Garmin Nüvi 3490LT

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Posodobitev:
2030008-loc.jpg
 

Priponke

  • 2030008-loc.jpg
    2030008-loc.jpg
    38,9 KB · Ogledi: 360

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Pozdravljeni

Včeraj sem prvič uporabljal svojega Nuvija 3490LMT nekaj ur. Na koncu je bila naprava zelo vroča??? V bistvu je bil vroč že po nekaj minutah priklopljen na napajanje.
Je to normalno? Ker do sedaj pri nobenem Nuviju nisem opazil da bi se tako segreval.
Hvala
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
nüvi 3490 in 3790 sta od zunaj popolnoma enaka. Moj 3790LMT se je tudi precej segreval po-gotovo v poletnem času, zato sem ga imel vseskozi pritrjenega na režo ventilatorja, da ga je hladil hladnejši zrak. Oba omenjena modela sta zelo tanka, kroženje zraka je slabše in posledično se segrevata več kot ostali modeli. Mislim, da je to segrevanje v mejah normale. Vseeno mene je to zelo motilo, zato sem se ga dokončno rešil oz. prodal in zopet si nabavil drugega novega in to nekoliko debelejši model (dezel 560LMT).
L.p.
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
Modela 3490 in 3790 imata Al zadnji del ohišja eluksiran na črno in prislonjen na procesor, da služi kot hladilno rebro. Zato je tudi občutno bolj vroč na otip, kot pa ostali modeli, ki imajo hladilna telesa skrita pod plastiko.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
3490 ima od vseh modelov najbolje poskrbljeno za hlajenje, ena plosca je na levi druga na desni v sredini je prazen kar pomeni, da je boljsi pretok zraka.
Pri tanjsih modelih cutis toploto, ki jo odvajajo medtem, ko pri debelejsh je sama naprava se bolj vroca le cutis je ne toliko zaradi debeline ohisja.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Opazil eno težavo in sicer, ko preneseš nov locale.xml se le ta v sami napravi ne razpakira.

Greš v mapo .System in klikneš z desnim na locale.xml in klikneš na " za odpiranje uporabi " in označiš winrar
Sedaj vidiš dve datoteki v tej xml, ki se ni odpakirala in jih razširiš v mapo .System in prepišeš obstoječ locale.xml

Za lažjo oziroma enostavnejšo rešitev te težave pa se lahko naredi sledeče:

- preneseš rar iz priponke in ga razpakiraš direktno v mapo .System in prepišeš obstoječ xml
 

Priponke

  • 2095929-Razpakirajv.System.zip
    9,3 KB · Ogledi: 289

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
Na voljo je nova posodobitev:
Localization Data, XML file 03 (region file only) software version 4.10

Po zaključeni posodobitvi nove različice programske opreme 4.10 ... ali je treba še datoteko Locale_Data_Schema.xsd 11 KB
od dne 25.04.2011 iz rar/priponke skopirat v mapo .System\ ali pa to ni treba storiti ??? ... trenutno imam nameščeno še staro
različico 3.90

Vnaprej hvala za odgovor!

34qlkjb.jpg
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ponuja ti zato, ker imaš napačno verzijo locale na tvojem nuviju.

- iz mojega prejšnjega posta prenesi Locale.xml
- odklopi nuvija od Pc in ga normalno vklopi
- poveži nuvija na Pc in zaženi GE ali pa Webupdater, ki ti po sedaj ponudil Localization Data, XML file 03 v4.10, ki je pravi za tvojo napravo.

p.s.
Pri prejšnjem update so nekaj zafrknili in zato ti sedaj prenese napačno verzijo.
 

boogle

Pripravnik
29. apr 2008
287
0
16
Se mi zgodi, da če kliknem na SMS, se garmin resetiri ... še komu
frown-1.gif


In ali se da, nastavit BT povezavo samo za traffic info in ne za prostoročno telefoniranje?

Hvala in lp!
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Posodobitev, za Theme je:
Changes made from version 2.80 to 3.20:
◦Updated France and German themes

Daleč najboljša thema je tista, ki si jo ti priredil po moji želji
wink-1.gif


Še malenkost bi jo bilo treba popraviti in bi bila popolna
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Pri tej themi bi bilo treba popravit samo dvoje in bi bila popolna.


V nočnem načinu tole svetlo zeleno barvo izven naselja spremeniti v temno zeleno, še malce temnejšo od tele
V nočnem načinu tole rumeno barvo za naselja spremeniti v neko temno rjavo precej temnejšo od te

Oboje zato, da barva ne bo ponoči preveč žareča in moteča.

Če pa ne vzame preveč časa bi pa še tole svetlo modro barvo za reke(na garminih zgleda še precej svetlejša) v dnevnem in nočnem načinu spremenil v srednje modro-recimo takšno .

Potem bo pa thema res popolna.

P.S. Pa popravite način vnosa sporočil-če dodaš napačno vrsto priloge se ti zbriše celotno sporočilo in sem moral vse pisati znova ;(

Upam, da bo txt priloga šla skozi-jo je pa treba preimenovati v kmtf, da dela na Garminih.

Lep večer želim.