206 na šipi ne vleče satelitov, tako da je navigacija neuporabna, jo je potrebno zamenjati.

Drugače namreč model 205 nima težav z iskanjem satelitov.

Citat:
Odgovor: Garmin support

Pozdravljeni.

Imate v obeh avtomobilih metalizirano vetrobransko steklo? Picassoji imajo vsi ta stekla, za Peugeot 206 nisem prepričan – imate pod vzvratnim ogledalom polje črnih pik? Metalizirana stekla namreč preprečujejo prehajanje radio valov, ki jih GPS uporablja za določitev lokacije.

V primeru metaliziranih stekel je edina možnost, da napravo namestite pod vzvratno ogledalo, pod polje črnih pik – tam je izrez v prevleki vetrobranskega stekla, namenjen prav GPS napravam in podobnim napravam.

Lep pozdrav,


Zdaj sem pa zmeden ... vem samo, da ne deluje kot bi moral.
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Jaz imam v svojem avtu pod vzvratnim ogledalom to polje crnih pik pa nuvi 205 deluje kot je treba. Enkrat se je sopotnik igral z nuvijem na zadnjih sedezih in tam je nuvi stalno izgubljal signal. Ce lahko preizkusi napravo se v kaksnem avtu, najbolje bo kak star avto (10+ let) ki zagotovo nima takega stekla.