Garmin Nüvi 3490LT

zakon

Guru
16. maj 2008
8.591
699
113
toti Maribor
Resetiraj napravo in si nastavi državo, katera podpira glasovno upravljanje. Potem, pa ročno nastaviš jezike za vsako rubriko posebej.
 

Rossi_B

Zelenc'
11. mar 2012
23
0
1
Maribor-Hoče
Meni avto že prej ni poskakoval, pa tudi sedaj z FW 6.40 ne, niti se mi ne resetira, kot nekateri pišejo, imel sem pa še možnost uradne posodobitev kart na novo verzijo CN Europe NTU 2013.10 NTU, 3D in ALL.

Lp Rossi
 
Nazadnje urejeno:

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Garmin nuvi 3490 in 3590 podpirata sprejemanje in pisanje SMS sporočil preko garmin naprave, ki je povezana z telefonom. Na seznamu kompatibilnih telefonov je sicer tudi moj Galaxy S, ampak zadeva ne deluje. Preveril sem tudi z Iphone 4S in Galaxy S3.
Da ne bom govoril po svoje, je cel postopek napisan na spodnjem linku in še naj uporabniki original modelov 3490 in 3590 preizkusijo.

How do I use Safe Texting?
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.758
115
63
Galaxy S ne podpira text messages: http://my.garmin.com/bluetooth/phones.faces
Ne bo šlo
frown-1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.758
115
63
Prikazal si legendo, ki je ista za vse telefone. Na vrhu pri možnostih ti fali Text Message!
Poglej za Galaxy SII ali kakšen drug telefon, pa boš opazil še kategorijo za SMS.
Imaš 6 legend in 5 kategorij. Text Message ni na voljo za ta telefon.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Nisem označil za iste telefone. Vnesel sem podatke telefona v izbirnik in na koncu dal POJDI in mi to izpiše.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Če vneseš podatke za Iphone 4S, konfigurator niti ne ponudi karkoli iz serije 34xx ali 3590
stupid-1.gif
,
Če zadeva niti pri S3 ne deluje, je kaj novejšega nemogoče preizkusti. Baje dela na nekih BlackBerry modelih telefona.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.868
635
113
EU
Ne morem preveriti, ampak na tej sliki, ki je objavljena zgoraj ni videti, da bi bila podpora za SMS.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
bonk.gif


Z Garminovo napravo in telefonom lahko pošiljate in sprejemate besedilna sporočila.

Kaj je to drugega ? Zgoraj res nikjer ne piše, piše pa v opisu.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.758
115
63
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
bonk.gif


Z Garminovo napravo in telefonom lahko pošiljate in sprejemate besedilna sporočila.

Kaj je to drugega ? Zgoraj res nikjer ne piše, piše pa v opisu.

Pa to ni opis za dotični telefon, to je legenda. Za vse telefone je enaka.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.868
635
113
EU
Drži, saj lepo piše legenda (ta je zgolj za tvojo boljšo orientacijo po preglednici zgoraj; ki pa lahko sama seveda vsebuje več, ali manj kategorij).
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Nuvi 3490 in 3590 imata možnost sledenja naprave in celo komunikacijo med napravami. Nuvi in telefon morata biti povezana in na telefonu vključen prenos podatkov.

Ko ti nekdo sledi, se zgoraj pojavi nova mala ikona



Takole izgleda začetna stran, kjer vse nastaviš. Ko imaš enkrat sledilce in klikneš "tukaj sem", že imaš pripravljene fraze ali pa jih napišeš sam. To lahko pošlješ drugemu na napravo.



Tukaj vneseš mail tistega, ki hočeš, da ti sledi. Ko dobiš mail na računalnik, se odpre povabilo za sledenje in link. Možnost je tudi sporočanje položaja na Facebook in Twitter.



Tukaj določiš, kaj želiš, da se povabljencu prikaže na mailu.



Določiš čas sledenja.



Predogled podatkov.



Uspešno poslano povabilo.



In zdaj še drobni tisk.... zadeva ne dela pri nas, v predstavitvi je bila vključena simulacija in izbrano mesto London
bonk.gif



Smo pač Balkanosi....
Hvala še Krimcu, ki je preveril na svoji original napravi, od začetka sem mislil, da je mogoče problem v predelavi, ampak ni.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.758
115
63
Da še jaz pristavim lonček
smile-1.gif


Takole zgleda stran za sledenje na Mygarmin portralu z original napravo (seveda pri nas v SLO ta servis ne deluje
jezen.gif
)



in pa:




@zabar, vidiš da znam
evil.gif
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.868
635
113
EU
To sledenje (če bi seveda delovala v SLO) gre preko pametnega mobilnika, ali je to mogoče na sami napravi?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Zgornje slike so od nuvija,pametni mobilnik potrebuješ za povezavo na internet,ker brez interneta ti sledilnik nič ne koristi.
Rešili smo težavo z pravilnikom za Slovenijo sedaj je potrebno rešit še samo,da bo sama funkcija delovala v SLO.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.868
635
113
EU
Ali je to sledenje mišljeno tudi tako, da ti lahko drug v svojem avtomobilu sledi v živo (sicer bi verjetno moral imeti tudi on to napravo + mobilnik, kar je sicer dokaj nepraktično)? Ali zgolj prebira mejle, in gleda na garminovi karti, kjer vse si že bil?